מחיקת בי די אי

מחיקת בי די אי | מחיקת BDI - איך עושים את זה? - מהון להון

מחיקת בי די אי

אם אתם מתעניינים לגבי מחיקת בי די אי זה אומר שני דברים עיקריים- ההתנהלות הפיננסית שלכם דורשת שיפור בהקדם ובמבחן הוצאות מול הכנסות אתם מוציאים יותר ממה שאתם מרוויחים. במצב כזה לא תוכלו לקבל הטבות מהבנק ופתרונות מימון זמינים, כמו כן קיים עבורכם סיכוי נמוך יחסית לקבל הלוואה, משכנתא או להגדיל את מסגרת האשראי.

מחיקת בי די אי - פתרון זמני:

לא כולם יכולים או יודעים כיצד להתנהל בצורה פיננסית נכונה. התנהלות לא נכונה יכולה להוביל אותנו למינוס בחשבון, ביטול של כרטיסי האשראי שלנו והגבלות נוספות על החשבון. במקרה כזה אם נרצה להגדיל את מסגרת האשראי, לקחת משכנתא או הלוואה או כל פעולה פיננסית אחרת, חיווי האשראי שיתקבל עלינו יהיה שלילי והגוף המלווה יסרב לבקשה שלנו.  הרבה אנשים שמגיעים למצב שבו הם מיקסמו את יכולות החשבון שלהם ואף נחסמו- מבקשים לבצע מחיקת בי די אי. מדובר בפעולה שניתן לבצע אך יש לקחת בחשבון שהיא פתרון זמני.

מחיקת בי די אי

איפה המידע נשמר?

נתוני האשראי של כל אחד מאיתנו נשמרים במאגר של בנק ישראל וכאשר מבקשים לדעת מהו דירוג האשראי שלנו הנתונים נמשכים על ידי חברת בי די אי שמספקת למבקש את דירוג האשראי, נתוני האשראי בשלושת השנים האחרונות וחיווי אשראי בהתאם. כאשר הנתונים שלנו שליליים יהיה לנו בי די אי שלילי והדרך להפוך אותו לחיובי הוא לשפר את ההתנהלות הכלכלית ולהתמיד בה. חלק מהפיתרון הוא ביצוע מחיקת בי די אי.

כיצד מתבצעת מחיקת בי די אי?

אם אתם מתעניינים בביצוע מחיקת בי די אי רצוי ומומלץ שתפנו לחברה מקצועית בתחום. בדקו שאתם פונים לחברה מומחית שמבצעת את הפעולה בצורה חוקית ולא רק מוחקת עבורכם את הנתונים אלא גם מסייעת לכם ומלמדת אתכם כיצד להתנהל נכון יותר מבחינה פיננסית ולשמור על בי די אי חיובי להבא.

מחיקת בי די אי

מה הדבר הראשון שעושים?

בשלב הראשון מוציאים דו"ח ריכוז אשראי עם כל נתוני האשראי- חיובים, הוצאות, עסקאות פעילות ועסקאות לא פעילות, התחייבויות ורשימה של כל הגופים שביקשו לדעת את דירוג האשראי שלנו. לאחר מכן החברה תגיש בקשה רשמית לבנק ישראל על מנת לתקן או למחוק את נתוני הבי די אי שלכם ובמקביל תלמד אתכם להתנהל נכון להבא. קחו בחשבון שאמנם ניתן לבצע מחיקת בי די אי ולקבל את האישור להלוואה שאתם רוצים, ושנתוני האשראי שלכם אמנם נשמרים במערכת רק שלוש שנים ולאחר מכן נמחקים- אבל אם לא תלמדו להתנהל נכון בעתיד, תחזרו מהר מאוד למצב של בי די אי שלילי ותצטרכו שוב מחיקת בי די אי.

האם כל אחד יכול לבצע מחיקת בי די אי?

ברמת העיקרון כל אדם יכול לבצע בדיקה ומחירת בי די אי שלילי אלה אם כן הוא נמנה בשלושה מקרים חריגים שבהם רק הזמן יכול לרפא את דירוג האשראי שלו:

  • חשבונות מוגבלים: אנשים שיש להם חשבונות בנק מוגבלים לא יכולים לבצע הליך של מחיקת בי די אי שלילי והם יהיו צריכים לחכות תקופת זמן מסוימת עד שיוכלו להגיש את הבקשה
  • הליכי הוצאה לפועל: אנשים שיש להם הוצאה לפועל פתוחה של יותר מ-5000 שקלים חדשים, יהיו בעלי קושי לבצע את המחיקה עצמה, וגם הם יהיו צריכים לחכות לתקופת זמן מסוימת עד שיוכלו להגיש את הבקשה למחיקה של דירוג האשראי
  • הליכי פשיטת רגל: בדומה להוצאה לפועל, זה אחד המקרים החריגים בהם אדם לא יוכל לבצע הליך של תיקון דירוג האשראי שלו. גם כאן, לפני שיוכל להגיש את הבקשה, אותו אדם יצטרך לחכות תקופת זמן עד שיעשה זאת.
מחיקת בי די אי

לא להיכנס לפאניקה

גיליתם שיש לכם בי די אי שלילי? דבר ראשון אל תיכנסו לפאניקה. תנשמו עמוק, ואל תרוצו ישר לבצע מחיקה של הבי די אי אם זה לא באמת הכרחי. העדיפות היא לסדר את החיים הפיננסים ולהתנהל בצורה תקינה על מנת לתקן זאת באופן טבעי. תבינו את מקור הבעיה מהתחלה ותמצאו לה פתרון. בהרבה מאוד מקרים לקחת עוד הלוואה ועוד הלוואה לא באמת יעזור. הבי די אי בסופו של דבר יתוקן בעצמו בדרכים טבעיות ללא מגע יד אדם. שיהיה המון בהצלחה!

שתפו אותנו

אולי יעניין אותך לקרוא גם על הנושאים הבאים