תוך כמה זמן מקבלים החזר מס הכנסה

תוך כמה זמן מקבלים החזר מס הכנסה

תוך כמה זמן מקבלים החזר מס הכנסה?

כאשר מעוניינים להגיש בקשה לצורך קבלת החזר מס מהמדינה יש כמה שאלות מאוד חשובות שמעניינות את מגיש הבקשה. השאלות הן: כמה כסף מגיע לי בהחזר מס הכנסה איך מקבלים את הכסף הזה חזרה ולא פחות חשוב- תוך כמה זמן מקבלים החזר מס הכנסה? ננסה להבהיר כמה שיותר את כל הנקודות הללו במאמר הקרוב. שתהיה קריאה מהנה!

כל מה שצריך לדעת על תהליך הגשת בקשה לקבל החזרי מס הכנסה:

מדובר בתהליך לא מסובך ואם הבקשה מוגשת בצורה הנכונה והמדויקת כך מתקצר זמן קבלת התשובה והתשובה לשאלה תוך כמה זמן מקבלים החזר מס הכנסה ? תעמוד על מספר שבועות בודדים. אבל בכדי שזה יהיה מספר שבועות בודדים עד קבלת תשובה חיובית והעברת הכספים ולא מספר שבועות עד שמקבלים בקשה להשלמת ניירת או תיקון הבקשה, חשוב, כאמור, להגיש את הבקשה בצורה כמה שיותר מדויקת. מס הכנסה הוא גוף מאוד בירוקרטי, ולפעמים חיסרון של מסמך אחד בודד יכול לעכב את כל הבקשה להחזר המס, ובמקרים קיצוניים יותר, אותו אדם יאלץ להגיש אותה מהתחלה.

תוך כמה זמן מקבלים החזר מס הכנסה

מה חשוב לבצע?

  1. לבדוק את תלושי המשכורת לשנת המס עליה מעוניינים להגיש את הבקשה להחזרי מס. 
  2. לחשב כמה מס שילמתם באותה שנת מס.
  3. לבדוק את רשימת הפרמטרים המזכים בהחזרי מס ונקודות זיכוי במס הכנסה ובאילו אתם עומדים.
  4. ההמלצה היא לבצע בדיקה עצמית של הכסף שמגיע לכם חזרה בעזרת מחשבון או סימולטור החזרי מס ברשת.
  5. איסוף כל הניירת הרלוונטית וקביעת פגישה עם אנשי מקצוע בתחום הפיננסי המומחים בביצוע בדיקת החזרי מס והגשת בקשה להחזרי מס.

גם על השאלה שמאוד מטרידה אתכם- תוך כמה זמן מקבלים החזר מס הכנסה אתם תקבלו תשובה מחברה מקצועית, אך אין תשובה אחידה וקבועה לכולם אלא תשובה שמשתנה בהתאם.

הגורמים שמשפיעים על תהליך הגשת הבקשה להחזרי מס הכנסה הם:

באופן מפתיע הגורמים שכולם חושבים שמשפיעים על הזמן תוך כמה זמן מקבלים החזר מס הכנסה – כמו גובה המס שמגיע לכם חזרה או מתי הוגשה הבקשה שלכם לקבלת ההחזר- הם לא גורמים שמשפיעים בכלל .

אז מה כן משפיע על הזמן שתקבלו את התשובה החיובית ואת הכסף שמגיע לכם חזרה? התשובה היא קודם כל שהגשתם את כל הניירת בצורה נכונה ולא חסרה לכם ניירת ושמילאתם את טופס הגשת הבקשה כמו שצריך. חוסר בניירת רלוונטית או מילוי הטופס בצורה לא נכונה עלול לעכב את קבלת הכסף ואף לפסול את הבקשה. הסיבה השנייה והמפתיעה שמשפיעה על הזמן היא המיקום בו הגשתם את הבקשה. בסניף מס הכנסה שמוגשות בו הרבה בקשות לקבל החזרי מס קבלת ההחזרים תיקח יותר זמן. כמו כן ישנם סניפים קטנים יותר שעובדים לאט יותר ולכן קבלת התשובה תיקח יותר זמן.

החדשות הטובות היא שמדובר בתהליך שאורך בין מספר שבועות למספר חודשים וברגע שהבקשה מוגשת בצורה נכונה, עליכם רק להתאזר בסבלנות ולהמתין להחזרי המס שיכנסו לחשבונכם. לכן שהתשובה לשאלה תוך כמה זמן מקבלים החזר מס הכנסה היא לא לאחר הרבה זמן.

תוך כמה זמן מקבלים החזר מס הכנסה

האם כדאי להגיש את הבקשה לבד?

תוך כמה זמן מקבלים החזר מס הכנסה גם תלויה במי האדם המבצע את פעולת ההגשה. חשוב לדעת ולהכיר שמס הכנסה הוא גוף שמלא בבירוקרטיה וחשוב לעבוד בצורה מאוד מדויקת איתו על מנת לזרז את התהליך (לפחות מהצד שלכם) כמה שיותר. ישנם הרבה מאוד אנשים אשר לא יודעים אילו מסמכים לאסוף ומה הם צריכים לבדוק על מנת להגדיל את ההחזר מס שלהם ומעדיפים לפנות לגורם מקצועי שיעשה זאת עבורם. כמובן שאותו גורם לא עושה זאת בחינם ולרוב הם גובים את התשלום מגובה ההחזר שאותו הלקוח עתיד לקבל. מה אתם מעדיפים? לחסוך זמן ולשלם? או לקבל יותר כסף מבלי לשלם?

אם רוצים להיעזר באיש מקצוע?

כמו שכבר ציינו מקודם, אם ברצונכם להיעזר באיש מקצוע שיקצר את התהליך של תוך כמה זמן מקבלים החזר מס בכנסה, אתם אכן הולכים לחסוך הרבה מאוד זמן וכאבי ראש וכנראה גם לקבל החזר גבוה יותר. אך מנגד השירות כמובן איננו בחינם. לכן השיקול הוא לגמרי שלכם. ברוב המקרים, רואי חשבון ויועצי מס הם אלו אשר מבצעים את החזר המס מפני שיש להם מערכות מיוחדות שנותנות להם גישה למסמכים הרלוונטים שלכם (באישור כמובן). אם אינכם לא יודעים מאיפה להתחיל בעל מקצוע אמין ואיכותי אשר יבצע את הליך החזר המס שלכם במקצועיות וכמובן במחיר שפוי. אתם מוזמנים ללחוץ על 'שאלון הזכאות' מצד שמאל בעמוד, או לחילופין ללחוץ ממש כאן, לעבור לשאלון החכם שלנו, להשאיר מספר פרטים ואנחנו נדאג כבר לכל השאר.

תוך כמה זמן מקבלים החזר מס הכנסה

שתפו אותנו

אולי יעניין אותך לקרוא גם על הנושאים הבאים