מזה בדיוק נכס דיגיטלי/נדל"ן דיגיטלי – מדריך מעודכן ל-2022

נכס דיגיטלי

נכס דיגיטלי/נדל"ן דיגיטלי בשנת 2022

בשנים האחרונות אנחנו רואים איך עולם האינטרנט הולך וצובר תאוצה מיום ליום. עם התפתחות הענף והאופציות המרובות שיש בו, התפתחה לה נישה מאוד מעניינת שנקראת נכס דיגיטלי/נדל"ן דיגיטלי. במילים אחרות, זה נכס לכל דבר שמכניס כסף בכל חודש עבור הבעלים שלו בדרכים מרובות. האם זה באמת קיים? כמה כסף באמת אפשר להרוויח מזה? האם כל אחד יכול לעשות את זה? ואם כן, תוך כמה זמן? תכינו לעצמכם איזה 10 דקות פנויות כי אנחנו הולכים לסקור את כל הנושא לעומק וניתן מספר טיפים מרכזיים שיעזרו לכם בנושא.

נכס דיגיטלי - מה זה בעצם?

נכס דיגיטלי הוא למעשה כל דבר באינטרנט שמכניס לבעלים שלו כסף בצורה פאסיבית/חלקית/בתפעול. נכס דיגיטלי יכול להיות למעשה הרבה מאוד דברים כגון:

 • אתר אינטרנט 
 • חנות באמזון
 • חנות בשופיפיי
 • חנות באיביי
 • פורומים (כן זה עדיין קיים)
 • רשימת תפוצה של מיילים/מספרי טלפון
 • עמודים בפייסבוק ואינסטגרם
 • עמודים בטיקטוק
 • עמודים ביוטיוב
 • ועוד

למעשה, ככל שבנכס הדיגיטלי יש יותר דאטה, צפיות בחודש, כך פוטנציאל הרווח רק הולך וגדל עם הזמן.

נכס דיגיטלי

נכס דיגיטלי בנוי אתר אינטרנט

אתרי אינטרנט הם אחד מהדרכים הטובות ביותר (וגם אלו שלוקחות הרבה זמן) להקים עסק דיגיטלי. למעשה, כאשר יש אתר אינטרנט, צריך לבצע בו הליכי קידום אתרים שנקרא SEO. בפשטות, גורמים לאתר לאט לאט להתקדם בדירוגים שלו בגוגל ובכך להכניס לשם יותר תנועה. כמו שציינו, זהו הליך שיכול לקחת הרבה מאוד זמן, ואם אתם לא בעלי מקצוע, השירותים הללו יכולים לעלות הרבה מאוד כסף עם הזמן. אך בסופו של דבר, אם הגעתם למצב שהאתר שלכם מכניס אלפי, עשרות אלפי ואפילו מאות אלפי כניסות בחודש, יהיה לכם פוטנציאל רווח כמעט לא מוגבל.

איך מרוויחים כסף מאתר האינטרנט שלכם?

כמו שכבר ציינו, אם יש לכם נכס דיגיטלי?נדל"ן דיגיטלי בנוי אתר אינטרנט עם הרבה כניסות. יש לכם כמה וכמה אופציות לעשות כסף מתנועת הגולשים באתר שלכם:

 1.  נותנים לגוגל שטח פרסום באתר: ככל שיש יותר תנועה ככה גוגל ישלם לכם יותר.
 2. מכירת מוצרים: למכור מוצרים פיזיים/דיגיטליים דרך אתר האינטרנט שלכם.
 3. מכירת שטח פרסום למפרסמים: כמו מכירת שטח לגוגל, רק לאנשים פרטיים.
 4. שיווק שותפים: מכירת מוצרים לא שלכם בתמורה לעמלה.
 5. שיתופי פעולה: שיתופי פעולה עם בעלי עסקים/אנשים פרטיים שהתנועה באתר שלכם רלוונטית אליכם.
 6. משכירים את אתר האינטרנט לבעל מקצוע ממש כמו בנכס נדלני עם משכנתא לכל דבר ועניין.
נכס דיגיטלי

נכס דיגיטלי/נדל"ן דיגיטלי בנוי אתרי מסחר

כיום, ישנם הרבה מאוד אתרי אינטרנט שנותנים אופציה לפתיחת חנות אינטרנטית דרך הממשק שלהם. אצל חלק מהאתרים אתם תהיו צריכים לשלם תשלום סימלי על מנת להשתמש בממשק, ובחלק מן האתרים השימוש הוא לגמרי בחינם. אתרי המסחר המובילים כיום שנותנים פלטפורמות לפתיחת חנות דיגיטלית הם:

 • איביי
 • אמזון
 • שופיפיי
 • אפשר גם להשתמש בממש של wordpress

האם חייבים להחזיק סחורה?

