בידיאי

בידיאי

בידיאי

בידיאי זהו שם של לשכת האשראי, בעצם ראשי תיבות BDI הן השם המלא- ביזנס דאטה ישראל. חברת בידיאי נוסדה בשנת 1989 והיא משמשת גגוף הראשי והעיקרי שמעביר מידע עסקי ונתוני אשראי על גופים פרטיים ועל גופים עסקיים בארץ. חברת בידיאי היא אמנם חברה ישראלית שמספקת מידע בישראל אבל היא יושבת תחת התאגיד הבינלאומי העונה לשם COFACE שאוסף מידע על ארגונים וחברות ומספק מידע עליהם ללקוחות בכל העולם. נתונים אלה מאפשרים לעסקים בכל התחומים ובכל הגדלים לקבל החלטות נכונות בתחום האשראי ולא לקחת סיכונים אשראי מיותרים.

חברת בידיאי

חברת בידיאי מפרסמת דוחות כמו מדד סיכון או מדד ריכוזיות למשק, וכן גם מפרסמת דוחות או דירוגים של פירמות בענפים שונים. כמו כן היא מספקת ללקוחות פרטיים מידע על פירמות וארגונים לצרכיהם הפרטיים והעסקיים כמו נתונים לפתיחת אשראי עסקי לספק או לקוח, בירור חריגות אשראי מהעבר, התלבטות בבחירת ספקים שונים ועוד.

בידיאי - חברת המידע המובילה בישראל:

חברת בידיאי כחלק מהחברה העולמית COFACE מובילה את תחום איסוף המידע העדכני ביותר בתחום האשראי. תחת חברה זו ניתן למצוא את כל הנתונים העסקיים הכלכליים והשיווקיים של כל העסקים הקיימים בעולם. 

חברות וארגונים קטנים כגדולים נעזרים בשירותיה של חברת בידיאי בכדי לנטרל סיכונים עסקיים ועל מנת לקבל החלטות חשובות בתחום הפיננסי מול לקוחות פרטיים ומול גופים עסקיים. איסוף המידע בצורה מדויקת ומרוכזת מאפשר לכל ארגון לבדוק את מצבו הפיננסי ומוסר התשלומים של כל ספק חדש וכל לקוח חדש ולקבל החלטה על גובה האשראי שיינתן, גובה הריבית שתשולם ותנאי העבודה מול אותו לקוח. במידה ותנאי האשראי הם שליליים יתקבל חיווי אשראי שלילי וכך הארגון שקיבל את המידע ידע לסרב לעבודה עם אותו ספק או לאישור הלוואה לאותו לקוח.

בידיאי - כלי עזר פיננסי ברמה עולמית:

הדוחות והמידע שמספקת חברת בידיאי הם כלי עזר פיננסי שמאפשר להימנע מלקיחת סיכונים מיותרים בתחום ההלוואות והאשראי. כאשר מדובר בלקוחות פרטיים לרוב לא יהיה צורך להוציא יותר מפעם או פעמיים לאורך תקופה ארוכה את דוח בידיאיי (בלקיחת הלוואה כלשהי או בהגשת בקשה להגדלת מסגרת האשראי) אך כאשר מדובר במנהלים בכירים- מנהלי כספים, מנהלי שיווק, מנהלי רכש ואנשי מקצוע נוספים כגון חשבים, יצואנים, ויבואנים- יש צורך בהוצאות הדוח פעמים רבות לצורך קבלת החלטות נבונות לגבי לקוחות שונים.

הבנקים, חברות הביטוח וחברות האשראי השונות העוסקות בתחום ההלוואות ובתחום האשראי מול השוק הפרטי ומול השוק העסקי בארץ ובעולם, נעזרים באופן קבוע בחברת בידיאי בכדי לאסוף נתונים פיננסיים ולקבל החלטות עסקיות בהתאם.

בידיאי

האם בידיאי משפיע על אנשים פרטיים?

