איך לבחור יועץ משכנתאות המדריך ל-2023

איך לבחור יועץ משכנתאות

איך לבחור יועץ משכנתאות?

בשנים האחרונות אנחנו רואים גידול משמעותי בלקיחת משכנתאות במדינת ישראל. נכון לאוקטור 2022, יש האטה יחסית עקב עליית הריבית. אך עדיין אנשים לוקחים יותר משכנתאות בסכומי מימון גבוהים במיוחד. ביחד עם זאת, נכנסה חזק לתודעה הישראלית המקצוע של ייעוץ משכנתאות פרטי. אך יש כיום אלפי יועצי משכנתאות שונים בשוק, ואנשים לא יודעים איך לבחור יועץ משכנתאות שתואם ספציפית את הצרכים האישיים שלהם. במיוחד בשביל זאת, אתר מהון להון הכין לכם מדריך מיוחד שיעזור לכם להגיע אל היועץ הטוב ביותר עבורכם במינימום זמן. שתהיה לכם קריאה מהנה!

דבר ראשון תבינו מה אתם צריכים!

לפני שאתם בכלל שואלים את עצמכם איך לבחור יועץ משכנתאות, עליכם להבין את המצב שאתם נמצאים בו כעת, ומה בדיוק אתם צריכים. האם אתם:

ברגע שתבינו את המצב שלכם, התחילו לחפש יועץ משכנתאות אשר מתמחה בסוג המשכנתא שאתם מחפשים.

איך לבחור יועץ משכנתאות

איך לבחור יועץ משכנתאות - מיקום היועץ

ככל שהשנים עוברות, אנחנו רואים שיותר ויותר שירותים ובעלי מקצוע עוברים לדיגיטל. היום, יועץ משכנתאות שנמצא במטולה, יכול לתת שירות ללקוח באילת. אך האם זה באמת מייעל את התהליך בסופו של דבר? כנראה שלא כל כך. תמיד עדיף שיועץ המשכנתאות שלכם יהיה בסביבת מקום. יגיע איתכם לפגישות בבנקים במידת הצורך, יאסוף מסמכים רלוונטיים וכמובן שיעזור לכם בכל דבר שצריך. ככל שהיועץ יהיה קרוב אליכם יותר פיזית, כך חווית השירות תהיה טובה בהרבה יותר.

איך לבחור יועץ משכנתאות - עלויות

אחד הדברים החשובים ביותר כאשר אתם תוהים לעצמכם איך לבחור יועץ משכנתאות פרטי, הוא המחיר כמובן. מחירי היועצים בארץ עומדים פחות או יותר על אותו הסטטוס. יש כאלה שלוקחים יותר, ויש כאלה שלוקחים פחות. לרוב, חברה גדולה תיקח סכומים גבוהים יותר בגלל ההוצאות הגדולות שלהן. יועץ משכנתאות שעובד לבד כנראה ייקח שפחות. אך חשוב לזכור שחברה גדולה הגיעה לאן שהיא הגיעה כנראה בגלל המקצועיות שלה. אנחנו חלילה וחס לא אומרים שיועץ משכנתאות פרטי לא יכול להשיג תנאים טובים עבור הלקוחות שלו. זה כבר דבר אחר שתצטרכו לבדוק, וניגע בזה בהמשך המאמר.

איך לבחור יועץ משכנתאות

איך לבחור יועץ משכנתאות - ותק + ניסיון + קשרים

כמו שכבר אמרנו מקודם, המקצועיות של היועץ היא חשובה מאוד והיא משפיעה על העלות. אך איך אנחנו יודעים שהוא אכן מקצועי? כנראה שהותק שלוהוא שחקן רציני. תחום ייעוץ המשכנתאות עובד מאוד על קשרים בין אישיים של היועץ עצמו עם אנשים בבנקים. ככל שליועץ יש יותר קשרים, מעביר יותר תיקים, הבנק למעשה יהיה יותר גמיש עם לקוחותיו ויציע להם תנאים טובים יותר. אלו הם דברים שבאים עם הזמן וכנראה שליועץ שרק עכשיו סיים את הקורס שלו, ייקחו כמה שנים להשיג את הקשרים הנחוצים לו על מנת לתת ללקוחותיו תנאים אקסקלוסיביים.

איך לבחור יועץ משכנתאות - לקוחות ממליצים

אחד הדברים החשובים ביותר שעליכם לבדוק כאשר אתם בוחרים לעצמכם איש מקצוע בכללי, זה הלקוחות הממליצים שלו. לקוחות ממליצים הם למעשה הדרך הטובה ביותר לדעת אם האיש מקצוע הוא אכן אמין ומקצועי. לפני שאתם לוקחים את השירות של יועץ המשכנתאות, תבקשו ממנו לדבר עם לא פחות משלושה לקוחות שונים אשר חוו את השירות שלו בעבר. תשאלו את אותם הלקוחות:

  • "איך היה השירות?"
  • "האם היועץ הסביר את הדברים לאורך כל הדרך?"
  • "האם הייתה שקיפות?"
  • "האם היו עוד הפתעות על הדרך?"

השאלות הללו יעזרו לכם לקבל תמונה יותר מלאה לגביי המקצועיות ובעיקר השירות של אותו יועץ שאתם רוצים לעבוד איתו.

איך לבחור יועץ משכנתאות

איך לבחור יועץ משכנתאות - נוכחות בדיגיטל

כאשר אתם חושבים איך למצוא יועץ משכנתאות, סביר מאוד להניח שאתם רוצים לראות שיש לו נוכחות חזקה בדיגיטל. ואנחנו כמובן מתכוונים אל:

  • אתר אינטרנט עם מאמרי תוכן איכותיים
  • חשבון פייסבוק
  • חשבון בגוגל מיי ביזנס
  • חשבון אינסטגרם
  • ערוץ יוטיוב

כמובן שלא חובה שליועץ יהיה את הכול, אבל חשוב שיהיה לו מקום באינטרנט שיהיה אפשר לקרוא את החומרים המקצועיים שלו, אודותיו, לראות את הלקוחות הממליצים. אם ליועץ שאתם רוצים לעבוד איתו אין נוכחות בכלל באינטרנט, אתם צריכים "להרים גבה".

זקוקים ליועץ משכנתאות מומחה?

אם ברצונכם למצוא יועץ משכנתאות אשר עומד על כל הקריטריונים שציינו במאמר, אנחנו נשמח לעזור לכם ולתת לכם את השירות.

~ אם אתם צריכים יועץ שמתמחה במשכנתאות חדשות/מחזור משכנתא – לחצו כאן ~

~ אם אתם צריכים יועץ שמתמחה בהגדלת משכנתא קיימת – לחצו כאן ~

שיהיה המון בהצלחה!

שתפו אותנו

אולי יעניין אותך לקרוא גם על הנושאים הבאים