החזר משכנתא

החזר משכנתא

החזר משכנתא

אחד הדברים החשובים ביותר שכל אדם שמתכנן לקחת משכנתא הוא לדעת כמה הוא יצטרך להחזיר בכל חודש. החוכמה היא לבדוק ולהשוות בין כל סוגי המשכנתאות שיש בשוק ובין הבנקים וגופים מלווים אחרים בכדי לקבל את המשכנתא עם התנאים הטובים ביותר והריבית הנמוכה ביותר וכמובן החזר חודשי נמוך בהתאם.

איך ניתן לחשב החזר משכנתא צפוי?

בכדי לחשב החזר משכנתא צפוי עוד טרם בכלל מגישים את הבקשה לקבלת משכנתא עליכם לדעת את הנתונים הבאים- סכום המשכנתא שתרצו לקחת, ציון האשראי שלכם (אם אתם מהווים גורם סיכון גבוה או גורם סיכום נמוך לקבלת משכנתא) ואת הריבית. את הנתונים האלה ניתן להזין במחשבון לחישוב משכנתא שקיים בכל אחד מאתרי הבנקים ובאתרים נוספים ברחבי הרשת ובכך לקבל את הנתונים הכמה שיותר מדויקים לגבי החזר משכנתא חודשי שצפוי לכם.

מחשבון משכנתא הוא כלי מאוד פשוט לתפעול כך שתוכלו לבדוק באופן עצמאי ולחשב מהו החזר המשכנתא החודשי הצפוי לכם בצורה יעילה מהירה וקלה. יש להכניס את הנתונים הרלוונטיים במקומות הרלוונטיים במחשבון ולקבל את התוצאה בהתאם. ניתן כמובן לשחק עם כל אחד מהנתונים ולבדוק את ההשפעה שלו על התוצאה הסופית.

החזר משכנתא

מדוע מומלץ לבצע חישוב החזר משכנתא מראש?

אתם אלה שיודעים כמה משכנתא אתם צריכים על הנכס שאתם מעוניינים לרכוש וגם כמה אתם יכולים להחזיר בכל חודש. יכול להיות שתרצו לקחת משכנתא לתקופה קצרה ובכך לשלם סכום גבוה יחסית בכל חודש ויכול להיות שדווקא מתאים לכם לקחת משכנתא לתקופה ארוכה ולהחזיר החזר משכנתא חודשי נמוך יחסית בכל חודש. בהזנת הנתונים במחשבון ושינוי שלהם תוכלו לראות איזו משכנתא מתאימה לכם ביותר ועם הנתונים האלה להגיש את הבקשה למשכנתא לבנק או לכל גוף מלווה אחר לבחירתכם.

דגשים שחשוב לדעת לגבי שימוש במחשבון משכנתא:

  • יש לזכור שהחישוב במחשבון הוא סימולציה ואין לראות בתוצאה סכום או תנאים שמחייבים את הבנק או כל גוף מלווה אחר
  • החישוב במחשבון הוא חישוב עצמאי ולא מהווה אישור למתן אשראי או אישור עקרוני לקבלת משכנתא. את ציון האשראי ואת הנתונים הרלוונטיים יש להוציא בנפרד.
  • משכנתא היא הלוואה לכל דבר כך שיש לקחת בחשבון שאי עמידה בהחזר משכנתא עלולה לגרור בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל

מחשבון לחישוב החזר משכנתא חודשי הוא בהחלט אחד הכלים היותר יעילים ונוחים לשימוש שקיימים היום. כל גוף מלווה מעמיד לרשות הגולשים מחשבון משכנתא פשוט לשימוש בו יוכל לקבל תמונה כללית ועתידית על החזר משכנתא חודשי צפוי ובכך לקבל את ההחלטה הנכונה והמתאימה ביותר עבורו.

החזר משכנתא

האם אפשר לשנות את החזר משכנתא?

חשוב לדעת ולהכיר שאת החזר משכנתא תמיד אפשר לשנות בכל זמן שמעוניינים בכך על ידי פעולה מאוד פשוטה הנקראת מיחזור משכנתא. על ידי הפעולה הזאת למעשה ניתן לשנות את כל התנאים של המשכנתא הקיימת, לשנות מסלולים, לקצר או להאריך שנים. את ההחזר אפשר להוריד במידה ואתם קצת חנוקים כלכלית וגם להיפך. אם ההכנסה שלכם גדלה, ואתם מעוניינים לסיים עם המשכנתא כמה שיותר מהר, אתם גם יכולים להגדיל את ההחזר החודשי על מנת לעשות זאת. בכללי, יועצי משכנתאות פרטיים ממליצים לבדוק אופציה של מחזור משכנתא לפחות פעם בשנה.

האם החזר משכנתא משפיעה על הריביות?

במידה מסוימת אפשר להגיד שהריביות של המשכנתא וההחזר החודשי הולכות יד ביד ביחד. ברוב המוחץ של המקרים, ככל שההחזר החודשי של המשכנתא יהיה גבוה יותר, כך המשכנתא תהיה קצרה יותר וכך תקבלו ריביות נמוכות יותר. חשוב להכיר שככל שההחזר משכנתא הוא נמוך יותר, כך המשכנתא ארוכה יותר ולמעשה הבנק נמצא בסוג של סיכון גבוה יותר, והריביות שתקבלו על המשכנתא שלכם יהיו גבוהות יותר. לכן, אם אפילו יש לכם את האפשרות לשלם במשכנתא החודשית שלכם עוד 100 שקל, תעשו זאת על מנת להוריד את הריביות ולקצץ משמעותית את הרווח שהבנק עושה עליכם.

החזר משכנתא

מומלץ לתכנן את המשכנתא מראש

רוב האנשים לוקחים את המשכנתא שלהם מבלי באמת לתכנן את העתיד שלהם. זה נראה להם רחוק ולפעמים כמעט בלתי אפשרי. אך לפני שחותמים על המשכנתא ובכלל מתחילים לדבר על החזר משכנתא, חשוב להבין מה התוכניות העתידיות (לפחות בחמש שנים הקרובות) של נוטלי המשכנתא. האם יש תכנון להביא ילדים בקרוב? האם זאת הדירה שהם הולכים לחיות בה בשנים הקרובות? ועוד כל מיני שאלות חשובות שעוזרות להבין באיזה החזר חודשי של משכנתא נוטלי המשכנתא באמת יכולים לעמוד בו, והאם זה תואם את התכנון העתידי שלהם.

תכנון החזר עם מומחה

כמו שכבר הבנתם מהמאמר שקראתם, תכנון החזר משכנתא הוא הליך שומלץ לתת בו הרבה תשומת לב ויש כמובן הרבה משתנים שחובה להתייחס אליהם במהלך ההליך. אם אינכם מכירים את עולם המשכנתאות טוב, אל תילכו בעיוורון מוחלט אחר הפקיד בבנק. ברוב המקרים הוא אך ורק את טובת המקום שהוא עובד בו ולא את טובת הלקוח שיושב מולו. לכן אם אינכם מתכננים ללמוד את הנושא לעומק, לכו להתייעץ עם יועץ משכנתאות מומחה שיעשה את כל העבודה עבורכם ויתכנן לכם משכנתא מותאמת אישית. שיהיה לכם הרבה בהצלחה בנטילת המשכנתא!

שתפו אותנו

אולי יעניין אותך לקרוא גם על הנושאים הבאים