סטטוס החזר מס

סטטוס החזר מס

סטטוס החזר מס:

לגלות שמגיע להם החזר ממס הכנסה זה דבר אחד. לחכות לקבל את הכסף בפועל זה דבר אחר… צריך לבצע בדיקת זכאות לקבלת החזר מס, להגיש את הניירת הרלוונטית, לאתר ניירת חסרה, להגיש את הבקשה בצורה הנכונה ו… להמתין למענה. יש מספר דברים שקובעים מתי תקבלו את הכסף ומשפיעים על סטטוס החזר מס. כדאי שתדעו מה הם.

שלב אחר שלב בדרך להחזר המס:

בכדי לבדוק אם מגיע לכם החזר מס כדאי שתהיו כמה שיותר מסודרים ושיהיו בידכם כל הנתונים הרלוונטיים. בשלב הראשון עליכם לוודא שיש לכם את כל תלושי השכר של השנה החולפת ולסכם כמה מס שילמתם במהלך השנה. לאחר מכן עליכם לוודא שהפרטים שלכם מעודכנים- אם היה שינוי כלשהו בשנה האחרונה מבחינה תעסוקתית או מבחינה משפחתית. אלה משפיעים על גובה המס ויש לעדכנם. 

במידה ואתם מעוניינים לבצע את בדיקת הזכאות לקבלת החזר מס לבד תוכלו להיעזר במחשבון מס שנמצא באתר רשות המיסים ובאתרים של חברות שונות העוסקות בתחום החזרי המס. קחו בחשבון שבדיקה עצמאית מתבססת על הנתונים שאתם מספקים בלבד ועלולה להיות לא מדויקת. אפשרות שניה היא לבצע בדיקת זכאות דרך חברה העוסקת בהחזרי מס, הבדיקה עצמה ברוב המקרים היא ללא עלות כאשר העמלה עבור השירות נלקחת רק לאחר שנמצאתם זכאים לקבלת החזר מס וקיבלתם את הכסף בפועל.

לאחר שביצעתם את התהליך הזה עליכם פשוט להמתין. בכדי לא לעכב את החזר המס ולוודא שאכן תקבלו אותו כדאי שתהיו בטוחים שהגשתם את כל הניירת הדרושה ומילאתם את טופס הבקשה לקבלת החזר מס בצורה נכונה וברורה מבלי להחזיר פרטים.

סטטוס החזר מס

סטטוס החזר מס- איך בודקים ומה משפיע עליו?

במידה והגשתם את הפנייה לבקשה להחזר מס דרך חברה מקצועית הלא זה תפקידה לבדוק את סטטוס החזר מס כל כמה זמן ולעדכן אתכם מה התשובה שהתקבלה וגם לוודא שאתם אכן מקבלים את הכסף שמגיע לכם ישירות לחשבון הבנק שלכם.

במידה והגשתם עצמאית המעקב אחר סטטוס החזר מס הוא לגמרי שלכם דרך אתר רשות המיסים או דרך סניף מס ההכנסה אליו אתם שייכים. מיקום הסניף ומספר הבקשות שמוגשות בו הם הגורם העיקרי שמשפיע על סטטוס החזר מס. ישנם סניפים קטנים יותר שלוקח להם יותר זמן לעבור על הבקשות ולבדוק אותן וישנם סניפים עמוסים יותר שלוקח להם יותק זמן לעבור על הבקשות ולבדוק אותן.

אין דבר שתוכלו לעשות כדי לזרז את קבלת התשובה או למהר את התהליך אך ההמלצה היא להגיש את הבקשה להחזר מס דרך חברה מקצועית שמייעלת את התהליך ומבצעת את המעקב ועדכון סטטוס החזר מס עבורכם.

האם באמת כדאי להגיש את הבקשה עם חברה?

חשוב להכיר את היתרונות העיקריים בהגשת בקשה להחזר מס עם חברה המתמקצעת בזה. בראש ובראשונה חשוב לדעת שהיחידים שיכולים לעשות זאת הם רואי חשבון ומומחים פיננסים. הם עושים זאת בקלות ויעילות מפני שיש להם מערכות מיוחדות שמוציאות את כל המסמכים הנדרשים מהלקוח בכמה קליקים בלבד. כמובן שהם יכולים לעשות זאת אך ורק לאחר שהלקוח חתם להם שהוא אכן מסכים לתת גישה למסמכים הללו. ברוב המקרים, חברה המתעסקת בהחזרי מס מצליחה להשיג ללקוח החזר מס גבוה יותר וכמובן תוך פחות זמן כל שסטטוס החזר מס יהיה מהיר יותר. אך כמובן שהשירות איננו בחינם ויש לו עלויות נוספות.

מה העלויות?

לחברה שמתמחה בהחזרי מס, יש שתי שיטות עיקריות לתמחור השירות שלהם:

  1. פתיחת תיק ואחוזים מופחתים: למעשה החברה גובה מכם סכום יחסית נמוך על מנת להתחיל את העבודה בתוספת אחוז מסוים מגוהבה ההחזר מס שאתם עתידים לקבל.
  2. בלי פתיחת תיק ואחוזים גבוהים יותר: בדרך הזאת למעשה החברה עובדת על בסיס הצלחה בלבד. למעשה רק ברגע שאתם מקבלים את ההחזר ממס הכנסה, אחוז מסוים שלרוב יהיה בין 15%-20% יועבר אליהם כתשלום עבור השירות.

 

לא משנה אם אתם מחליטים לבצע זאת בעצמכם או עם חברה מקצועית, סטטוס החזר מס שלכם ייקבע על פי המקצועיות והעומס שנמצא כרגע במס הכנסה. אתם מוזמנים ללחוץ כאן על מנת למצוא חברה מקצועית שתטפל לך בבקשה. שיהיה המון בהצלחה!

סטטוס החזר מס

שתפו אותנו

אולי יעניין אותך לקרוא גם על הנושאים הבאים