איחוד קרנות השתלמות

איחוד קרנות השתלמות

איחוד קרנות השתלמות

קרן השתלמות היא סוג של תוכנית חיסכון הנפתחת לתקופה של 6 שנים. לאחר פרק זמן זה ניתן למשוך את הכספים או להמשיך ולחסוך אותם עד שיגיע הזמן לצאת לפנסיה. איחוד קרנות התשלמות הוא כותרת מעט מבלבלת שכן לא ניתן לצבע איחוד קרנות השתלמות לקרן אחד משותפת. מה שניתן לעשות הוא לרכז מספר קרנות השתלמות המנוהלות תחת חברות שונות לניהול אחיד תחת חברת ביטוח או בית השקעות אחד. ברוב המקרים לאדם יש כמה קרנות השתלמות בגלל ריבוי מקומות עבודה שבהם הוא עבד, שכן הוא לא היה מודע לחיסכון שנצבר עבורו. במאמר הקרוב ניתן מספר טיפים חשובים על ביצוע נכון ויעיל של הפעולה הזאת, וכמובן נסביר לכם גם איך מגלים איפה קרנות ההשתלמות שלכם. תהנו!

3 יתרונות לביצוע איחוד קרנות השתלמות

היתרון הראשון באיחוד הקרנות הוא כמובן הנוחות שבניהול. קל יותר לרכז את כל הכספים מול חברת ניהול אחת ולקבל את כל הדיווחים בצורה מרוכזת מאותו הגורם.כמו כן, אם ברצונכם לעשות שינויים במסלולים או כל פעולה כזאת או אחרת, זה ברור שזה פשוט יותר לעשות זאת. כמובן שיהיה לכם גם הרבה יותר פשוט להתייעץ עם איש מקצוע מאותה החברה ולהסתכל על הכול במבט על כולל.

איחוד קרנות השתלמות

איחוד קרנות השתלמות - יתרון שני

היתרון השני הוא חיזוק כח המיקוח שלכם כלקוחות אל מול הגוף המנהל. כאשר הכסף שלכם מפוזר בין חברות ניהול שונות, אין לכם כח מיקוח כשאתם רוצים להוזיל את דמי הניהול או לבקש הלוואה על סמך קרן ההשתלמות(אלא אם מדובר בקרנות התשלמות בעלות סכומים גבוהים מאוד). אך כאשר אתם מרכזים את כל הכסף במקום אחד, אתם הופכים חשובים יותר בעיני חברת הניהול שתחשוש שתעזבו אותה לטובת חברת ניהול אחרת שתציע לכם תנאים טובים יותר.

איחוד קרנות השתלמות - יתרון שלישי

היתרון השלישי הוא הגדלת תשואה בכל קרנות ההשתלמות. קרן השתלמות בחברת ניהול מסוימת יכולה להשיג תשואות נמוכות בהשוואה לקרנות השתלמות אחרות. איחוד קרנות השתלמות יאפשר לכם להשיג תשואות גבוהות ורווחים על כל הכספים שלכם ולא על חלקם.

איחוד קרנות השתלמות

2 חסרונות לביצוע איחוד קרנות השתלמות

כמו בכל דבר בחיים, כמובן שצריך להתייחס לחסרונות כמו שמתייחסים ליתרונות. להלן החסרונות של איחוד הקרנות:

  • החיסרון הראשון הוא כמובן שאין פיזור סיכונים ואין הבטחה שאיחוד קרנות ההשתלמות אכן יוביל לתשואה גדולה יותר ולרווחים בכל הקרנות שהעברתם. 
  • החיסרון השני הוא הדינמיות של שוק ההשקעות. אין הבטחה כי חברת הניהול החדשה שאליה העברתם את כל קרנות ההשתלמות אכן תמשיך להרוויח גם בעתיד. יתכן מצב כי דווקא לאחר איחוד קרנות השתלמות תהיה ירידה בתשואה ותאלצו לספוג הפסדים.

איחוד קרנות השתלמות – דגשים שחשוב לדעת!

  • איחוד קרנות השתלמות אינו כרוך בתשלום מס או תשלום קנס יציאה מחברת הניהול הישנה. 
  • איחוד קרנות השתלמות אינו פוגע בותק שצברה הקרן.  
  • איחוד קרנות השתלמות אינו פוגע בסכום הכסף שמעבירים. 
  • לאחר איחוד קרנות השתלמות, במידה ותרצו למשוך את הכסף תוכלו להחיל את הותק של הקרן הוותיקה ביותר על הקרן החדשה ביותר וכך למשוך את הכספים מבלי לשלם מס. 
  • ניתן לקחת הלוואה על חשבון קרן ההשתלמות המעניקה תנאי אשראי טובים יותר בהשוואה להלוואה מהבנק.
איחוד קרנות השתלמות

איך מבצעים איחוד קרנות השתלמות?

איחוד קרנות השתלמות ניתן לבצע בצורה עצמאית על ידי פנייה ישירה הן לחברת הניהול הנוכחית והן לחברת הניהול החדשה. אם ההליך נשמע לכם סבוך ובירוקרטי ואתם חוששים מטעות, תמיד תוכלו להיעזר בסוכן ביטוח המתמחה במגוון המכשירים הפנסיונים שיעשה האיחוד עבורכם. אם אתם לא מודעים היכן נמצאות קרנות ההשתלמות אשר בבעלותכם, אתם תהיו צריכים להיעזר במכשיר פיננסי פשוט אשר נקרא "מסלקה פנסיונית". מסלקה פנסיונית למעשה היא דו"ח אשר מראה לכם את כלל החסכונות שלכם בכל מקום אשר יהיו. זוהי שיטה נהדרת למציאת כספים אבודים, והיא תעזור לכם בוודאות לאתר את כלל קרנות ההשתלמות, קופות הגמל, קופות הפנסיה שלכם.

הלכתם לאיבוד וזקוקים לאיש מקצוע?

הליך של מציאת כספים אבודים ואיחוד קרנות השתלמות, באמת יכול להיות מאוד בירוקרטי ואפילו קצת מתיש. הדרך הטובה והמהירה ביותר לעשות זאת היא כמובן על ידי איש מקצוע מהתחום. חשוב מאוד לציין שאנשי מקצוע מהתחום הפנסיוני גובים את התשלום שלהם מחברות הביטוח ולא מהלקוח עצמו, ככה שאפשר להגיד שהשירות הוא כביכול בחינם. אם אתם מחפשים איש מקצוע אמין ומקצועי, אתם מוזמנים ללחוץ ממש כאן, לענות על מספר שאלות פשוטות, וצוות האתר ידאג להתאים לכם את איש המקצוע הטוב ביותר עבורכם. שיהיה המון בהצלחה!

שתפו אותנו

אולי יעניין אותך לקרוא גם על הנושאים הבאים