תיקון 190 לפקודת מס הכנסה

תיקון 190 לפקודת מס הכנסה

תיקון 190 לפקודת מס הכנסה:

כל החיים אתם עובדים וחוסכים ומשלמים מיסים כחוק ורק מחכים ליום בו תוכלו לפרוש בכבוד לפנסיה. תקופה זו יכולה להיות נהדרת במידה והתארגנתם אליה נכון, הפקדתם כספים לקופות חיסכון לפנסיה וקופות אחרות במהלך השנים. אך אם לא התארגנתם כמו שצריך לתקופת הפרישה אתם יכולים למצוא את עצמכם יורדים באיכות החיים ללא רמת הכנסה מספקת. מתקרבים לגיל הפרישה לפנסיה? כדאי מאוד שתתחילו לבדוק את החסכונות שלכם ואת הטבות המס שמגיעות לכם בכדי להתנהל בצורה נכונה לקראת היציאה לפנסיה.

תיקון 190 לפקודת מס הכנסה במטרה לעודד חיסכון:

אחד מכלי החיסכון שמסייעים לניהול נכון ונבון של הכספים לפני גיל פרישה הוא תיקון 190 לפקודת מס הכנסה. תיקון זה נכנס לתוקפו בשנת 2012 והמטרה שלו היא לעודד חיסכון.

לפי תיקון 190 לפקודת מס הכנסה כל מי שמגיע לגיל הפרישה לפנסיה יכול להפקיד באופן חד פעמי סכום לקופת גמל וליהנות גם מהיתרונות של קופת הגמל עצמה וגם מיתרונות נוספים כמו- תשלום מס מופחת על הרווחים ואפשרות משיכה נזילה וקלה של הכספים המופקדים בקופה.

בכדי לעודד כמה שיותר מבני הגיל השלישי לבצע את ההפקדה הזו ולחסוך לתקופת הפנסיה, יש כמה רווחים עיקריים שהתיקון מאפשר והם- פטור ממס על רווחי הון, אפשרויות מגוונות של אפיקי השקעה, עלויות תפעול נמוכות יחסית של הקרן, ואפשרות העברת הכספים למוטבים.

פטור ממס על רווחי הון- במידה ובחרתם לנהל את החיסכון שלכם בקופת גמל לפי תיקון 190 תוכלו ליהנות מפטור מלא ממס על רווחי הון- ניירות ערך, דיבידנדים, מניות, וקבלת ריבית בהחזקת אגרות חוב מה שלעצמו גורם ללקוח להרוויח הרבה יותר מהכסף האישי שלו.

אפשרויות מגוונות יותר של אפיקי השקעה-  ניתן לבחור היכן להשקיע בנוסף להשקעה הרגילה בניירות ערך. ישנן אופציות של נכסים שלא נסחרים בבורסה, שווקים מעבר לים ועוד אפיקי השקעה רבים ומגוונים אשר מותאמים אישית לבני הגיל השלישי וניתנות אך ורק להם.

עלויות תפעול נמוכות יחסית של הקרן- עלויות של פעולות שונות כגון קניה ומכירה של ניירות ערך הן נמוכות באופן משמעותי מעלויות בקרנות אחרים. דמי הניהול נמוכים ואין צורך בתשלום של מע"מ, עמלות שורה ודמי משמרת, מה שבסופו של דבר משאיר הרבה יותר כסף בכיס של הלקוח אשר משתמש בתיקון 190.

אפשרות העברת הכספים למוטבים- קופת גמל לפי תיקון 190 לפקודת מס הכנסה מאפשרת למנות מוטבים בקופה ולתכן עיזבון. כך ניתן להבטיח שהכספים והיתרונות של ניהול הקרן יעברו ליורשים של בעל הקרן. ואחד הדברים האטרקטיביים ביותר הוא שהם עדיין יהיו זכאים לפטור ממס רווחי הון מפני שהמוטב הראשונה נהנה בדיוק מאותם ההטבות.

קופות הגמל לחיסכון תחת תיקון 190 לפקודת מס הכנסה מפוקחות ומבוקרות באופן קבוע על ידי משרד האוצר. התנאים והתשואות שלהן מתפרסמים באופן קבוע בשקיפות מלאה ובכל רגע נתון ניתן לדעת כמה יש בקרן, ולבצע שינויים בהתאם ליתרונות שהוזכרו.

תיקון 190 לפקודת מס הכנסה

תיקון 190 לפקודת מס הכנסה היתרונות המובהקים

היתרונות המובהקים לתיקון 190 הם ברורים. אפשרויות החיסכון של בני הגיל השלישי במסלולים אטרקטיביים וכמובן פטור של 40% ממס רווחי הון, במקרים מסוימים גם פטור מלא הפך את הנושא הזה לפופולרי מאוד בקרב הגילאים הללו. אך מנגד חשוב לדעת שיש גם כמה חסרונות והם יותר מתבטאים ביועץ הפיננסי/פנסיוני שמגיש את הבקשות האלו. בגלל שזהו תחום חדשני שהרווחים של אותם יועצים מגיעים מאותם חברות השקעה, יש לשים דגש חשוב מאוד עם איזה בעל מקצוע ללכת על מנת שבאמת יחשוב על האינטרס הכלכלי של הלקוח שלו, ולא חלילה וחס על האינטרסים שלו.

מהיכן מוצאים איש מקצוע כזה?

אחד הקשיים הגדולים ביותר בתחום הפיננסי הוא למצוא בעל מקצועי מקצועי ואמין שישרת אך ורק את האינטרסים של הלקוח שלו ולא את האינטרסים הכלכליים האישיים שלו. הדרך הטובה ביותר למצוא אחד כזה היא מהמלצה של חבר קרוב או אדם מסוים מהמשפחה שעברו את השירות. אם אין לכם אדם כזה, אתר מהון להון ישמח לעזור לכם להגיע אל בעל המקצוע הטוב ביותר עבורכם. כל מה שעליכם לעשות זה ללחוץ על 'שאלון הזכאות' מצד שמאל בעמוד, או ממש כאן, להשאיר מספר פרטים פשוטים, ואנחנו נדאג שבעל מקצוע שמתמחה בתיקון 190 לפקודת מס הכנסה.

תיקון 190 לפקודת מס הכנסה

שתפו אותנו

אולי יעניין אותך לקרוא גם על הנושאים הבאים