קרן השתלמות הלוואה – 3 יתרונות

קרן השתלמות הלוואה

קרן השתלמות הלוואה

כשאדם זקוק לסכום כסף גדול בטווח הזמן המיידי, לרב עומדות בפניו מספר אפשרויות: לקחת הלוואה מהבנק, לקחת הלוואה מחברת הביטוח או לקחת הלוואה מחברת האשראי. אך קיימת גם אפשרות נוספת והיא לקיחת הלוואה כנגד קרן השתלמות. לקרן השתלמות הלוואה יש מגוון יתרונות מובהקים, אך מנגד כמובן שישנם גם חסרונות שחשוב להכיר. איך בכלל כל התהליך הזה מתבצע? האם זה באמת משתלם או שהחסרונות גוברים על כך? במאמר הקרוב נעשה סדר מעמיק בנושא, וכמובן ניתן לך מספר טיפים מנצחים אשר יגרמו לכם (אנחנו מקווים) לקחת את ההחלטה הפיננסית הנכונה והמתאימה ביותר עבורכם. שתהיה לכם קריאה מהנה!

קרן השתלמות הלוואה - מי יכול לקבל?

אז מי יכול לעשות קרן השתלמות הלוואה? למעשה, כל מי שיש לו קרן השתלמות יכול לקבל הלוואה כנגדה, אך עליו לעמוד במספר תנאים מקדימים בהתאם לתנאים שמציבה החברה המנהלת את קרן ההשתלמות. כל בקשה נבחנת לגופה והיא מתייחסת לתחום עיסוקו של העמית, לותק שהקרן צברה ולסכום שהקרן צברה. אנחנו יודעים שכרגע זה נשמע קצת "המום", אך אנחנו מבטיחים לכם שכבר תבינו את הנושא הזה יותר לעומק.

~ אין לכם עוד קרן השתלמות? לחצו כאן על מנת ללמוד על הנושא יותר ~

קרן השתלמות הלוואה​

קרן השתלמות הלוואה - כיצד זה מתבצע?

ההלוואה מתבצעת בהתאם לותק שצברה הקרן. במידה והותק הוא גבוה מ – 6 שנים (קרן נזילה) יוכל העמית למשוך סך של עד 80% מהסכום שנצבר. אך אם הותק של קרן ההשתלמות נמוך מ-6 שנים (קרן לא נזילה) יוכל העמית סך של עד 50% מהסכום שנצבר. 

תקופת ההחזר לההלוואות מסוג זה ניתנת לטווח הבינוני עד שבע שנים (84 חודשים) ותנאי הריבית של ההלוואה נחשבים לטובים יותר בהשוואה למכשירים פיננסיים אחרים שמציעים הבנקים או חברות הביטוח. מה שבסופו של דבר הופך את קרן השתלמות הלוואה לכלי פיננסי שמאוד משתלם ואשר יכול לתת פתרונות מהירים ואפקטיבים לאנשים שאכן חסכו שם סכומים גבוהים ויפים.

קרן השתלמות הלוואה - פריסת תשלומים

את הסכום שאושר כהלוואה כנגד קרן השתלמות ניתן להחזיר לחברה המנהלת את הקרן בשלושה אופנים:

  1. החזר חודשי קבוע המובסס על לוח שפיצר. לרב הלוואה בהחזר חודשי תינתן בריבית קבועה צמודה למדד.
  2. החזר חודשי קבוע המתייחס לתשלום הריבית בלבד (הלוואת בלון) – ההחזר החודשי יכיל רק את רכיב הריבית של ההלוואה, אך הקרן עצמה תשולם במלואה בתום תקופת ההלוואה כפי שנקבע בין הצדדים. 
  3. ללא החזר חודשי קבוע אלה החר בתום התקופה (הלוואת גרייס מלא)- בהלוואת גרייס, גם רכיב הקרן וגם רכיב הריבית מוחזר בתום תקופת ההלוואה כפי שנקבע בין הצדדים.
 
חשוב מאוד להבין מראש את ההשלכות של כל שיטת תשלום וכמובן להבין לעומק מה המטרה של ההלוואה. האם השקעתם את הכסף? האם כיסיתם חובות? תתאימו את מטרת ההלוואה שלכם לשיטת ההחזר אותה אתם רוצים.
קרן השתלמות הלוואה

קרן השתלמות הלוואה - יתרונות

כמו שכבר הבנתם לקרן השתלמות הלוואה יש מספר יתרונות אשר הופכים אותה להלוואה אטרקטיבית במיוחד. להלן היתרונות במסודר:

  1. הריביות נמוכות יותר בהשוואה לריביות הבנקים
  2. לא משלמים עמלות או קנסות פרעון מוקדם
  3. אין צורך להמציא ערבים או להעמיד בטחונות שכן הכסף שנצבר בקרן ההשתלמות מהווה ערובה להלוואה

קרן השתלמות הלוואה - חסרונות

וכמו בכל דבר בחיים, כמובן שיש גם חסרונות אשר צריך לקחת אותן בחשבון לפני שאתם נוטלים את ההלוואה. ולהלן החסרונות:

  1. לא ניתן לנצל את כל הסכום שנחסך, כך שגם אם לקחתם הלוואה כנגד קרן השתלמות עדיין תצטרכו להלוות כספים נוספים ממקורות מימון אחרים. 
  2. אובדן חלק מהכספים שיועדו לחיסכונות עתידיים כגון פנסיה
  3. לא ניתן לבצע ניוד של קרן השתלמות לאחר שנלקחה כנגדה הלוואה. כלומר, אם הקרן תשיג ביצועים נמוכים לא תוכלו להעביר אותה חברת ניהול אחרת עד שלא תחזירו את סכום ההלוואה במלואו לחברת הניהול הנוכחית.
קרן השתלמות הלוואה

קרן השתלמות הלוואה - התייעצו עם איש מקצוע

כמו בכל הלוואה שאתם לוקחים בחיים, צריך להבין את היתרונות לעומק, את החסרונות לעומק וכמובן את ההשלכות הכלכליות של מהלך כזה. האם יש לכם תוכנית מסודרת? האם אתם בטוחים שאתם עושים את המהלך הכלכלי הנכון עבורכם? אם עניתם על אחת השאלות בהיסוס, אנחנו נמליץ לכם לעשות שיעורי בית לעומק או לחילופין להתייעץ עם איש מקצוע מהתחום אשר ימפה בפניכם את כל האופציות העומדות לרשותכם.

על מנת להייעץ עם איש מקצוע לגביי קרן השתלמות הלוואה, לחצו ממש כאן, ענו על מספר שאלות, ואיש מקצוע יחזור אליכם בשיא המהירות.

שיהיה המון בהצלחה!

שתפו אותנו

אולי יעניין אותך לקרוא גם על הנושאים הבאים