באילו 3 מקרים אי אפשר לבצע ניקוי בי די אי

מתי אי אפשר לנקות BDI? | ניקוי בי די אי - מהון להון

ניקוי בי די אי

כאשר דבר מה לא מסתדר בחיינו, בכל תחום שהוא- אנחנו מדחיקים אותו, מנסים להעלים אותו, למחוק או לנקות. כך גם בתחום הפיננסי- אם יש לנו בי די אי שלילי סביר להניח שנרצה לנקות אותו ולמחוק את נתוני האשראי השליליים. בעוד ניתן לבצע ניקוי בי די אי שלילי מדובר בפלסטר על פצע ולא בהימנעות מפציעה נוספת שכן על מנת לשפר את דירוג האשראי יש ללמוד להתנהל בצורה פיננסית נכונה.

מדוע מגיעים למצב של ניקוי בי די אי:

ישנן הרבה סיבות בגינן אדם יקלע לחובות, יכנס למינוס בחשבון עובר ושב או שנתוני האשראי שלו יהיו שליליים. אם זה יוקר המחיה, ירידה בהכנסות, עלייה בהוצאות, מצבים לא צפויים כמו מגפת הקורונה ויציאה לחופשה ללא תשלום. כל אלה גורמים ליותר הוצאות, פחות הכנסות ובהתאם לכך לבי די אי שלילי. בכדי להתמודד עם הקושי הזה ולנסות להתנהל הלאה בצורה נכונה רבים מבקשים לבצע ניקוי בי די אי.  ניקוי בי די אי נעשה על ידי חברה המומחית לכך תוך ייעוץ והכוונה ולימוד כיצד להתנהל נכון פיננסית בכדי לשמור על בי די אי גבוה. ניקוי בי די אי הוא פעולה חוקית שניתן לבצע אבל חשוב להדגיש שלא מדובר בפתרון להתמודדות עם בעיות כלכליות ודרך לשמור על דירוג אשראי חיובי לאורך זמן.

ניקוי בי די אי

איזה אינדיקציה אפשר לקבל?

התוצאות של בדיקת בי די אי מהוות אינדיקציה של ההתנהלות הכלכלית שלנו. גם אם נבצע ניקוי בי די אי ולא נשנה דבר בהתנהלות שלנו בעתיד- נחזור מהר מאוד למקום בו התחלנו. לכן מדובר בפעולה שניתנת לביצוע כאשר מעוניינים לקחת הלוואה או להגדיל מסגרת אשראי אך יש צורך במקביל ללמוד כיצד להתנהל בצורה טובה יותר.

אילו הגבלות יש?

במידה ויש לכם בי די אי שלילי תהיינה לכם הגבלות בכרטיס האשראי, מסגרת אשראי קטנה יחסית וסיכוי נמוך לקבל אישור להלוואה כלשהי. במידה וכן תקבלו הלוואה- התנאים לרוב יהיו נוקשים ועם ריביות גבוהות למדי. בי די אי שלילי מציב אתכם במצב של לקוח בסיכון גבוה אל מול הגופים שמאשרים הלוואות ולא תוכלו לקבל הטבות ופתרונות מימון בקלות. במצב כזה מומלץ לפנות לחברה מקצועית שתבדוק את נתוני האשראי שלכם, תבצע ניקוי בי די אי ותלמד אתכם כיצד לשמור על דירוג אשראי גבוה.

ניקוי בי די אי

לפני ואחרי שמבצעים ניקוי בי די אי:

כפי שכבר הוזכר מספר פעמים קודם לכן- לא יספיק רק לבצע ניקוי בי די אי ואז לקבל הלוואה כל עוד לא תלמדו להתנהל בצורה נכונה להבא. עליכם להבין שההתנהלות הפיננסית שלכם היא זו שהביאה אתכם למצב בו אתם צריכים ניקוי בי די אי ולכן עליכם לשפר את ההתנהלות ובכך לשפר את דירוג האשראי שלכם.

באילו 3 מקרים אי אפשר לבצע תיקון של דירוג האשראי?

כמו שכבר הבנתם דירוג האשראי שלכם לאט לאט ישתפר עם הזמן לאחר שהתנהלתם כלכלית בצורה תקינה. יש כיום גם "קיצורי דרך" המאפשרים למחוק את דירוג האשראי ולתקן אותו. יש חברות אשר כל העיסוק שלהם הוא רק בדבר הזה. אך חשוב שתכירו שישנם 3 מקרים שבהם שום חברה לא תוכל לתקן לכם את דירוג האשראי ולבצע את "קיצור הדרך" הזה:

  1. פשיטת רגל – אנשים אשר חוו פשיטת רגל, נמצאים בהליך הרבה יותר מורכב מבחינה כלכלית. כנראה ששום חברה לא באמת תוכל לבצע את ההליך הזה. לרוב, רק לאחר תקופה של מינימום 3 שנים, תוכלו לפנות לחברה שתעזור לכם בהליך.
  2. הוצאה לפועל – אם בשלוש השנים האחרונות חוויתם הליך של הוצאה לפועל שעולה על 5,000 שקלים חדשים, כנראה שגם כאן שום חברה לא תוכל לעזור לכם לתקן את דירוג האשראי.
  3. חשבונות מוגבלים – אם החשבון שלכם מוגבל מכל סיבה שהיא, גם לא תוכלו לבצע הליך של ניקוי בי די אי גם אם חברה מקצועית.
ניקוי בי די אי

לסיכום

נכון שיש כיום הרבה "קיצורי דרך" שיעזרו לכם לתקן את דירוג האשראי במהירות, אך כיום חברות האשראי והבנקים מודעים להליכים האלה, ויכול להיות מקרה בהם הם יעשו בעיות ולא באמת יתייחסו להליך הניקוי. זה דבר שכדאי לכם לקחת בחשבון לפני שאתם מתחילים תהליך כזה ולברר את הפרטים לעומק. בכל אופן, אם יש לכם את האופציה לחכות ולהתנהל בצורה כלכלית תקינה, ולתת לזמן לעשות את שלו, עשו את זה. שיהיה המון בהצלחה!

שתפו אותנו

אולי יעניין אותך לקרוא גם על הנושאים הבאים