התשובה היא חד משמעית לא! אולי אתם לא יודעים, אבל חלק גדול מהאתרים שאתם כנראה מזמינים בהם באינטרנט, מוכרים לכם סחורה שלא קיימת אצלהם. השיטה הזאת נקראת למעשה "דרופשיפינג". השיטה למעשה אומרת שרק כאשר נעשית רכישה דרך הנכס דיגיטלי שלכם, החנות כמובן, המוכר למעשה רוכש את המוצר ממקור מסוים בזול ושולח אותו אליכם. אין לכם מה לדאוג, זה לא הליך שנעשה פיזית, היום באינטרנט הכול אוטומטי. זאת אחת הסיבות שחנויות אינטרנטיות נעשו מאוד פופולריות בשנים האחרונות. הנוחות למכור מכל מקום בעולם מבלי להחזיק את הסחורה פיזית עושה את שלה.

נכס דיגיטלי

נכס דיגיטלי/נדל"ן דיגיטלי בנוי פורום

כן תאמינו או לא אבל המושג הזה שנקרא נכס דיגיטלי/נדל"ן דיגיטלי בנוי פורום הוא עדיין קיים. למי שלא יודע מה זה בדיוק פורום, זה למעשה מתחם דיגיטלי בו הקהל הרחב שואל שאלות בנושאים מסוימים, ומנהל הפורום או אנשים אחרים יכולים לענות. בדרך כלל הפורומים הם מסווגים לפי נושאים מסוימים, לכן בעלי הפורום יכולים לבצע מספר מהלכים על מנת להרוויח מקהל הרחב שנמצא בפורום כגון:

 • שיתוף פעולה עם בעלי מקצוע מהתחום
 • מכירת מוצרים מהנישה עצמה
 • השכרת הפורום לבעלי מקצוע מהתחום

נכס דיגיטלי/נדל"ן דיגיטלי בנוי רשימת תפוצה

כמה פעמים נרשמתם לקבלת מידע מסוים באינטרנט ללא עלות, והדבר היחידי שהייתם צריכים לעשות זה להשאיר את המייל/מספר הטלפון שלכם או שניהם, ומאז אתם מקבלים הודעות ומיילים מאותו בעל עסק?גוף. למעשה, ברגע שהשארתם את הפרטים שלכם בדף הנחיתה של אותו גוף, נכנסתם לרשימת התפוצה שלו. רשימות תפוצה הם אחד הכלים החזקים והעמידים ביותר כיום לרווח אינטרנטי. ככל שלאותו גוף יש יותר דאטה ברשימת התפוצה שלו, ככה פוטנציאל הרווח שלו רק הולך וגדל. חשוב מאוד לדעת שרשימת תפוצה טובה וגדולה נבנית עם הזמן. והיא כמובן דורשת הרבה מאוד השקעה של זמן וגם לא מעט כספים.

נכס דיגיטלי

איך אפשר להרוויח מרשימת התפוצה ולמה היא כל כך עמידה?

כמו שציינו מקודם, רשימת תפוצה נחשבת לנכס דיגיטלי מאוד עמיד. אחת הסיבות העיקריות היא שהרשימה היא אך ורק בבעלות הגוף. ומה הכוונה? כאשר יש לכם חנות אינטרנטית, ביום אחד בהיר, הפלטפורמה יכולה להחליט לסגור לכם את החנות. אותו הדבר כמו חשבון פייסבוק, אינסטגרם וכולי. רשימת תפוצה היא אך ורק של הבעלים ואין לאף גורם בעלות עליה. אז איך מרוויחים כסף מרשימות תפוצה:

 • מכירת שירותים אישיים
 • מכירת שירותים של בעלי מקצוע אחרים
 • מכירת מוצרים פיזיים
 • מכירת מוצרים דיגיטליים

עלות השליחה של המסר היא שולית, ותחשבו שאתם יכולים להגיע למאות/אלפי/עשרות אלפי אנשים ברגע, ובמרחק כמה קליקים בלבד. שווה בדיקה!

נכס דיגיטלי/נדל"ן דיגיטלי בנוי עמוד פייסבוק

למי שעוד לא יודע, ישנם הרבה מאוד אנשים שמרווחים הרבה מאוד כסף דרך העמודים העסקיםם ואפילו האישיים שלהם בפייסבוק מבלי להוציא אפילו לא שקל אחד על שיווק ממומן. הנכס דיגיטלי הזה בנוי על כמות העוקבים שיש לאותו אדם בעמוד הפייסבוק שלו. למעשה, ככל שיש לו יותר עוקבים לעמוד שאוהבים את התוכן שהוא מייצר, ככה הסיכויים שלו להרוויח כסף מהם בשיטות שונות רק הולך וגדל.