כמו שכבר הבנתם, חברת בידיאי בעצם נותנת ציון אשראי על כל גוף במשק וגם על אנשים פרטיים. הציון שאנשים פרטיים מקבלים מן החברות הללו הוא קריטי ומשמעותי ויכול לעצב את כל החיים הפרטיים סביב הציון הזה. למעשה, ככל שהציון של אדם פרטי הוא נמוך יותר כך יהיה לו קשה יותר לקבל הלוואות בריביות אטרקטיביות, ולפעמים אפילו קושי בקבלת הלוואה בכלל. דירוג אשראי נמוך יכול להשפיע על עוד אספקטים בחיים כגון מציאת דירה במקום נחשק במרכז הארץ, קבלה למקומות עבודה ספציפיים ועוד.

האם ציון בידיאי נשאר לתמיד?

חשוב מאוד לדעת ולהכיר, שאת ציון האשראי אפשר לתקן בכל רגע אם אותו גוף פרטי או מסחרי, או אדם מסוים עומד בקריטריונים מסוימים. לרוב, אם הבעיה הפיננסית של אותו אדם הייתה יחסית פשוטה, הציון יתוקן מעצמו ללא כל התערבות של גורם חיצוני כזה או אחר. אך עם הבעיה הפיננסית היא גדולה הרבה יותר כמו הליכי הוצאה לפועל, פשיטות רגל, חשבונות בנק מוגבלים, אי עמידה בתשלומים (באופן יחסית קבוע), כנראה שאותו אדם יצטרך להגיש בקשה לאותם חברות (לאחר תקופת זמן מסוימת) שיתקנו לו חזרה את הדירוג לאחר שהם יראו שהוא מתנהל פיננסית בצורה תקינה. יכול להיות גם שאותו אדם יצטרך לשלב גורם מוסמך ומקצועי שיעשה זאת עבורו.

האם יש גופים שמתקנים את הבידיאי?

כיום ישנם הרבה חברות פרטיות בשוק שעוזרות ללקוחות פרטיים לתקן את דירוג האשראי אם הם עומדים בקריטריונים שציינו בפסקה הקודמת. חשוב מאוד שכל אדם ידע אם הוא עומד בקריטריונים הללו לפני שהוא פונה לחברה מסוימת על מנת שתתקן לו את דירוג האשראי. הנקודה הזאת היא מאוד חשובה מפני שיש הרבה מאוד גורמים בשוק הפרטי שמנצלים את חוסר האונים והידיעה של הציבור בנושא הבידיאי על מנת לגבות סכומי כסף לא מבוטלים בכלל העומדים מאחורי הבטחות חסרות בסיס. לכן, לעולם את תבצעו הליך של תיקון בידיאי לפני שאתם בטוחים במאה אחוז שאתם עומדים בקריטריונים על מנת באמת לבצע את ההליך הזה ביעילות.

כיצד מוצאים חברה כזאת?

הדרך הטובה ביותר היא כמובן לבדוק באינטרנט ולמצוא אנשים אשר חוו את השירות של אותו החברה ואכן יכולים להמליץ עליהם באופן אישי. מנגד, חשוב לדעת שכיום באינטרנט קל מאוד לזייף מידע, והדברים שאתם הולכים לראות הם לאו דווקא אמיתיים. לכן אנחנו תמיד נמליץ לכם לנסות לדבר עם אנשים טלפונית על מנת לאמת אותם מול המידע שכתוב באינטרנט. תמיד תזכרו! מחקר טוב על איש מקצוע לפני ששוכרים את השירות שלו, יכול לחסוך הרבה מאוד כאב ראש עתידי ובעיקר הרבה מאוד כסף. אם אתם זקוקים לחברה מקצועית שמתקנת את דירוג האשראי (כמובן אם הנכם עומדים בקריטריונים), לחצו על 'שאלון הזכאות' מצד שמאל בעמוד, או ממש כאן, ואנחנו נדאג להעביר את הפניה שלכם לגורם מקצועי מוסמך ואמין. שיהיה המון בהצלחה!

שתפו אותנו

אולי יעניין אותך לקרוא גם על הנושאים הבאים