הפקדה לקופת גמל תיקון 190

הפקדה לקופת גמל תיקון 190

הפקדה לקופת גמל תיקון 190

בין אם יש לכם קופת גמל ובין אם עוד לא פתחתם אחת בטוח שמעתם על אפשרות החיסכון הזו. מדובר באחד מאפיקי החיסכון המומלצים ביותר לגיל פרישה, שמאפשר להגדיל את החיסכון שלכם. הפקדה לקופת גמל תיקון 190 מלווה בהטבות מס שהופכות את קופת הגמל לעוד יותר אטרקטיבית עבור שכירים ועצמאיים כאחד. במאמר הקרוב נעשה קצת סדר בכל העניין, וכמובן ניתן מספר טיפים שיעזרו לכם לקבל החלטות מקצועיות עבור העתיד הכלכלי שלכם. קריאה מהנה!

הפקדה לקופת גמל תיקון 190:

קופת גמל הינה אפיק חיסכון שמיועד לכספים לגיל פרישה. כאשר מגיעים לגיל פרישה ניתן לבחור בין משיכה קצבתית- קבלת קצבה חודשית או משיכה הונית- משיכת כל הסכום שנחסך באופן חד פעמי. הפקדה לקופת גמל אינה מוגבלת בסכום והכספים שמופקדים בה מנוהלים על ידי מנהלי השקעות מנוסים במסלולי השקעות שונים והתשואות שהם מרוויחים מגדילים את החיסכון שלכם.

מכיוון שיש כמה מסלולי השקעה שונים ברמות סיכון שונות כדאי שתשוו ביניהם ורק לאחר מכן תבחרו את קופת הגמל המתאימה עבורכם. ישנם מסלולי השקעה שתלויי גיל, ישנם מסלולי השקעה בהתאם לרמת סיכון וישנם מסלולים המעבירים אתכם אוטומטית מסלול בהתאם לגיל שלכם ברמת סיכון שמחושבת בהתאם.

הפקדה לקופת גמל תיקון 190

הפקדה לקופת גמל תיקון 190- מה זה אומר?

מה זו קופת גמל ולמה היא נועדה כבר הבנו אך מה הוא תיקון 190 ואיך הוא קשור לקופת גמל? תיקון 190 לפקודת מס הכנסה הוא בעצם הטבה שנועדה לעודד אנשים שמתקרבים לגיל פרידה לחסוך בקופת גמל. הפקדה לקופת גמל 190 מאפשרת קצבה חודשים או קצבה חד פעמית ומלווה בהטבות מס שכדאי לבדוק לגביהן. בעוד מעוד מומלץ לבצע הפקדה לקופת גמל לפי תיקון 190 לא לכולם מסלול זה מתאים ולכן מומלץ לבדוק אם הוא רלוונטי עבורכם.

הפקדה לקופת גמל תיקון 190- חשוב לדעת:

  • ניתן להפקיד סכום ללא הגבלה לקופת הגמל ולמשוך אותו כמשיכה קצבתית- כלומר קצבה חודשית, או במידה ועברתם את גיל שישים ואתם מקבלים על פי חוק קצבה לפי הקצבה השנתית המזערית שנקבעה לאותה שנה- תוכלו לבצע משיכה הונית- הוצאת הסכום במלואו בתשלום 15% מס על הרווח הנונימלי. 
  • משנת 2012 כספים שהופקדו בקופת הגמל ועולים על סכום התקרה השנתית המזכה בהטבת מס בזמן ההפקדה יהיו פטורים ממס או מוגדרים כקצבה מוכרת
  • בעל החשבון יכול להעביר את הכספים שצבר לקופת גמל אחרת על שמו ללא תשלום מס
  • במידה ובעל החשבון נפטר טרם מלאו לו שבעים וחמש ובחשבון ישנם מוטבים הם יוכלו למשוך את הכספים במשיכה אחת חש פעמית ללא תשלום מס.

 

כפי שניתן לראות בקצרה מדובר בהפקדה משתלמת לקופת גמל אך כאמור לא לכולם היא מתאימה ולכן מומלץ להיוועץ עם יועץ פנסיוני טרם פתיחת קופת גמל והפקדה כפסים לחיסכון.

 

הפקדה לקופת גמל תיקון 190

הפקדה לקופת גמל תיקון 190- מאיפה מתחילים?

אנחנו לא נשקר, כאשר זה מגיע להפקדה לקופת גמל תיקון 190, קשה מאוד למצוא אנשי מקצוע טובים אשר יטפלו בנושא הרגיש הזה. אך מאיפה זה נובע? רוב בסוכנים אשר מתעסקים בהפקדה לקופת גמל תיקון 190 הם למעשה אנשי מכירות אשר מקבלים עמלות מאוד גבוהות מחברות ההשקעות השונות על כך שהם הפנו אליהם לקוח. זה יהיה לא מקצועי להכליל את כל הסוכנים בכך, אך חשוב מאוד לוודא שהאיש אשר מטפל בכם הוא בעל רישיון ואין לו אינטרס כלכלי של החברה אותה הוא מייצג. אנחנו נמליץ לכם להגיע לאיש מקצוע אשר עבד עם חבר קרוב שלכם או קרוב משפחה כזה או אחר.

ומה קורה במידה ואתם לא מכירים?

במידה ואתם לא מקבלים המלצה לאיש מקצוע המתעסק בהפקדה לקופת גמל תיקון 190, אתם צריכים לפנות לחבר הטוב ביותר של האדם כיום למציאת אנשי מקצוע, ואנחנו כמובן מדברים על גוגל. אך גם שמחפשים איש מקצוע בתחום הפקדה לקופת גמל תיקון 190, צריך להקפיד על כמה כללים על מנת לא להגיע חלילה וחס לאיש מקצוע שמתעניין אך ורק בכסף שלכם. לשם כך הכנו לכם מספר טיפים פשוטים שיעזרו לכם להגיע לאיש המקצוע הטוב ביותר עבורכם:

  1. אזור מגורים: עסקאות מהסוג הזה לא סוגרים דרך הטלפון. תקפידו על להיפגש עם האיש מקצוע אתם רוצים לעבוד אצלכם בבית או במשרד. לכם חשוב שאזור המגורים שלו יהיה קרוב אליכם.
  2. רישיון לעסוק בתחום: כפי שציינו מקודם, איש המקצוע המתעסק בהפקדה לקופת גמל תיקון 190, חייב להיות עם רישיון מוסמך לכך. לפני שאתם נפגשים עם אותו אדם, בקשו שיציג לכם זאת.
  3. לקוחות ממליצים: אין חכם מבעל ניסיון! בקשו מאיש המקצוע לדבר עם לא פחות משלושה לקוחות שונים שעברו את השירות שלו ואכן קיבלו את התוצאות הנדרשות.

שיהיה המון בהצלחה!

שתפו אותנו

אולי יעניין אותך לקרוא גם על הנושאים הבאים