תהליך לקיחת משכנתא

תהליך לקיחת משכנתא

תהליך לקיחת משכנתא

בשעה טובה מצאתם את בית החלומות שלכם, חסכתם מספיק הון ראשוני כדי להגיש בקשה למשכנתא. אבל כל מי שדיברתם איתו, חברים ובני משפחה, רק הלחיץ והפחיד שמדובר בהליך מסובך וארוך וכדאי לערוך השוואות בין הבנקים השונים ובין החברות החוץ בנקאיות המציעות משכנתאות ללקוחות השונים. ובכן, הם צודקים ולא צודקים. תהליך לקיחת המשכנתא הוא אכן תהליך ארוך אך אם מכירים את כל השלבים מראש ויודעים איזה מסמכים צריכים להביא או להכין בכל שלב, התהליך הופך להיות די פשוט, ויש כאלה שאפילו (אולי) יצליחו להנות ממנו. שתהיה לכם קריאה מהנה!

תהליך לקיחת משכנתא - קריטריונים של הבנק

היות והבנק רוצה לוודא שיש לכם הכנסה חודשית מספקת לכיסוי ההחזר החודשי, תצרכו לבקש תחילה אישור עקרוני למשכנתא. בשלב זה אתם למעשה מגישים מעין בקשה ראשונית לבנק כדי שיעריך את האפשרות שלכם לעמוד מבחינה כלכלית בתשלומים החודשיים לאורך זמן. את האישור העקרוני ניתן לבקש באמצעות אתר האינטרנט של הבנק או על ידי שיחה לבנקאי טלפוני. ברב המקרים האישור העקרוני ניתן תוך מספר ימים במידה והקיטריונים שלכם והגשתם את המסמכים בצורה מסודרת. הגשת המסמכים בצורה מסודרת הופכת את תהליך לקיחת משכנתא להרבה יותר מהיר מצד הבנקים.

תהליך לקיחת משכנתא

תהליך לקיחת משכנתא לאחר האישור העקרוני

לאחר קבלת האישור העקרוני יתן לכם בעצם האור הירוק לצאת לדרך ולהתחיל באיסוף  המסמכים הדרושים לקבלת המשכנתא ביניהם העתק של חוזה הקניה, הערכת שמאי של הנכס אותו אתם רוצים לקנות, תלושי משכורת או טפסי 106 של השנים האחרונות ועוד. נציגי הבנק ידריכו אתכם בצורה מסודרת וברורה מהם המסמכים אותם תצטרכו להביא ויעדכנו אתכם עד מתי אתם צריכים להביא אותם על מנת לקבל את האישור הסופי למשכנתא ולבצע העברת כספים לחשבון. זה אחד ההליכים האחרונים בתהליך לקיחת משכנתא.

תהליך לקיחת משכנתא לאחר האישור העקרוני

לאחר שיהיו בידי הבנק כל המסמכים הנדרשים, תוכלו להתמקח איתו על העמלות והריביות של המשכנתא ובהתאם לבחור מסלול מתאים להחזרת ההלוואה. אם אין לכם ניסיון וידע, דעו שאתם לא לבד וניתן להיעזר ביועץ משכנתאות פרטי על מנת שיתמקח עבורכם עם הבנק וישפר את תנאי המשכנתא שמציעים לכם. אחת ההמלצות היא לא ללכת ישר על ההצעה הראשונה שעומדת בפניכם. תהליך לקיחת משכנתא בריאה היא באמצעות מיקוח עם כמה בנקים. אתם אולי תופתעו לגלות שהבנקים לפעמים עובדים קצת כמו שוק. בסופו של דבר הם יורידו את המחירים שלהם על מנת שתהפכו להיות לקוחות שלהם.

תהליך לקיחת משכנתא

מה עוד חשוב לדעת על תהליך לקיחת משכנתא

במהלך תהליך לקיחת משכנתא יש עוד מיני עמלות הנלוות לתהליך כגון עמלת פתיחת תיק או עמלת פרעון מוקדם – חשוב לברר טרם לקיחת המשכנתא את העלויות האלה על מנת שתוכלו לכלול אותן בתשלומים החודשיים. אם אין לכם את הכסף נזיל, אתם יכולים לנשום, את העלויות האלה אפשר למעשה להכניס לקרן של ההלוואה, ואז זה כמו "טיפה במים".עוד חשוב לדעת כי כספי המשכנתא לא יופקדו בחשבון הבנק שלכם, אלא יופקדו ישירות אל חשבונו של מוכר הנכס אותו אתם רוצים לקנות. הדבר נועד בכדי למנוע הונאות או ניסיונות עוקץ בסכומי עתק (כן זה קרה בעבר).

החלק האחרון בתהליך לקיחת משכנתא - רישום הערת אזהרה

לאחר החתימה על הסכם המכירה, חשוב לבצע רישום של הערת אזהרה במשרדי הטאבו לטובת הקונה. הערה זו למעשה אומרת למנהל מקרקעי ישראל ולמתעניינים אחרים ברכישת הנכס כי הוא הובטח לקונה מסוים ולא ימכר לאדם אחד מלבדו. את מסמך זה יש להביא אל הבנק היות והוא ירצה לוודא כי אכן הנכס שתמורתו ניתנת המשכנתא נרשם על שם הלווה ויהיה בבעלותו ולא ימכר לגורם שלישי.

תהליך לקיחת משכנתא

תהליך לקיחת משכנתא עם יועץ פרטי

מלבד זאת שתהליך לקיחת משכנתא עם יועץ פרטי תחסוך לכם הרבה מאוד זמן וכאבי ראש, לקיחת יועץ משכנתאות פרטי תחסוך לכם הרבה מאוד כספים על כל העלויות הנלוות למשכנתא וכמובן שהוא יצליח לחסוך לכם משמעותית בריביות. ולמעשה בכך אתם פוטנציאלים לחסוף עשרות ואפילו מאות אלפי שקלים במצטבר על כלל המשכנתא שלכם. לקיחת יועץ משכנתאות פרטי זה דבר מומלץ ביותר.

ליצירת קשר עם יועץ משכנתאות פרטי לגביי משכנתא חדשה/מחזור משכנתא לחצו כאן

ליצירת קשר עם יועץ משכנתאות פרטי לגביי הגדלת משכנתא קיימת משכנתא לחצו כאן

שיהיה המון בהצלחה!

שתפו אותנו

אולי יעניין אותך לקרוא גם על הנושאים הבאים