נוסיף ונאמר שזה לא כזה פשוט כמו שזה נשמע, למעשה כמות העוקבים היא לא הפקטור היחידי, אלה כמה אנשים מגיבים לפוסטים שאותו אדם מעלה. האלגוריתם של פייסבוק בעצם לא חושף פוסטים בכמות גדולה אלה אם כן אנשים הגיבו עליו. לכן, יכול לקרות מצב שבו לעמוד יש עשרות אלפי עוקבים, אך בפועל, אם הפוסט לא היה מוצלח, רק כמות קטנה בכלל תיחשף אליו. לכן השילוב של הנכס הדיגיטלי הזה הוא תוכן + כמות עוקבים.

נכס דיגיטלי

נכס דיגיטלי/נדל"ן דיגיטלי בנוי עמוד אינסטגרם

אינסטגרם למעשה היא חברה שנקנתה על ידי פייסבוק. נכס דיגיטלי של אינסטגרם פחות או יותר עובד כמו נכס דיגיטלי בפייסבוק. ככל שיש יותר עוקבים וכמות החשיפה של הפוסטים אכן מגיע אליהם, ככה פוטנציאל הרווח רק הולך ועולה. חשוב גם לציין שההתפתחויות של העמודים הללו גם של פייסבוק וגם של אינסטגרם יכולים להיות מאוד מהירים ולהיפך, מאוד איטיים. בסופו של דבר התוכן הוא המנצח, והיכולת שלו להפוך לויראלי ברשת היא עצומה. כמו כן, אלגוריתם החשיפה של אינסטגרם לא כל כך שונה מזה של הפייסבוק, ככה שנדרשת אותה כמות העבודה על מנת לשמור על העוקבים מרותקים למסך.

נכס דיגיטלי/נדל"ן בנוי עמודי טיקטוק

טיקטוק פרצה לחיינו בשנים האחרונות, והיא הולכת וצוברת תאוצה במהירות הבזק. הרבה מאוד אנשים חושבים שזוהי פלטפורמה לצעירים בלבד, אך המציאות היא שגם בעלי עסקים מכל הגילאים וכמובן אנשים פרטיים מפרסמים שם על בסיס קבוע. כמו שבפייסבוק ובאינסטגרם, על מנת להרוויח הרבה כסף, צריך שיהיו כמות עוקבים גדולה, וכמובן שהפוסטים ייחשפו לכמה שיותר אנשים על ידי יצירה של תוכן איכותי ומקורי. בטיקטוק יש יכולת מאוד גדולה להפוך לויראלי תוך זמן קצר במיוחד. 

נכס דיגיטלי

אז איך מרוויחים כסף מעל עמודי המעריצים האלה?

כמו שכבר הבנתם, ישנו פוטנציאל רווח עצום מיצירה ותפעול של עמודי מעריצים בפלטפורמות השונות. חשוב גם לציין שהפתיחה של העמודים הללו הן ללא עלות, אך בסופו של דבר הן לא באמת שלכם. הפלטפורמות יכולות ביום בהיר אחד לחסום לכם את הגישה בלי התראה מוקדמת. אז הקפידו לעמוד בכללים ובחוקים של אותן הפלטפורמות. אז איך מרוויחים מזה כסף בפועל?

 • שיתופי פעולה עם בעלי עסקים
 • תשלום עבור פרסום של בעלי עסקים
 • מכירה של מוצרים
 • מכירה של שירותים
 • תשלום חודשי עבור השכרה של הנכס הדיגיטלי

נכס דיגיטלי בנוי ערוץ יוטיוב

יוטיוב כיום היא פלטפורמת הסרטונים החזקה בעולם. ביוטיוב אפשר למצוא כמעט הכול ולמעשה ללא עלות. מה שאולי אתם לא יודעים, שישנם הרבה מאוד אנשים ברחבי העולם שמרוויחים משכורות מאוד יפות ומכובדות מהתוכן שהם מעלים לערוצי היוטיוב הפרטיים שלהם. כמו בכל נכס דיגיטלי שפירטנו עליו עד כה, ככל שיש לערוץ שלכם יותר רשומים ויתרה מזאת, יותר צפיות, למעשה אתם הולכים להרוויח הרבה יותר כסף. יוטיוב עצמה משלמת כסף בכל חודש לבעלי חשבונות אצלה שיש להם הרבה צפיות. 

נכס דיגיטלי

למה שיוטיוב תשלם כסף למשתמשים?

