הלוואה למוגבלים

הלוואה למוגבלים

הלוואה למוגבלים

אף אחד מאיתנו לא אוהב לקבל סירוב מהבנק, לגלות שהחשבון שלו מוגבל בפעולות כמו קבלת הלוואה או הגדלת מסגרת האשראי. אבל גם אם אתם מוגבלים על ידי הבנק ואתם צריכים הלוואה- תדעו שיש אפשרויות אחרות. הלוואות למוגבלים בפעולות בחשבון הבנק אפשריות דרך גופים חוץ בנקאיים כמו חברות אשראי וחברות ביטוח וכן גופים פרטיים מלווים בתנאים מותאמים אשר מפוקחים ומבוקרים על ידי הגופים הרלוונטיים כמו משרד האוצר. אספנו עבורכם את המידע הרלוונטי שעליכם לדעת לפני שאתם מבצעים את הפעולה הזאת.

גופים חוץ בנקאיים מאפשרים לקבל הלוואה למוגבלים בחשבון הבנק:

זה באמת לא משנה מה הסיבה שבגינה אתם מוגבלים לבצע פעולות בחשבון הבנק שלכם- אם אתם צריכים הלוואה, יש מספיק גופים חוץ בנקאיים שישמחו לספק לכם אותה. ישנן כמה אפשרויות לקבלת הלוואה למוגבלים בחשבון הבנק שלהם במידה והבנק לא מאשר את ההלוואה או במידה ואינכם רוצים שההלוואה תפגע במסגרת האשראי שלכם או בחשבון העובר ושב שלכם.

הלוואה למוגבלים

מי אלה אותם גופים חוץ בנקאיים שנותנים הלוואה למוגבלים?

כמו שכבר אמרנו, ישנם הרבה גופים חוץ בנקאיים שפחות כפופים לרגולציות של בנק ישראל והם יותר גמישים מבחינת התנאים שלהם ללקוחות. הרבה מאוד אנשים נרתעים כאשר הם שומעים את המונח "חוץ בנקאי". אך אנחנו רוצים להגיד לכם, אתם יכולים לנשום ולהירגע. גופים חוץ בנקאיים הם חברות ביטוח, קרנות הון סיכון, ולמעשה כל גוף אשר יכול לתת הלוואות והוא מפוקח על ידי משרד האוצר. לפני שאתם רוצים לקחת הלוואה מגוף חוץ בנקאי, תוודאו שאתם אכן פונים לגוף שהוא מוכר. כל מה שעליכם לעשות זה לבקש מסמך אשר מוכיח את זה (במידה ובחיים לא שמעתם על הגוף הזה)

האפשרויות לקבלת הלוואה למוגבלים בחשבון הבנק הן:

אפשרות ראשונה לקבלת הלוואה למוגבלים בחשבון הבנק- הלוואה כנגד נכס. אם יש בבעלותכם נכס נדל"ן כלשהו- דירה, בית, מחסן, שטח חקלאי או כל נכס אחר- תוכלו לשעבד אותו עבור קבלת ההלוואה. הנכס שבבעלותכם משמש בעצם כערבון לכך שתחזירו את ההלוואה במלואה והוא משועבד לגוף המלווה עד שתסיימו לשלם את ההלוואה ולאחר מכן חוזר להיות בבעלותכם הבלעדית.

אפשרות שניה לקבלת הלוואה למוגבלים בחשבון הבנק- הלוואה מחברת הביטוח או הלוואה מחברת האשראי– שתי החברות האלה הן חברות חוץ בנקאיות אשר מציעות הלוואה למוגבלים בחשבון הבנק שלהם. ניתן לקחת את ההלוואה בתנאים מותאמים והיא לא פוגעת בחשבון העובר ושב בבנק וגם לא במסגרת האשראי שלכם. 

אפשרות שלישית לקבלת הלוואה למוגבלים בחשבון הבנק- הלוואה מגוף פרטי. כיום קיימים בשוק לא מעט גופים חוץ בנקאיים פרטיים המציעים הלוואה למוגבלים בחשבון הבנק שלהם או למסורבי הלוואה מהבנק. חשוב לוודא שהגוף המלווה הינו גוף חוקי ולגיטימי המאושר לספק הלוואות.

הלוואה למוגבלים

דברים שחשוב לדעת לגביי הלוואה למוגבלים מגוף חוץ בנקאי:

  1. אינכם צריכים להיות לקוחות של בנק מסוים על מנת להגיש בקשה לקבלת הלוואה חוץ בנקאית מגוף שאינו גוף בנקאי.
  2. ברוב המקרים הלוואה חוץ בנקאית תהיה מהירה יותר עם פחות בירוקרטיה מאשר הלוואה בנקאית
  3. הלוואה חוץ בנקאית הינה הלוואה לכל דבר עם חוזה ותנאים ריביות ועמלות ויש לעמוד בהם ולשלם אותה בזמן בהתאם לחוזה בעת לקיחת ההלוואה
  4. גם בהלוואה חוץ בנקאית יהיה צורך בהבאת ערבונות ובטחונות לצורך קבלת ההלוואה
  5. מומלץ לבצע השוואה בין הגופים החוץ בנקאיים השונים וההלוואות שהם מציעים לפני שממהרים לחתום על הלוואה כלשהי.

תתכננו את עצמכם מראש - האם זה באמת כדאי?

אם סורבתם מהבנק, אולי כדאי לנסות לפתור את הבעיה מן השורש ולא ישר לקפוץ על הלוואה למוגבלים. בדרך כלל הלוואות למוגבלים הן בעלות ריביות גבוהות ביותר. לכן, אם אתם ממש זקוקים להלוואה כזו, אנחנו נמליץ לכם להתייעץ עם איש מקצוע שישנה לכם תוכנית מסודרת עבורכם שתראה לכם צעד אחר צעד כיצד להחזיר את ההלוואה הזאת. חשוב מאוד לזכור שהלוואה היא כלי מדהים, היא יכולה לעזור לכם, היא יכולה למנף אתכם כלכלית. אך אם מבצעים את זה לא כמו שצריך, זה יכול להיות כלי הרסני מאוד. לכן, לפני שאתם עושים את המהלך הזה, התייעצו עם אנשי המקצוע הרלוונטיים שיעזרו לכם.

הלוואה למוגבלים

שתפו אותנו

אולי יעניין אותך לקרוא גם על הנושאים הבאים