השוואת ריביות משכנתא

השוואת ריביות משכנתא

השוואת ריביות משכנתא

כאשר משקללים ומחשבים את גובה ההחזר החודשי שלכם במשכנתא מתבססים על הריבית, ועל הגורמים המשפיעים עליה. כדי לקבוע את גובה הריבית בודקים מהי הריבית הממוצעת של בנק ישראל, איזה גורם סיכון אם בכלל אתם כלווים מהווים עבור הבנק ומה מסלול המשכנתא שאותו בחרתם. לכל מסלול משכנתא יש ריבית אחרת ובכדי לא לשלם ריבית גבוהה מדי או לבחור מסלול עם ריבית שלא תעמדו בה חשוב לבצע השוואת ריביות משכנתא טרם בחירת המסלול וחתימה עליו. אך מנגד חשוב לזכור שתמהיל מנצח לווא דווקא בנוי על ריביות נמוכות. כל זה ועוד במאמר הקרוב שהכנו עבורכם.

השוואת ריביות משכנתא יש לבצע כאשר בונים את תמהיל המשכנתא:

לכל מסלול משכנתא יש ריבית אחרת ולכן בבניית תמהיל המשכנתא עליכם לבצע השוואת ריביות משכנתא ולדעת איזו ריבית יש בכל מסלול וכמה תשלמו. הריבית יכולה להיות ריבית פריים, ריבית קבועה שהיא צמודה למדד או ריבית קבועה שלא צמודה למדד, ריבית משתנה צמודה למדד או ריבית קבועה שלא צמוד למדד. וכמובן שיש ריבית משכנתא ממוצעת שניתן לחשב כדי לדעת מה תאלצו לשלם- בממוצע, בהחזרי המשכנתא החודשיים שלכם.

השוואת ריביות משכנתא

ואיך בנק ישראל קשור לכך?

בנק ישראל מאגד את כל הנתונים מדי חודש בחודשו על ידי כך שהוא מקבל מכל אחד מהבנקים המסחריים את נתוני הריביות שלהם בכל אחד ממסלולי המשכנתא שהם מציעים. את הנתונים הוא משקלל ולאחר מכן הוא מכריז על ריבית משכנתא ממוצעת לאותו החודש. לגובה הריבית יש השפעה ישירה על גובה תשלומי המשכנתא ולכן חשוב לבצע השוואת ריביות משכנתא וכן לבדוק מהי ריבית המשכנתא הממוצעת בכל חודש.

הגורמים המשפיעים על גובה הריבית שלכם:

ישנם כמה גורמים המשפיעים על גובה הריבית שתשלמו וכדאי שתכירו אותם ותדעו מה הם אותם גורמים. הגורמים שקובעים מהו גובה הריבית שאתם תשלמו הם הגורמים הבאים:

  • מסלול המשכנתא שבחרתם- בכל מסלול הריבית היא שונה
  • רמת הסיכון שאתם מהווים כלווים עבור הבנק המלווה- ככל שאתם מהווים סיכון נמוך יותר אם בכלל הריבית שתשלמו תהיה נמוכה יותר ולהיפך.
  • מצב השוק- במצב של אינפלציה בנק ישראל מעלה את הריבית על מנת למתן מחירים וכמו כן בנק ישראל מושפע מהחלטות של בנקים אחרים בעולם.
השוואת ריביות משכנתא

רגע קטן לפני שאתם ממהרים

לפני שאתם ממהרים לקחת משכנתא זכרו שיש לכם הרבה מאוד נתונים לבדוק ולהשוות ולכן הכניסו לרשימה גם לבצע השוואת ריביות משכנתא כדי לחשב בהתאם ולבנות את תמהיל המשכנתא המתאים לכם. מומלץ להשתמש במחשבון משכנתא שניתן למצוא באתרים השונים ברשת, לקבל כמה הצעות מגופים מלווים ולהשוות ביניהם או להיעזר בשירותיו של אנשי מקצוע עם הבנה ומומחיות בתחום המשכנתאות שיוכלו לבצע את ההשוואה של כל הנתונים עבורכם כולל השוואת ריביות משכנתא וכך לסייע לכם לבחור את מסלול המשכנתא המתאים והמשתלם ביותר עבורכם.

השוואת ריביות משכנתא זה מעולה! - אך האם זה הופך את התמהיל לאטרקטיבי?

אנחנו מברכים אתכם על כך שאתם קוראים את המאמר הזה וברצונכם לבצע השוואת ריביות בין כמה בנקים על מנת להוריד אותה כמה שיותר כדי שבסופו של דבר תשלמו פחות. אך אל תיפלו בטריק המפורסם ביותר של הבנקים. הבנק בהרבה מקרים יסכים להוריד לכם בריביות של מסלולים מסוימים על מנת "לפתות" אתכם לקחת אותה. אך אלו מסלולים שבהתחלה נראים תמימים, אך הצפי שלהם לעלות עם הזמן ולמעשה יגרום לכם לשלם סכומי עתק לבנקים. יכול להיות שברגע קבלת הריבית, זה נראה לכם מאוד אטרקטיבי, אך לטווח הרחוק זה יעלה לכם הרבה מאוד כספים. לכן, תמהיל מנצח הוא לווא דווקא ריביות נמוכות, אלה שילוב של מסלולים נכונים ביחד עם הריביות.

השוואת ריביות משכנתא

תעשו שיעורי בית ותחקרו את הנושא לעומק

כמו שכבר דיברנו מקודם, השוואת ריביות משכנתא זה הליך מעולה לפני חתימה מול הגורמים המלווים. אך תעשו שיעורי בית כמו שצריך. תבינו בדיוק מה ההשלכות הכלכליות של כל מסלול שאתם בוחרים לקחת. תבינו את ההשלכות של הריביות של המסלולים ותשכללו את כל הפרמטרים החשובים כמו ריבית דריבית, שנות ההלוואה וכולי. אל תזלזלו בתהליך, זוהי אחת ההחלטות הכלכליות הגדולות ביותר שתעשו בחייכם. אם אין לכם את הזמן או היכולת כרגע לבצע את המחקר כמו שצריך, אל תהססו לפנות לאיש מקצוע שיעשה זאת בשבילכם. נכון, זה לא בחינם, אך לטווח הרחוק העלות מתכווצת לעומת החיסכון שהוא ישיג עבורכם.

שתפו אותנו

אולי יעניין אותך לקרוא גם על הנושאים הבאים