תיקון 190 כספי נפטר

תיקון 190 כספי נפטר

תיקון 190 כספי נפטר

כאשר אדם פותח חשבון בקופת גמל לקראת גיל פרישה הוא יכול לרשום בחשבון מוטבים. במידה ובעל החשבון נפטר לפני הגיעו לגיל שבעים וחמש המוטבים בחשבון (שאינם חייבים להיות היורשים החוקיים של בעל החשבון) יוכלו להעביר את הכספים לקופת גמל על שמם ללא תשלום מס רווחי הון או לבצע משיכה חד פעמית של הכספים ללא תשלום מס, זאת לפי תיקון 190 כספי נפטר. במאמר הקרוב אנחנו נשפוך קצת אור על הנושא וכמובן ניתן מספר טיפים על מנת למצות את ההליך עד הסוף ועוד מספר טיפים שיעזרו לכם להגיע למומחה שיעזור לכם ברמה הגבוהה ביותר.

תיקון 190 כספי נפטר- יתרונות:

עד שלושה חודשים לאחר מועד הפטירה של בעל החשבון יהיה ניתן להעביר את הכספים לחשבון בקופת גמל אחרת או לבצע משיכה חד פעמית של הסכום בחשבון ללא תשלום מס. לאחר שלושה חודשים ממועד הפטירה של בעל החשבון המס יהיה בגבוה של 25% בזהה למסלולי השקעה אחרים ולכן יש לקבל את ההחלטה בהקדם כל עוד הכספים נזילים ואין עליהם תשלום מס.

העברת הכספים לקופת גמל על שמכם הופכת אתכם בן רגע לבעלי חשבון חיסכון בקופת גמל. תקבלו דו"חות על הנעשה בקופות הגמל ותוכלו לשנות את מסלול ההשקעה של הכספים ולהעביר אותם למסלולי השקעה אחרים שנראים לכם טובים יותר.

העברת הכספים לחשבון חדש על שמכם לא פוגעת במעמד הכספים, בסכום או בתנאים והאפשרות לבצע משיכה חד פעמית של כל הכספים עדיין קיימת ואפשרית בכל רגע נתון.

תיקון 190 כספי נפטר

תיקון 190 כספי נפטר- האפשרויות למשיכת הכספים:

  1. העברת הכספים שנחסכו בקופת גמל לחשבון על שמכם ללא פגיעה בתנאים בזכויות או בסכום הכסף שנחסך
  2. משיכת כל הסכום שנחסך כסכום חד פעמי.
  3. משיכת הכספים כאנונה- משיכה לשיעורין של קופת הגמל. קבלת תשלום חודשי קבוע המוגדר מראש שישולם לחשבון עד גמר החיסכון בקופה. ניתן לשנות את סכום המשיכה- להגדיל אותו או להקטין אותו בהתאם לצרכים ולרצונות שלנו . יש לקחת בחשבון שאנונה חייבת במס רווח הון.
  4. משיכת הכספים כקצבה מוכרת- קצבת זקנה הפטורה מס. העברת קופת הגמל לקרן פנסיה או פוליסת ביטוח שתשולם עבור המוטב בהתאם למסלול הפרישה שנבחר.

בחלק מהמקרים ניתן לשלב בין משיכת הכספים כאנונה ומשיכת הכספים כקצבה מוכרת, תלוי בסכום החיסכון שקיים בקופת הגמל.

תיקון 190 כספי נפטר - היוועצות עם אנשי מקצוע

תיקון 190 כספי נפטר מציע מספר אופציות שלכל אחת יש את היתרונות שלה ואת החסרונות שלה. ההמלצה היא להיוועץ עם אנשי מקצוע בתחום הפנסיוני ולבדוק איזו אחת מהאפשרויות היא האופטימאלית והמתאימה ביותר עבורכם. לאחר מכן מומלץ לבצע את המשיכה או את ההעברה ולהמשיך לנהל את החיסכון שכן מראש קופת גמל נועדה להוות אפיק חיסכון לתקופת הפנסיה וכדאי לנצל אותה ככל שניתן.

תיקון 190 כספי נפטר

איפה מוצאים מומחה?

אחת הדרכים הטובות ביותר למצוא מומחה בתחום של תיקון 190 כספי נפטר היא כמובן על ידי המלצה. אנחנו לא נשקר, כיום למצוא בעל מקצוע מהתחום הפיננסי שמתמחה בכל הנושא של תיקון 190, זאת משימה לא פשוטה כלל וכלל. במידה ואתם מכירים אדם קרוב אשר עבר הליך דומה לשלכם וכמובן שהוא ממליץ על השירות והמקצעויות של אותו בעל מקצוע, אנחנו נמליץ לכם לקפוץ על המציאה ולעשות זאת במהירות. במידה ואתם לא מכירים שום אדם כזה, תקחו דף ועט והתחילו לעשות מחקר מקיף דרך גוגל. מצאו כמה שיותר בעלי מקצוע ותקבעו הרבה פגישות על מנת למצוא את בעל המקצוע הטוב ביותר עבורכם.

מחפשים איש מקצוע?

אתר מהון להון הינו מגזין פיננסי מתקדם ששם לעצמו מטרה להנגיש את המידע הפיננסי לקהל הרחב בחינם וללא עלות. עוד אחת מהמטרות המרכזיות של האתר היא לעזור לאנשים אשר מחפשים בעלי מקצוע מהתחום הפיננסי לעשות זאת בקלות ויעילות. אנחנו איגדנו מסביב לאתר את מיטב המוחות הפיננסים שישמחו לעזור לכם ולתת לכם את השירות המדויק ביותר עבורכם. אם אתם בהליך של חיפוש אחר איש מקצוע המתמחה בתיקון 190, כל מה שעליכם לעשות זה ללחוץ ממש כאן, לעבור לשאלון פיננסי פשוט, לענות על מספר שאלות קצרות, ואנחנו נדאג שיחזרו אליכם בשיא המהירות. בהצלחה!

שתפו אותנו

אולי יעניין אותך לקרוא גם על הנושאים הבאים