בי די אי שלילי

בי די אי שלילי

בי די אי שלילי

כאשר אנחנו ניגשים למבחן אנחנו נבחנים על החומר או על הידע שלנו ומקבלים ציון בהתאם. גם על ההתנהלות הפיננסית שלנו אנחנו מקבלים ציון, ואם אנחנו לא מתנהלים כמו שצריך, צוברים חובות או לא עומדים בתשלומים- אנחנו מקבלים ציון שלילי. הציון הזה הוא זה שקובע מול הגופים הבנקאיים והגופים החוץ בנקאיים אם יאשרו לנו פעולות פיננסיות, ולכן עלינו להימנע מציון אשראי שלילי.

ציון אשראי שלילי- בי די אי שלילי:

ציון האשראי נקבע על ידי הנתונים הפיננסיים שלנו שמרוכזים במאגר של בנק ישראל. כאשר אנחנו רוצים לדעת מה הנתונים או שאנחנו מגישים בקשה לפעולה פיננסית שדורשת ערבים ובטחונות- הגוף המלווה פונה לקבלת הנתונים מחברת BDI. חברת BDI היא הגוף שמספק את דוח האשראי עם כל הנתונים וקובע את דירוג האשראי– אם הוא חיובי או שלילי ולכן הוא כבר נהיה שם נרדף לבדיקת אשראי ונתוני אשראי.

ברגע שנתוני האשראי אינם טובים אז ה בי די אי שלילי בהתאם מה שמנמיך את הסיכויים לקבלת הלוואה, הגדלת מסגרת אשראי ופעולות פיננסיות נוספות. לכן חשוב לבצע בדיקה של נתוני האשראי באופן קבוע ואם מסתבר שיש בי די אי שלילי- לשפר אותו.

בי די אי שלילי

איך קובעים אם בי די אי חיובי או בי די אי שלילי?

דירוג אשראי או דירוג בי די אי נקבע לפי הפעולות הפיננסיות שלכם- לפני קביעת דירוג אשראי אישי מתבצעת בדיקה של כל ההתחייבויות הפיננסיות שלכם- הווה ועתיד, היסטוריית תשלומים  וכן בדיקת פיגורים, איחורים וניצול תקרת אשראי.

ברגע שיש בי די אי חיובי- לא רק שיש סיכוי גבוה שיאשרו לכם לקבל הלוואה, תוכלו אפילו להתמקח על התנאים שכן אתם לקוח פוטנציאלי עם נתוני אשראי טובים. ברגע שיש בי די אי שלילי– קטנים, לפעמים באופן משמעותי הסיכויים שתקבלו אישור להלוואה ובמידה ותקבלו אישור- תאלצו לקבל את אשר יציעו לכם, גם אם התנאים אינם טובים במיוחד.

האם אפשר לשפר בי די אי שלילי?

התשובה המשמחת היא בהחלט כן. קודם כל ההמלצה היא לא להגיש בקשה לקבלת הלוואה או כל פעולה אחרת במידה ויש לכם בי די אי שלילי אלא קודם כל לשפר אותו. הדרכים לשפר אותו הן לסגור חובות שהצטברו ולוודא שאתם לא חייבים כספים. לאחר מכן בדקו את הוראות הקבע שלכם ואת ההלוואות שהן משולמות בזמן ללא פיגורים וללא איחורים. במידה ואתם מנצלים מקסימלית את תקרת האשראי- בדקו איפה אתם יכולים לצמצם הוצאות ולנצל את תקרת האשראי באופן מינימלי. לאחר שביצעתם את כל הפעולות האלה, מומלץ לפנות לאנשי מקצוע בתחום הפיננסיים שיסייעו לכם להתנהל בצורה נכונה ונבונה ולשמור על בי די אי חיובי לאורך זמן.

בי די אי שלילי

למי פונים על מנת לשפר בי די אי שלילי?

היום על מנת לשפר את דירוג האשראי השלילי, ניתן להגיש בקשה ללשכת האשראי על מנת לעשות זאת. לשכת האשראי אכן תעשה זאת במידה ואתם עומדים בקריטריונים לתיקון דירוג האשראי. יכולים להיות מצבים גם בהם נעשתה טעות מסוימת בשידור הנתונים וזה פגע ישירות בציון. אל תצפו שלשכות האשראי ישימו לב ללא כל התראה מוקדמת ויתקנו את הציון בשבילכם. לכן, אם דירוג האשראי שלכם נפגע בשוגג, אל תהססו ותגישו בקשה לתיקון. ישנם גם הרבה מאוד מקרים כלכליים מורכבים יותר שעל מנת להגיש בקשה, תצטרכו להמתין תקופה מסוימת שבה אתם תהיו מחויבים להתנהל כלכלית בצורה תקינה.

האם כדאי לפנות לחברה המתקנת בי די אי שלילי?

היתרונות בפנייה לחברה מהסוג הזה הם ברורים. בראש בראשונה הם חוסכים לכם הרבה מאוד זמן והם יודעים כיצד להתנהל עם הגופים הבירוקרטים האלה. היתרון השני שרוב הסיכויים שהם ישיגו לכם תוצאות טובות יותר מפני שהם ולשכת האשראי דוברים את אותה השפה המקצועית. כמובן שהחברות הללו לא עושות את העבודה הזאת מתוך צדקה ויש לזה עלות מסוימת שנקבעת מראש עם הלקוח. אם אתם מחפשים חברה אמינה אשר מטפלת בתיקון אשראי ללקוחות פרטיים, אתם מוזמנים ללחוץ על 'שאלון הזכאות' מצד שמאל בעמוד, או ללחוץ ממש כאן, לעבור לשאלון הזכאות לתיקון אשראי, להשאיר מספר פרטים קצרים ואנחנו נדאג שיחזרו אליכם כמה שיותר מהר. שיהיה המון בהצלחה!

בי די אי שלילי

שתפו אותנו

אולי יעניין אותך לקרוא גם על הנושאים הבאים