עלות פתיחת תיק משכנתא

עלות פתיחת תיק משכנתא

עלות פתיחת תיק משכנתא

לא מספיק שהיתם צריכים לדאוג להון עצמי גבוה במיוחד וגם לבקש סכום משכנתא גבוה מהבנק, ולא מספיק שאתם צריכים לשלם לעורך הדין, לשמאי ולגורמים נוספים מסביב- עכשיו פתאום כמעט בסוף התהליך, רגע לפני שאתם מקבלים את המשכנתא המיוחלת – אתם נדרשים לפתוח תיק משכנתא שכרוך מן הסתם גם בתשלום. מה היא עלות פתיחת תיק משכנתא ואיך אפשר לצמצם אותה? האם זה בכלל אפשרי? במאמר הקרוב נדבר על הנושא וכיצד אפשר לעשות זאת, ובנוסף ניתן לכם כמה טיפים חשובים שיעזרו לכם להגיע למטרות הפיננסיות שלכם. קריאה מהנה!

עלות פתיחת תיק משכנתא היא רווח נטו לבנק

עלות פתיחת תיק משכנתא הינו העמלה הגבוהה ביותר שתאלצו לשלם בכל תהליך הוצאת המשכנתא ויש לשלם אותה בשלב הסופי לאחר שכבר חתמתם על כל המסמכים הרלוונטיים ושאושרה לכם המשכנתא. מדובר אמנם ב0.25% בלבד מסכום המשכנתא, וזה לפני שהתחלתם להתמקח אבל בפועל מדובר בהרבה מאוד כסף. חשוב להגיד באותה הנשימה, שאת העלות של תיק פתיחת המשכנתא אפשר למעשה להכניס לתוך ההלוואה עצמה. ואז למעשה זה כמו "טיפה בים", אך עדיין אפשר לצמצם את העלות הזו וכמובן בסופו של דבר לשלם פחות בריבית מצטברת.

עלות פתיחת תיק משכנתא

על פי מה קובע הבנק את עלות פתיחת תיק משכנתא

כל בנק קובע את עלות פתיחת תיק משכנתא המינימלית אצלו כאשר העלות המקסימלית על פי חוק בכל הבנקים לא תעלה על 10,000 ₪ עמלה. העלות המינימלית של פתיחת תיק משכנתא עומדת על חמש מאות ₪ כך שגם אם סכום המשכנתא שאתם לווים מהבנק לא עולה על מאתיים אלף ₪ הבנק עדיין ידרוש מכם את העלות המינימלית לצורך פתיחת התיק. ככל שסכום המשכנתא שאתם לווים גדול יותר כך עלות פתיחת תיק משכנתא תהיה גדולה יותר בהתאם, אם לדוגמא אתם לווים משכנתא בסכום שעומד על ארבעה מיליון ₪ הרי שתשלמו עמלת פתיחת תיק של עשרת אלפים ₪. אם גובה המשכנתא שלכם עומד על סכום של 3,900,000 מיליון ₪ עלות פתיחת תיק משכנתא תהיה 9750 ₪ וכן הלאה.

הנחה על עלות פתיחת תיק משכנתא:

תמיד כדאי ומומלץ להתמקח ולהתווכח שכן מדובר בסכום שהוא גבוה למדי ומיועד לרווח של הבנק בלבד. ככל שיש לכם נתונים פיננסיים יותר טובים כך גדל הסיכוי שתקבלו הנחה בעלות פתיחת התיק ולכן שווה לנסות. אנחנו נגלה לכם גם סוד קטן, אפשר לפעמים להשוות את הבנקים להתמקחות בשוק. אם תעשו קצת שרירים (לא יותר מידי) ותגידו שאתם רוצים ללכת לבנק אחר כי העלויות שם זולות יותר, ישנו סיכוי סביר מאוד שתקבלו ישר את ההנחה המקסימלית שהבנק יכול לתת על עלות פתיחת תיק המשכנתא.

עלות פתיחת תיק משכנתא

מדרגות ההנחות על על עלות פתיחת תיק משכנתא

מדרגות ההנחות על עלות פתיחת תיק משכנתא עובדות בצורה הבאה:

  • הבנק יאשר עד 25% הנחה ללווים שביקשו הנחה אבל לא התעקשו מעבר ורוב הסיכויים שהם מוגדרים כלווים בסיכון גבוה ולכן הבנק לא יאשר הנחה גבוהה יותר.
  • הבנק יאשר עד 40% -50% הנחה ללויים במצב פיננסי בינוני אך יציב והתעקשו על ההנחה. ברוב המקרים לא תתקבל הנחה הגבוהה מחמישים אחוז.
  • הבנק יאשר מעל ל60% הנחה רק עבור לווים במצב פיננסי טוב למדי שיודעים לנהל משא ומתן עם הבנק. פטור מלא מתשלום עלות פתיחת תיק משכנתא ניתן רק במצבים חריגים בהם הלווים הם במצב כלכלי מעולה והם מוגדרים בבנק ברמת סיכום נמוכה מאוד ויש להם את היכולת לבצע משא ומתן עם הבנק.

האם יועץ פרטי יכול להוריד את העלויות?

דבר ראשון התשובה היא חד משמעית שכן! יועץ פרטי יכול לעזור לכם לקבל את ההנחה המקסימלית יחסית בקלות על פתיחת תיק המשכנתא עצמה. זאת בגלל הקשרים שיש לו והכוח הכלכלי שהוא בא איתו מכל הלקוחות שלו. יתרה מזאת, החיסכון שהוא יכול להשיג עבור הלקוחות שלו עקב הכוח הפיננסי שלו הוא הרבה יותר גדול מאשר רק ההנחה על פתיחת התיק עצמו. יועץ משכנתאות אשר חושב אך ורק על האינטרסים הכלכליים של הלקוח שלו, יועץ שבונה תמהיל משכנתא נכון, בסופו של דבר יחסוך ללקוחותיו עשרות ואפילו מאות אלפי שקלים בריבית מצטברת על כלל המשכנתא. מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע פרטי על מנת לחסוף סכומי כסף משמעותיים.

עלות פתיחת תיק משכנתא

מעוניינים להתייעץ עם איש מקצוע?

שתפו אותנו

אולי יעניין אותך לקרוא גם על הנושאים הבאים