משכנתא גרייס

משכנתא גרייס

מהי משכנתא גרייס?

רב האנשים לוקחים משכנתא כשהם יודעים שבמשך השנים הבאות ההכנסה החודשית שלהם תהיה מספיק גבוהה על מנת לעמוד בתשלומים החודשיים. הם גם יוצאים מנקודת הנחה שככל שהזמן יעבור הם יקבלו העלאה במשכורת וההכנסה החודשית תקבל ויהיה קל יותר להתמודד עם התשלומים החודשיים ואולי גם לכסות חלק מהמשכנתא. אך לעיתים מסיבות בריאותיות או כלכליות כגון פיטורין עלולה להיווצר בעיה בתזרים הפיננסי וכתוצאה מכך מתעורר קושי בעמידה בתשלומים החודשיים. במקרים כאלה רב האנשים פונים אל הבנק לבקש הלוואה כדי "לעמוד על הרגליים", אך קיימת אפשרות נוספת והיא לעשות סוג של "הקפאה" לתשלומי המשכנתא החודשיים על ידי לקיחת משכנתא גרייס.

אז למה בכלל קוראים לזה משכנתא גרייס?

למשכנתא זו קיבלה את שמה מהמילה grace (גרייס) באנגלית. פירוש המילה בעברית הוא חסד ולמעשה הכוונה היא שהבנק שנתן לנו את המשכנתא בעצם עושה איתנו "חסד" ומאפשר לנו להקפיא את תשלום המשכנתא החודשי בצורה מלאה או חלקית. בעצם, כאשר לווה לוקח משכנתא גרייס הוא "קונה" לעצמו מספר חודשים בהם הוא לא משלם את ההחזר בחודשי – איך זה עובד? האם אחר כך נשלם יותר על ההקפאה של המשכנתא עצמה? >> המשיכו לקרוא.

משכנתא גרייס

ישנם שני סוגים של משכנתא גרייס

קיימים שני סוגים של משכנתא גרייס: משכנתא גרייס בהקפאה מלאה בה במהלך חודשי הגרייס לא תשלמו את ההחזר החודשי הקבוע. לדוגמא, אם בכל חודש אתם מחזירים 3500 ₪ וביקשתם מהבנק משכנתא גרייס מלאה לתקופה של 7 חודשים, במידה והבנק יאשר את הבקשה שלכם – לא תשלמו את ההחזר החודשי הקבוע במשך חודשים אלה. שזה בפועל אומר שאתם לא משלמים שום תשלום מהקרן עצמה של ההלוואה, וכמובן לא משלמים את הריבית על הקרן של ההלוואה.

סוג שני של משכנתא גרייס

הסוג השני הוא משכנתא גרייס בהקפאה חלקית. משכנתא זו נפוצה יותר בקרב הבנקים והיא אומרת כי תשלום הקרן יוקפא והתשלום החודשי יורכב מרכיב הריבית בלבד. כלומר, אם בכל חודש אתם מחזירים 3500 ₪ המורכבים מ- 2000 ₪ רכיב קרן ו-1500 ₪ רכיב ריבית, הרי שאת רכיב הקרן לא תשלום וגובה ההחזר החודשי יעמוד על 1500 ₪ בלבד בכל חודש עד לסיום תקופת הגרייס. הדבר הוא דיי דומה בחלקו למשכנתא בלון, שזוהי הלוואה של בלון מלא או בלון חלקי.

 ~ מוזמנים ללחוץ כאן לקרוא עוד על משכנתא בלון ~

משכנתא גרייס

כאשר לוקחים משכנתא גרייס - מה קורה לתשלומים?

התשלומים שנדחו בין אם היו תשלומים מלאים או חלקיים, לא מתבטלים או נמחקים, אלא מצטרפים אל יתרת החוב הנותר לתשלום בחשבון המשכנתא. בסיום תקופת הגרייס, יתרת החוב של המשכנתא תפרס מחדש לאורך כל שנות המשכנתא הנותרות וגובה ההחזר החודשי יהיה שונה מבעבר (לפני שהגרייס נלקח בפועל). למעשה בסופו של דבר, ההחזר החודשי יעלה לכם עד שישלים את החודשים בהם לא שילמתם שום סכום. לכן, זה דבר שכדאי לכם לקחת בחשבון לפני שאתם הולכים על המהלך הזה, וכמובן לוודא במאה אחוז שאכן תוכלו לעמוד בתשלומים החודשיים על ההלוואה עצמה.

באילו מקרים לוקחים את סוג ההלוואה הזו?

כפי שציינו בתחילה, מומלץ לקחת את משכנתא הגרייס אם התעוררה בעיה בתזרים המזומנים החודשי או אם ההכנסה החודשית שלכם קטנה. בנוסף, מומלץ לקחת משכנתא גרייס אם אתם משלמים גם שכירות וגם משכנתא בו זמנית. יש גם מקרים בהם משקיעי נדל"ן לוקחים משכנתא גרייס כי הם מתכננים למכור את הנכס אשר הם קנו תוך זמן קצר. בשפה המקצועית זוהי עסקה אשר נקראת "עסקת פליפ". אם אתם משקיעי נדל"ן שווה לכם לשקול את האופציה הזאת לעומק.

 

משכנתא גרייס

התייעצו עם מקצוע לגביי משכנתא גרייס

בין אם אתם משקיעי נדל"ן או שאתם זקוקים לקצת אוויר זמן קצר לאחר שלקחתם את המשכנתא שלכם, למדו את הנושא לעומק על מנת לדעת מה ההשלכות הכלכליות של ההחלטה הכלכלית הזאת. אם אין לכם את הזמן או היכולת לעשות זאת, אל תחששו להתייעץ עם איש מקצוע אשר חושב אך ורק על האינטרסים הכלכליים שלכם, וכמובן לא על האינטרסים של הבנק על מנת לחסוך סכומי כסף משמעותיים שבסופו של דבר ישתקפו בחשבון הבנק שלכם בעתיד.

על מנת להתייעץ עם איש מקצוע לגביי משכנתא גרייס > לחצו כאן

שיהיה המון בהצלחה!

שתפו אותנו

אולי יעניין אותך לקרוא גם על הנושאים הבאים