BDI שלילי

BDI שלילי

סביר להניח שאתם בטוחים ש BDI הוא מושג בתחום האשראי אבל האמת היא שBDI היא בעצם חברת דירוג אשראי. לחברה זו יש גישה לכל נתוני האשראי הארציים והיא מקבלת אותם ישירות מבנק ישראל. כך שבמידה ובנק או חברת אשראי מעוניינת לבדוק את דירוג האשראי של לקוח לפני אישור הלוואה, היא מבצעת בדיקה של החברה, מכיוון שחברה זו היא הגדולה והמשמעותית ביותר בתחום האשראי, בדיקת האשראי נקראת בדיקת BDI וכאשר ללקוח יש דירוג אשראי שלילי, המושג שמשתמשים בו הוא BDI שלילי.

למה BDI הוא כל כך חשוב?

ה – BDI שלכם, כלומר- דירוג האשראי הוא זה שמשפיע על היכולות הפיננסיות שלכם ומאפשר או לא מאפשר לכם לקחת הלוואה. מכיוון שמרבית האוכלוסייה מסתמכת על כמה וכמה הלוואות במהלך החיים בכדי לממן לימודים, דירה, חופשה משפחתית- חשוב לשמור על דירוג אשראי גבוה ולהימנע מ BDI שלילי.

דירוג אשראי אישי הוא נתון שיש לכל אזרח במדינה והוא מעיד על היכולת הפיננסית שלו- לעמוד בתשלומים המדרשים להחזיר הלוואה בזמן. במידה ואדם לא עומד בתשלומי הלוואה, צובר חובות ולא מצליח לשמור על מסגרת האשראי שלו באופן קבוע- ככה ציון האשראי שלו הופך לשלילי, כלומר BDI שלילי ומקטין, לפעמים באופן משמעותי את הסיכויים של אותו אדם לקבל הלוואה.

איך BDI שלילי יכול להשפיע עליכם?

בנקים, חברות אשראי וגופים פרטיים המציעים סוגים שונים של הלוואות לא ממהרים לאשר בקשה להלוואה מאדם אשר יש לו BDI שלילי. נכון, קיימות אפשרויות של הלוואה ללא ביצוע בדיקת BDI אבל לא תמיד מדובר בגוף שניתן לסמוך עליו וברוב המקרים מדובר בריביות מאוד גבוהות ותנאים נוקשים למדי. BDI שלילי מסמן אתכם ברמת סיכום גבוהה- כלומר, שלא מומלץ לאשר לכם בקשה להלוואה כי סביר להניח שלא תעמדו בתשלומים בזמן ולא תחזירו את ההלוואה לפי התנאים שלה.

הקשר בין BDI לאשראי

הגדלת מסגרת האשראי ללא תכנון עתידי, לקיחת הלוואה בריבית גבוהה ותנאים נוקשים- אלה מהווים אמנם פתרון זמני אך לא מאפשרים באמת לשפר את ציון האשראי ולבנות עתיד כלכלי טוב יותר. הדרך הנכונה היא לפנות לקבלת יעוץ וליווי מקצועי של חברה המסייעת במקרים של BDI שלילי. אנשי מקצוע בתחום יוכלו ללמד אתכם כיצד לשפר את דירוג האשראי ולסייע לכם גם לקבל אישור להלוואה המבוקשת וגם לשפר את המצב הכלכלי שלכם.

bdi שלילי

חשוב לשמור על התנהלות כלכלית בצורה נכונה ואחראית:

מעבר לפניה לחברה מקצועית ישנן פעולות שאתם יכולים להתחיל לבצע כבר עכשיו בשביל להיות בדרך הנכונה להתנהלות כלכלית נכונה ואחראית והן:

  1. לעבור על כל התשלומים שלכם ולוודא שאתם משלמים אותם בזמן. הימנעו מאיחורים ופיגורים!
  2. לבדוק את כל ההוצאות שלכם ולבדוק שאתם לא מנצלים את תקרת האשראי המקסימלית שלכם.
  3. לבדוק את נתוני האשראי שהוגשו בדו"ח האשראי בכדי להיות בטוחים שהוא משקף את המציאות
  4. במקביל לכל אלה כאמור, גשו לקבל ייעוץ וליווי ממומחים בתחום.

מה קורה במידה וה-BDI שלילי?

במידה ודירוג האשראי שלכם הוא נמוך, ישנו סיכוי לא מבוטל בכלל שיהיה לכם קושי בקבלת הלוואה בריביות טובות ונוחות. ישנם אפילו מקרים קיצוניים יותר שהבנק וחברות האשראי השונות לא ירצו לתת לכם הלוואה מפני שמבחינתם אתם לקוח בסיכון גבוה שעלול לא להסדיר את תשלומי ההלוואה בזמן. דירוג אשראי נמוך גם יכול להשפיע על היכולת שלכם לשכור דירה במקומות מבוקשים וישנם גם מקומות שלא יסכימו לקבל אותכם לעבודה אם הדירוג נמוך. ל-BDI שלילי יש השפעה גדולה מאוד על החיים שלנו כיום.

איך מתקנים BDI שלילי?

על מנת לתקן ולשפר את דירוג האשראי שלכם, עליכם לעבור תקופת צינון מסוימת בה אתם חייבים להתנהל כלכלית בצורה תקינה. לאחר מכן עליכם להגיש בקשה ללשכת האשראי על מנת שתבחון את התיק שלכם ותחליט אם אתם זכאים לתיקון מהיר. ישנם מקרים שעל מנת לחסוך את זמני ההמתנה הארוכים וההתמודדות עם הבירוקרטיה, עדיף לשכור את השירותים של חברה מקצועית שתעזור לכם ותתקן עבורכם את דירוג האשראי.

איפה מוצאים חברה לתיקון BDI שלילי?

בשוק כיום קיימות מספר רב חברות שמציעות שירותים של של תיקון ושיפור של דירוג האשראי. יש כמובן הרבה מאוד חברות שמנצלות את חוסר הידע והמצוקה האמיתית של הלקוחות על מנת להבטיח הבטחות שווא ולתת שום תמורה עבור הכסף של אותם הלקוחות. אתר מהון להון בדק ומצא את החברות המובילות, וישמח להפנות את הפניה שלכם לגורם המתאים ביותר עבורכם בחינם וללא עלות. כל מה שעליכם לעשות זה ללחוץ על 'שאלון הזכאות' מצד שמאל של העמוד או כאן, ואנחנו נדאג לכל השאר.

שתפו אותנו

אולי יעניין אותך לקרוא גם על הנושאים הבאים