תיקון 190 קופות גמל

תיקון 190 קופות גמל

תיקון 190 קופות גמל

קופת גמל היא אפיק חיסכון פנסיוני שמאפשר גם לעובדים שכירים וגם לעצמאיים לחסוך לקראת הפרישה. במידה והגעתם לגיל שישים יש לכם אפשרות להשקיע את הכסף שלכם ולחסוך אותו בקופת גמל ולקבל הטבות מס, זאת בעקבות תיקון 190 קופות גמל.

קצת מידע כללי על קופות גמל :

הכספים שנחסכים בקופת הגמל מיועדים למשיכה לאחר שהגעתם לגיל פרישה וניתן להוציא אותם כסכום חד פעמי או למשוך אותם כקצבה חודשית. את הכספים שאתם מפקידים לקופת הגמל מנהלים מנהלי השקעות ומשיגים לכם תשואות עליהם ובכך בעצם מגדילים לכם את החיסכון שלכם, בחלק מהמקרים באופן משמעותי. ישנם מספר מסלולי השקעה וחיסכון בקופות הגמל השונות בהתאם לרמת הסיכון שאתם יכולים ומעוניינים לקחת.

תיקון 190 קופות גמל

איך מקבלים החלטה טובה?

בכדי לקבל את ההחלטה איזו קופת גמל מתאימה עבורכם כדאי לבדוק על מסלולי ההשקעה השונים ולבצע השוואה ביניהם. לכל מסלול חיסכון יש רמת סיכון מסוימת ממסלול סולידי למדי ועד למסלול עם רמת סיכון גבוהה. יש להחליט מה רמת הסיכון המתאימה עבורכם ולהיוועץ עם אנשי מקצוע. כמו כן חשוב לדעת שישנם מסלולי השקעה התלויים בגילכם בהם הכספים שאתם מפקידים לקופת הגמל מושקעים ברמת סיכון בהתאם לגיל שלכם וככל שאתם מתבגרים כך אתם מועברים אוטומטית למסלול השקעה מותאם לגילכם.

תיקון 190 קופות גמל - כל מה שחשוב לדעת:

תיקון 190 הוא הטבה פיננסית שמיועדת לאנשים המתקרבים לגיל פרישה ועתידים לצאת לפנסיה בשנים הקרובות. התיקון לפקודת מס הכנסה מאפשר לאותם חוסכים שעברו את גיל שישים לחסוך בקופות גמל , למשוך את הסכום כסכום חד פעמי עם הטבות מס. תיקון 190 קופות גמל לא מתאים לכולם אך במידה והוא רלוונטי עבורכם הוא בהחלט מומלץ.

תיקון 190 קופות גמל

אז איך זה עובד בפועל?

איך עובד תיקון 190 קופות גמל בפועל ומה חשוב לדעת? טוב ששאלתם, התשובות ממש כאן:

  • כספים שהופקדו לקופת גמל לאחר חודש ינואר שנת 2012 בסכום שעולה על הסכום של התקרה השנתית המסכה בהטבת מס בזמן ההפקדה מוגדרים כתשלומים פטורים ממס או כקצבה מוכרת.
  • את הסכומים שהפקדתם לקופת הגמל ניתן למשוך כקצבה חד פעמית בתנאי שעברתם את גיל שישים ואתם זכאים לקצבה בסכום שעולה על סכום הקצבה המזערי שנקבע לאותה שנה. במקרה כזה יהיה ניכוי מס רווח הון של 15% על הרווח הנומינלי במקום ניכוי מס רווח הון של 15% על הרווח הריאלי.
  • במידה וחוסך החליט להעביר את הכספים שצבר כקצבה מוכרת לקופת גמל שתאפשר לו לאחר גיל שישים למשוך קצבה חודשית, הקצבה שימשוך תהיה פטורה מתשלום מס וגם הרווחים שצבר במהלך השנים שחסך.
  • במידה והחוסך בעל קופת הגמל נפטר לפני שמלאו לו שבעים וחמש, כל הכספים אשר צבר בקופת הגמל יועברו למי שרשום כזכאי, כאשר אותם כספים ישולמו כקצבה מוכרת הפטורה מתשלום מס.

האם כדאי לשכור שירות של איש מקצוע?

אם אתם מסוג האנשים שאוהבים לעשות הכול בעצמכם, אנחנו לפחות נמליץ לכם בחום להתייעץ עם איש מקצוע פנסיוני שמומחה בכל ענייני תיקון חוק 190. ישנם הרבה מאוד אותיות קטנות ודברים שחשוב לדעת על מנת לוודא ב-100 אחוז שהכסף שלכם אכן נמצא בידיים טובות וכמובן יביא לכם את התשואות וכל ההטבות הכלכליות אשר מגיעות לכם עקב תיקון החוק הזה. אך חשוב גם לדעת שישנם הרבה מאוד אנשי מקצוע אשר זיהו את מגמת העליה בכל הנושא הזה ומנצלים את חוסר הידע של הלקוחות על מנת בסופו של דבר להגדיל אך ורק את הונם העצמי.

תיקון 190 קופות גמל

מה עוד עושה איש המקצוע?

איש מקצוע טוב אשר מתעסק בתיקון 190 קופות גמל יעשה סדר פיננסי כללי ללקוחות שלו ויטפל בעוד מגוון רחב של היבטים פיננסים חוץ מתיק ההשקעות שלו. אנשים אשר באים מהעולם הפנסיוני לקוב גם מתעסקים בביטוחים רלוונטיים לגיל השלישי, מציאת כספים אבודים וכולי. אנחנו נמליץ לכם למצוא איש מקצוע שאתם יודעים מראש שמתעסק בעוד מגוון רחב של תחומים על מנת שהכול יהיה תחת קורת גג אחת. זה יעשה לכם הרבה מאוד סדר בהיבט הפיננסי האישי של חייכם.

איפה מוצאים איש מקצוע אמין ומקצועי?

אם יש לכם אדם קרוב אשר חווה שירות טוב מאיש מקצוע אמין ומקצועי, אנחנו נמליץ לכם לקפוץ על המציאה ולבקש כבר עכשיו את מספר הטלפון שלו על מנת שיטפל גם בכם. אם אינכם מכירים אדם כזה, אתם יכולים לחפש בגוגל אנשי מקצוע מהתחום הפנסיוני ולשאול אם הם עוסקים בכל התחומים שציינו במאמר וכמובן בתיקון 190 קופות גמל. אם אינכם יודעים באיזה איש מקצוע לבחור, אנחנו נשמח לעזור לכם. על מנת לעשות זאת, אתם יכולים ללחוץ ממש כאן, לעבור לשאלון מתקדם, לענות על מספר שאלות פשוטות ואנחנו נדאג לקשר אותכם בגורם המקצועי והרלוונטי עבורכם.

שתפו אותנו

אולי יעניין אותך לקרוא גם על הנושאים הבאים