התשובה היא מאוד פשוטה, הדרך המרכזית של יוטיוב להרוויח כסף היא באמצעות מפרסמים אשר משלמים לפלטפורמה כסף על מנת לפרסם אצלה. לכן, יוטיוב למעשה משלמת כסף ליוצרי תוכן הכי טובים שלה כי כל הצפיות מכל העולם מגיעות בזכותם. יוצרי התוכן למעשה הם מקור התנועה של אנשים כמונו וכמוכם, אותם אנשים שהמפרסמים רוצים שהפרסומות שלהם יהיו מול הפנים שלהם. לכן, ככל שעמוד יוטיוב הוא יותר גדול ומקבל יותר צפיות, יוטיוב תשלם הרבה מאוד כספים ליוצרי התוכן. חוץ מזה הנה עוד כמה דרכים לקבל תשלום בזכות עמוד יוטיוב חזק:

 • שיתופי פעולה עם בעלי עסקים
 • מכירת שירותים אישיים
 • מכירת מוצרים
 • השכרה של העמוד לגורם שלישי

אז תכלס - כמה כסף אפשר לעשות מנכס דיגיטלי?

התשובה היא למעשה שאין באמת הגבלה לכמה כסף אפשר לעשות בזכות נכס דיגיטלי. יש אנשים שעושים כמה מאות שקלים בחודש, וישנם אפילו אנשים בעולם שיש להם הרבה מאוד נכסים דיגיטלים מכל הסוגים והם אפילו עושים מיליוני שקלים בחודש. חשוב להבין שנדלן דיגיטלי זה עסק לכל דבר. למעשה, ככל שתשקיעו יותר מאמץ, וזמן ככה אתם מגדילים את הסיכויים שלכם לקחת רווחים מאוד יפים מהנכס הדיגיטלי שלכם. תשימו לעצמכם בראש שזה עסק לכל דבר ועניין, בסופו של דבר אתם מחליטים כמה כסף אתם רוצים לעשות מהנכס שלכם.

נכס דיגיטלי

ומה מבחינת הזמנים?

כמו שכבר ציינו מספר פעמים במאמר, הכוח של האינטרנט הוא בלתי צפוי. יש מקרים שלפעמים פוסט אחד יכול להפוך לויראלי תוך כמה שעות בלבד ובכך להגדיל את הנכס הדיגיטלי שלכם במהירות. אבל אם אתם רוצים להקים נכס דיגיטלי חזק, לאורך טווח וכמובן להצליח להגדיל את ההכנסות ממנו ככל שהזמן עובר, חשוב שתדעו שזה תהליך שיכול לקחת זמן. למשל קידום האתר בדירוג של גוגל, יכול לקחת אפילו שנים, אבל ברגע שזה מצליח, האפשרויות הן כמעט בלתי מוגבלות. כל עוד אתם מודעים לכך ומוכנים לכך שזה תהליך ארוך, התוצאות שתשיגו יכולות להיות פנומנליות.

איך בונים נכס דיגיטלי לבד?

על מנת לבנות כל נכס דיגיטלי שדיברנו עליו במאמר, לא צריך לעשות תואר שני במנהל עסקים. אנחנו חלילה וחס לא מזלזלים בקושי של המקצוע עצמו, אבל הרבה מאוד מהמידע לגביי הקמה של נכס דיגיטלי מניב אתם יכולים למצוא ביוטיוב, פורומים, קבומות פייסבוק וכולי. אם אתם ממש רוצים להמקצע בתחום, אנחנו נמליץ לכם לקנות קורסים דיגיטלים שעוסקים בנושא. יש כיום הרבה מאוד מנטורים מעולים שעוסקים בתחום שגם מלמדים כיצד לעשות את ברמה הגבוהה ביותר. ההתחלה היא תמיד תהיה מאתגרת ואפילו קצת מסובכת, אך עם הזמן זה יהפוך לפשוט יותר ככל שתיכנסו יותר לעומק של התחום.

נכס דיגיטלי

איך בונים נכס דיגיטלי לבד?

על מנת לבנות כל נכס דיגיטלי שדיברנו עליו במאמר, לא צריך לעשות תואר שני במנהל עסקים. אנחנו חלילה וחס לא מזלזלים בקושי של המקצוע עצמו, אבל הרבה מאוד מהמידע לגביי הקמה של נכס דיגיטלי מניב אתם יכולים למצוא ביוטיוב, פורומים, קבומות פייסבוק וכולי. אם אתם ממש רוצים להמקצע בתחום, אנחנו נמליץ לכם לקנות קורסים דיגיטלים שעוסקים בנושא. יש כיום הרבה מאוד מנטורים מעולים שעוסקים בתחום שגם מלמדים כיצד לעשות את ברמה הגבוהה ביותר. ההתחלה היא תמיד תהיה מאתגרת ואפילו קצת מסובכת, אך עם הזמן זה יהפוך לפשוט יותר ככל שתיכנסו יותר לעומק של התחום.

שתפו אותנו

אולי יעניין אותך לקרוא גם על הנושאים הבאים