מחיקת נתוני אשראי

מחיקת נתוני אשראי - איך ניתן למחוק נתוני אשראי - הון להון

מחיקת נתוני אשראי

בחודש אפריל שנת 2019 נכנס לתוקפו חוק ריכוז נתוני האשראי. חוק זה שינה לגמרי את החוקים במגרש עבור כל השחקנים- גופים בנקאיים, גופים חוץ בנקאיים והלקוחות הפרטיים. לפי חוק ריכוז נתוני אשראי נתוני האשראי הם אלה שמשפיעים באופן ישיר על תנאי ההלוואות, על גובה הריבית ועל פתרונות המימון השונים והם אלה שקובעים את דירוג האשראי של כל אחד מאיתנו. אז נכון שהם קיימים והם חשובים אבל האם יש אופציה של מחיקת נתוני אשראי? תתפלאו לגלות שיש. אך האם זה באמת מומלץ לעשות זאת? במאמר הבא נעשה קצת סדר בכל הנושא.

דו"ח ריכוז נתוני אשראי - כל הנתונים הפיננסיים שלכם:

השלב הראשון בבדיקת נתוני האשראי וביצוע מחיקת נתוני אשראי (סוג של מחיקה, ההסבר בהמשך) הוא להוציא דו"ח ריכוז נתוני אשראי. את הדו"ח ניתן להפיק עצמאית או דרך חברה שעוסקת בתחום אל מול חברת בי די אי ולקבל מסמך שמרכז את כל הנתונים המעידים על ההתנהלות הפיננסית שלכם. אותו דו"ח מכיל את כל החיובים, והדיווחים של האשראי שלכם והם מרוכזים בצורה שניתם להעביר אליכם, או אל כל גוף שמבקש אותו לצורך בדיקת דירוג האשראי שלכם או של לקוח אחר. במידה ונתוני האשראי שלכם הם חיוביים- הרי שאתם מתנהלים בצורה פיננסית נכונה ונבונה ועליכם להמשיך כך. במידה ונתוני האשראי שלכם שליליים או נמוכים- סביר להניח שתרצו לבצע מחיקת נתוני אשראי ולשפר את דירוג האשראי שלכם בהתאם.

מחיקת נתוני אשראי

דו"ח נתוני אשראי מכיל את הנתונים החשובים הבאים:

  • את התמצית של הנתונים שלכם
  • כל המידע אודות חשבונות העובר ושב בבעלותכם
  • מידע על עסקאות פעילות ועל עסקאות לא פעילות
  • מידע שקיים במערכת מגופים ציבוריים ורשויות מקומיות
  • פירוט פניות שנעשו בעבר על ידי גופים אחרים לקבל את דירוג האשראי שלכם
  • מילון מושגים להבנת הנתונים

מתי ולמה מתעורר הצורך לבצע מחיקת נתוני אשראי:

כאשר נתוני האשראי אינם טובים ודירוג האשראי נמוך הסיכוי לקבל הלוואה הינו נמוך בהתאם. גם אם תינתן הלוואה היא תינתן בתנאים פחות אטרקטיביים ובריביות גבוהות. לכן, חשוב לבצע מחיקת נתוני אשראי לא רלוונטיים ושליליים על ידי שיפור הדירוג. קיימות חברות מקצועיות אשר המומחיות שלהן היא מחיקת נתוני אשראי ומעבר מבי די אי שלילי לבי די אי חיובי בצורה חוקית ומסודרת. 

הדרך הנכונה לעשות זאת היא קודם כל להוציא דו"ח ריכוז נתוני אשראי ולאחר מכן לקבל הכוונה פיננסית וייעוץ מקצועי. צוות מקצועי בתחום ידע להנחות אתכם ולהדריך אתכם איך להתנהל בצורה פיננסית נכונה שתשמור על דירוג אשראי גבוה. לאחר מכן ניתן להגיש בקשה רשמית לבנק ישראל על ידי אותה חברה מומחית לבצע מחיקת נתוני אשראי או תיקון שלהם. יש לקחת בחשבון שאותם נתונים נשמרים במערכת למשך שלוש שנים ולאחר נכן נמחקים אך רק התנהלות פיננסית נכונה תאפשר לשמור על דירוג אשראי חיובי. 

מחיקת נתוני אשראי

עכשיו השאלה - האם זה מומלץ לבצע מחיקת נתוני אשראי?

התשובה לשאלה הזאת היא איננה ברורה ב-100%. בסופו של דבר זה תלוי לאיזה גוף אתם פונים לקבלת הלוואה לאחר שביצעתם את ההליך של מחיקת נתוני אשראי. ישנם גופים שיראו את הליך המחיקה שביצעתם ויבינו שיצאתם לדרך חדשה, וכעת את זכאים לקבל הלוואה בתנאים נוחים ומשתלמים. מנגד, ישנם גופים (גם בנקים) שהליך המחיקה יעורר אצלהם שאלות. הם ישר ישאלו אתכם למה הייתם צריכים לבצע את ההליך של המחיקה, ולמעשה יחקרו את ההסיטוריה ואת הגורמים אשר הובילו אתכם לבצע את המחיקה של נתוני האשראי. אנחנו תמיד נמליץ לכם להתייעץ עם מומחה למחיקת נתוני אשראי לפני שאתם מבצעים את ההליך.

דעו למי אתם פונים!

בסופו של דבר המטרה של שירות למחיקת נתוני אשראי יכול להיות הליך חיובי שהמטרות שלו הן טובות. לצערנו, ישנם היום הרבה מאוד גופים וחברות שונות שמנצלות את חוסר הידע של האזרחים ואת חוסר ההבנה שלהם בתחום על מנת לגבות מהם סכומים מופקעים ומיותרים. לפני שאתם פונים לחברה אשר תיתן לכם את השירות הזה, אנחנו נמליץ לכם לעשות עליה מחקר מקיף. עליכם לבצע מחקר מקיף על מנת להיות בטוחים ב-100% שהגעתם לגוף אמין ומקצועי. עליכם לבדוק:

  • ותק של החברה
  • חומרים מקצועיים באתר האינטרנט שלהם
  • לברר על לקוחות ממליצים
  • לראות האם הם עובדים עם כל סוג הלקוחות

שיהיה המון הצלחה!

מחיקת נתוני אשראי

שתפו אותנו

אולי יעניין אותך לקרוא גם על הנושאים הבאים