ביטוח משכנתא

מה זה ביטוח משכנתא

ביטוח משכנתא - כל מה שחשוב לדעת לגביו

כאשר מעוניינים לרכוש נכס יש צורך לקחת משכנתא, חלק בלתי נפרד מתהליך זה הוא ביטוח למשכנתא. מה זה ביטוח משכנתא? טוב ששאלתם. ביטוח משכנתא תפקידו להבטיח החזר לבנק במידה ואתם כלווים של המשכנתא לא תוכלו לעמוד בתשלומים ולא תוכלו לשלם לבנק את הסכום שלוויתם ממנו. ביטוח המשכנתא מורכב מביטוח חיים וביטוח מבנה למקרה של פגיעה בנכס. את הביטוח עצמו אפשר לקחת ישירות מהבנק, או לפנות ליועץ ביטוח פרטי (מה שלרוב משתלם הרבה יותר). במאמר הקרוב נבין את הנושא לעומקו של שורש. שתהיה לכם קריאה מהנה!

לפני הכל מה זה משכנתא?

ברוב המקרים של רכישת דירה או בית או כל נכס נדל"ן ללוות חלק גדול מהסכום מגוף בנקאי או מגוף חוץ בנקאי. מדובר בהלוואה על סכום גדול למדי לטווח ארוך אותה משלם הלווה לבנק בהחזר חודשי קבוע. קיימים הרבה מאוד מסלולים שונים עם תנאים כאלה ואחרים ללקיחת משכנתא ויש לבדוק מה הבנק מציע ומה גופים אחרים מציעים ולהיוועץ עם אנשי מקצוע בתחום לפני שלוקחים את ההלוואה. אחד מהתנאים העיקריים לקבלת משכנתא מהבנק היא הצורך בביטוח משכנתא שניתן לעשות ישירות בבנק ממנו לווים את המשכנתא או דרך חברת ביטוח פרטית. אם לנוטל המשכנתא אין אפשרות לעשות ביטוח עקב מצב בריאותי, סביר מאוד להניח שהגורם המממן לא יסכים לתת את המשכנתא.

~ על מנת להבין עוד לעומק את נושא המשכנתאות החוץ בנקאיות לחצו כאן ~

מה זה ביטוח משכנתא​

מה זה ביטוח משכנתא ולמה הוא נועד?

אז מה זה ביטוח משכנתא? ביטוח המשכנתא הינו ביטוח המורכב מביטוח החיים של המבוטח וביטוח מבנה שמיועד להגן במקרים בהם ישנה פגיעה בנכס. בעבר רוב הלווים היו מבצעים את ביטוח המשכנתא דרך הבנק ממנו לוו את המשכנתא אך כיום ניתן לעשות זאת דרך כל חברת ביטוח לפי בחירה. אם לא עלינו, הלווה נפטר וטרם סיים את תשלומי המשכנתא- חברת הביטוח בה הוא מבוטח תשלם לבנק את מלוא הסכום ובכך לא תיפול השלמת המשכנתא על בני משפחתו של הנפטר. בנוסף, במקרים בהם ישנה פגיעה במבנה עצמו- לא נזק או פגיעה בתכולה- הביטוח מגן ומכסה על כך.

מי צריך ביטוח משכנתא?

כל אדם שרוכש נכס מחויב על ידי הבנק לבצע ביטוח למשכנתא וזאת כתנאי לקבלת המשכנתא עצמה.
הפוליסה כוללת ביטוח חיים ללווה במידה ולא יוכל להמשיך לשלם את תשלום המשכנתא עקב מות הלווה או אחד מבני הזוג. כמו כן ניתן לכלול בפוליסה כל נזק פיסי שנגרם לדירה בזמן שהיא משועבדת לבנק.

אדם המבטח את עצמו בביטוח משכנתא מבטיח שבמקרה של מוות חברת הביטוח תדאג לשלם את יתרת המשכנתא לבנק ולא תחייב את בני משפחתו להמשיך בתשלומים לאחר מותו.

מה זה ביטוח משכנתא​

שילוב של ביטוח חיים וביטוח מבנה:

מה זה ביטוח משכנתא ולמה הוא למעשה מותאם? ביטוח המשכנתא מותאם לתוכנית המשכנתא עצמה- בהתאם לסכום ההלוואה ותקופת ההלוואה. תפקיד הפוליסה הוא להבטיח שבמידת הצורך ישולם הסכום במלואו לבנק. הפוליסה משלבת את ביטוח החיים של הלווה למקרים של מוות ובנוסף ביטוח מבנה במקרים של נזקים למבנה, שלא כוללים נזקים לתכולת המבנה.

מה זה ביטוח משכנתא מבחינה כלכלית?

כמו כל ביטוח שאתם עושים, למעשה ככל שאתם צעירים יותר  וכמובן בריאים יותר, כך התשלום עבור הביטוח שלכם יהיה זול יותר. אז מה זה ביטוח משכנתא מבחינה כלכלית לאנשים מבוגרים יותר או אנשים חולים? זהו למעשה ביטוח הרבה יותר יקר שצריך לקחת אותו בחשבון מבחינת התזרים שאתם מתכננים לעצמכם מבחינת התשלום הכולל של המשכנתא. לאנשים מבוגרים, הביטוח יכול לעלות מאות ואפילו אלפי שקלים בחודש. לכן, זה מאוד מומלץ לא ללכת עם ההצעה הראשונה שהבנק נותן לכם עבור ביטוח המשכנתא, אלה להתייעץ עם סוכן ביטוח פרטי שדואג אך ורק לאינטרסים הכלכליים שלכם.

מה זה ביטוח משכנתא​

התייעצו לפני עם איש מקצוע

משכנתא היא התחייבות רצינית עם משמעויות כלכליות גדולות מאוד. עכשיו כאשר אתם יודעים שההתחייבות שלכם לא הולכת אך ורק אל המשכנתא, והבנתם כבר מה זה ביטוח משכנתא ומה ההשלכות הכלכליות שלו, אנחנו נמליץ לכם לעצור ולנשום, הכול בסדר. כל מה שעליכם לעשות עכשיו זה לחשב את הצעדים הכלכליים שלכם עוד פעם, ולראות איך אתם משיגים את הביטוח המשתלם ביותר עבורכם. אנחנו נמליץ לכם לשלב זאת עם ייעוץ משכנתא מקצועי. ככה תוכלו לחסוך עשרות אלפי שקלים במשכנתא שאתם הולכים לקחת, וגם לחסוך אלפי שקלים מיותרים שהיו הולכים לחברות הביטוח. אם אפשר להשיג הנחה, אז למה לא בעצם?

~ על מנת להתייעץ עם יועץ משכנתאות בנושא משכנתא חדשה/מחזור משכנתא קיימת – לחצו כאן ~

~ על מנת להתייעץ עם יועץ משכנתאות בנושא הגדלת משכנתא משכנתא קיימת – לחצו כאן ~

שיהיה המון בהצלחה!

שתפו אותנו

אולי יעניין אותך לקרוא גם על הנושאים הבאים