b d i

b d i

יש הרבה מאוד מושגים בתחום האשראי וההלוואות, מושגים בעברית ומושגים באנגלית, מילים ששמעתם בעבר ומילים חדשות שאין לכם מושג מה הפירוש שלהם. אתם ממש לא צריכים לשבת וללמוד עכשיו מילון מושגים באשראי אבל אם אתם מתכננים להגיש בקשה לקבלת הלוואה או להגדלת מסגרת האשראי שלכם, כדאי שתכירו מושגים בתחום ואחד החשובים בהם הוא b d i.

אחד המושגים שחובה להכיר בתחום הוא b d i

המושג b d i נלקח בעצם משם לשכת האשראי המספקת את נתוני האשראי של כולנו לגופים המלווים. כלומר- כאשר אנחנו מעוניינים לקחת הלוואה או להגדיל את מסגרת האשראי שלנו אנחנו מגישים בקשה לבנק, לחברת האשראי או לחברת הביטוח או כל גוף מלווה אחר. בשביל לדעת אם כדאי לאשר לנו את הבקשה או לדחות אותה. 

מזה בדיוק b d i?

b d i מספק נתונים שלשובים לשני הצדדים- לנו כלקוחות ולגופים המלווים בגוף עסקי. אנחנו מעוניינים כמובן לדעת איפה אנחנו עומדים מבחינת הנתונים הפיננסיים שלנו. בדיקת BDI מאפשרת לנו לקבל את כל הנתונים שנוגעים לאשראי שלנו בשלושת השנים האחרונות. כך אנחנו יכולים לבדוק את עצמינו. אם יש לנו אשראי חיובי- אנחנו יודעים להתנהל בצורה פיננסית נכונה, ויש סיכוי גבוה שנקבל אישור להגדיל את מסגרת האשראי וגם נוכל לקבל הלוואה, ולא רק לקבל הלוואה אלא גם להתמקח על התנאים שלה ולשפר אותם. 

התוצאות של דירוג אשראי שלילי

במידה ויש לנו אשראי שלילי אז הגיע הזמן לעצור ולבדוק חובות, פיגורים ואיחורים בתשלומים ואיפה אפשר לצמצם בהוצאות בכדי שלא נמצה את מסגרת האשראי שלנו. הגוף המלווה מעוניין לבדוק את האמינות והמהימנות של הלקוחות שלו- אם לאדם פרטי יש עבר רשום של פיגורים בהחזרים ומיקסום מסגרת האשראי- לא בטוח שיוכל לעמוד בהחזר של הלוואה ולכן לא בטוח שכדאי לאשר לו את הבקשה להלוואה.

b d i הדרך לדעת איפה אתם עומדים מבחינה פיננסית:

הדבר הראשון שצריך לעשות לפני שפונים לגוף כלשהו להגיש בקשה להלוואה הוא להוציא דוח ריכוז נתונים עצמי. דוח זה נלקח ממאגר הנתונים של בנק ישראל- שמרכז את כל נתוני האשראי של אזרחי ישראל. הדוח הוא דוח שניתן להוציא בעזרת חברה מקצועית או באופן עצמאי ובו כל הנתונים הנוגעים לאשראי שלנו ולהתנהלות הפיננסית שלנו כולל הסברים מפורטים וקלים להבנה.

b d i

מה אפשר ללמוד מדו"ח ה- b d i

בעזרת דוח זה אפשר לבדוק את הלקוח – מבחינת דירוג האשראי שלו ולקבוע בהתאם את הריבית שישלם, ולקבל גם חיווי אשראי מחברת BDI- חיווי חיובי שיביא לאישור ההלוואה או חיווי שלילי שיביא לסירוב להלוואה. 

בכדי לשפר את הסיכויים שהבקשה לקבלת הלוואה תאושר יש לדאוג לאשראי חיובי ובמידה והוא שלילי – לשפר אותו. חשוב לפנות לייעוץ מקצועי בכדי ללמוד כיצד לשפר את ההתנהלות הפיננסית שלנו ובמקביל לצמצם הוצאות ולשלם חובות בכדי לסייע באופן עצמאי לשיפור דירוג האשראי.

מי מטפל ב- b d i שלילי?

ישנם כיום הרבה מאוד גורמים אשר זיהו את המגמה שמאוד התחזקה במהלך השנתיים האחרונות של אנשים שנפגעו כלכלית וכתוצאה מכך דירוג האשראי שלהם הפך לשלילי ובמצב זה מאוד קשה להם לקבל הלוואות אטרקטיביות אם בכלל.  חשוב גם לגעת איך להבדיל בין חברה מקצועית, לחברה שרק תשאיר לכם בור עמוק יותר בכיס. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם למצוא חברה מקצועית בתחום.

הטיפים למציאת חברה לתיקון b d i

  1. רישום ברשם החברות: חשוב מאוד לבדוק שהחברה שאתם מעוניינים לבצע איתה הליך של תיקון ומחיקה של B D I אכן רשומה ברשם החברות, מה שמראה שהם חברה לגיטימית מן המניין.
  2. אתר האינטרנט שלהם: אתתם לא תאמינו כמה אפשר ללמוד על חברה רק מהנראות שלה ברשתות החברתיות. בצעו חיפוש מקיף עליהם על מנת לבקר באתר האינטרנט שלהם, עמוד הפייסבוק שלהם וערוץ הפייסבוק שלהם על מנת לוודא שהם אכן יודעים על מה הם מדברים.
  3. לקוחות ממליצים: הפרמטר הכי חשוב שיעזור לכם להבין את החברה שאתם רוצים לעבוד איתה היא מקצועית או לא היא על ידי לקוחות העבר שלה. אין לחברה לקוחות ממליצים בכלל? אולי זה הזמן לחפש חברה אחרת שתעזור לכם לתקן ולשפר את ה-B D I שלכם.

איפה מתחילים לחפש?

הדרך הקלה והפשוטה ביותר היא על ידי חיפוש באינטרנט ומעקב אחר הפרמטרים שהצגנו לכם בפסקה הקודמת. אין לכם כרגע את הזמן לעשות את זה? אנחנו נשמח לעזור! כל מה שעליכם לעשות זה ללחוץ על 'שאלון הזכאות' מצד שמאל בעמוד, או שתלחצו ממש כאן, ואנחנו נדאג להעביר את הפנייה שלכם לחברה מקצועית אשר מתעסקת בתיקון b d i.

שתפו אותנו

אולי יעניין אותך לקרוא גם על הנושאים הבאים