משכנתא בלון

משכנתא בלון​

משכנתא בלון

אתם זקוקים למימון מיידי בסכום כספי גבוה, אבל להורים אין איך לעזור לכם ונראה כי הפתרון היחיד עבורכם הוא לקחת הלוואה. אך הלוואות (גם בנקאיות וגם חוץ בנקאיות) ניתנות לטווח קצר והן מוגבלות עד לגובה של עשרות אלפי שקלים ואתם צריכים יותר, הרבה יותר. מה הפתרון? לקיחת משכנתא בלון לטווח קצר של עד 3 שנים. אך חשוב מאוד להכיר את המוצר הפיננסי הזה לעומק ובעיקר באילו מצבים מומלץ (או לא מומלץ) להשתמש בו. במאמר הקרוב נכיר זאת לעומק, וניתן עוד מספר טיפים שיעזרו לכם לקבל את ההחלטה הפיננסית הטובה ביותר עבורכם. קריאה מהנה!

אז למה בכלל קוראים לזה משכנתא בלון?

מדוע קוראים למשכנתא הזו בשם בלון? משום שבשונה ממשכנתא רגילה הנלקחת כאן ועכשיו והלווה מחזיר בכל חודש סכום יחסי או סכום קבוע, בעת לקיחת משכנתא בלון הלווה למעשה מקבל את הכסף מיידית אך מתחיל להחזיר את התשלומים (נושאי הריבית חשוב לציין) רק בסוף תקופה ההלוואה. הדבר דומה לניפוח בלון. מתחילים בקטן ולאט לאט ככל שנושפים עוד אוויר, כך הבלון מתנפח וגדל. האוויר אותו אנחנו נושפים אל תוך הבלון הוא למעשה הריבית דריבית אותה משלמים מיום לקיחת המשכנתא. זו הופכת בסופו של דבר סכום המשכנתא שיש להחזיר לסכום גדול משמעותית מהסכום הראשוני שנלקח, לעיתים אף פי שתיים מסכום המשכנתא המקורי (משחק מילים לא הכי מתוחכם – אבל יעיל)

משכנתא בלון​

שני סוגים של משכנתא בלון

רב הלווים בוחרים לקחת משכנתא בלון כשהם מבינים שהם צריכים או רוצים מימון בסכום גבוה בטווח הקצר והם יודעים מראש כי בעוד כמה שנים הם יקבלו סכום כסף גדול ויחזירו איתו את המשכנתא בתשלום אחד. משכנתא זו מתאימה בעיקר בעת רכישת נדל"ן כאשר עסקת הקנייה מתבצעת בהווה ואילו עסקת המכירה תתקיים בעעתיד הרחוק.

הסוג הראשון של משכנתא בלון - חצי בלון

הסוג הראשון של משכנתא בלון בעלת מסלול החזר חלקי בו עושים פיצול התשלומים של הקרן והריבית. במסלול המפוצל משלם הלווה כל חודש אר את הריבית המצטברת ואילו את הקרן הוא מחזיר בתשלום אחד בסוף התקופה. להלוואה מסוג זה יש שני שמות נרדפים: הלוואת בולט (Bullet) או הלוואה גישור. בגלל שמשלמים רק חלק אחד מההלוואה, היא קיבלה את השם של חצי בלון.

משכנתא בלון​

הסוג השני של משכנתא בלון - בלון מלא

הסוג השני של  משכנתא בלון בעלת מסלול החזר מלא. כשמה כן היא, בסוף תקופת ההלוואה ישלם הלווה בתשלום אחד הן את הריבית המצטברת והן את הקרן. כך שאם ידוע לכם על ירושה שאמורה להגיע, פק"מ שמשתחרר, קרן השתלמות שמסתיימת תוכלו לקחת הלוואה כזו "בראש שקט" שיהיה לכם מאיפה להחזיר את כל הכסף שהצטבר בהלוואה. בגלל שבסוג ההלוואה הזו, לא משלמים ריבית ולא את הקרן, ולמעשה משלמים את כל ההלוואה בסיום התקופה, היא קיבלה את השם של בלון מלא, למעשה ההלוואה "מתפוצצת" בסיום התקופה ברגע אחד.

חשוב לדעת על משכנתא בלון

הריבית של משכנתא בלון היא ריבית דריבית. כלומר, הריבית שמשלם הלווה מצטברת לא רק על הקרן אלא גם על הריבית שהצטברה במהלך הזמן. למעשה, בסוף תקופה ההלוואה, כאשר הלווה צריך להחזיר את הכסף הוא עלול למצוא את עצמו מחזיר סכום כסף כפול מזה שלקח ולעיתים אף יותר. לכן, מומלץ לפנות אל ייעוץ כלכלי ולוודא מהי הריבית המומלצת על משכנתא בלון. לפני שאתם לוקחים את ההלוואה עצמה, יכול להיות שהריביות יישמעו לכם מאוד אטרקטיבית, אך חשוב לשים את הריביות והמסלולים לפחות במחשבון משכנתא פשוט על מנת להבין מה הסכומים אשר הולכים להצטבר לכם במהלך הזמן של ההלוואה עצמה עד שהיא מסתיימת.

משכנתא בלון​

התייעצו עם איש פיננסי

כמו שכבר הבנתם, הלוואת משכנתא בלון באה לפתור בעיות מאוד נקודתיות ובעיקר ספציפיות. אין ספק שאם יודעים להשתמש בה בצורה הטובה ביותר, זוהי אחת ההלוואות האטרקטיביות והממנפות ביותר שיש. אך מנגד, היא חייבת לבוא עם תוכנית פיננסית מדויקת המראה לכם צעד אחר צעד כיצד אתם הולכים להחזיר את ההלוואה, וכמובן כמה באמת אתם הולכים לשלם בסופו של דבר. אנחנו תמיד נמליץ ללמוד את התחום לעומק, או לחילופין להתייעץ עם איש מקצוע מהעולם הפיננסי על מנת שיעשה זאת עבורכם.

~ אתם יכולים לעשות זאת בלחיצה כאן ~ 

שיהיה המון בהצלחה!

שתפו אותנו

אולי יעניין אותך לקרוא גם על הנושאים הבאים