משכנתאמן

משכנתאמן

משכנתאמן

משכנתאמן הינו אחד המגזינים אשר מתעסקים בפיננסים (בעיקר במשכנתאות) הגדול והמצליח ביותר במדינת ישראל. בחודש, נכנסים לבלוג עשרות אלפי כניסות על מנת ללמוד עוד על התחום, להתעדכן בחדשות כלכליות אקטואליות וכמובן לבחון זכאויות למשכנתא בזכות המחשבונים החכמים אשר נמצאים באתר. במאמר הקרוב, נסקור את האתר, נבין ביחד מדוע ואיך הוא מספק ערך כל כך גדול לקוראים שלו, וכמובן מדוע כדי להתעניין בכתבות האתר לפני לקיחת משכנתא או ביצוע פעולות כזה או אחר במשכנתא הקיימת שלכם. שתהיה קריאה מהנה!

דבר ראשון - מיהו משכנתאמן

אחת החידות הגדולות ביותר לגביי האתר, הוא מי באמת משכנתאמן. עד היום הזהות שלו לא התגלתה, והוא גם מעדיף שזה יישאר כך מסיבותיו האישיות שלו. בגדול, כותב הבלוג הוא אדם אשר עבד בתחום המשכנתאות בבנק הרבה מאוד שנים. לאחר שסיים את שירותו הצבאי, החליט להמשיך ללימודי כלכלה. במהלך הלימודים התקבל לעבודה באחד מן הבנקים. לאחר שעבד בעבודה הזו הרבה מאוד שנים, הוא החליט לפרוש. חשוב מאוד לציין שאותו אדם לא נותן שירותים פרטיים ללקוחות קצה בתור יועץ משכנתאות פרטי.

משכנתאמן​

מה הופך את משכנתאמן לכל כך פופולרי?

האתר הוא פופולרי בגלל שתי סיבות עיקריות:

  • תוכן: האתר מספק תוכן רב על נושאים פיננסים בדגש על משכנתאות. תוכלו למצוא הרבה מאוד מידע כללי שיעשה לכם שכל לפני הליכים כלכליים מורכבים. וכמובן שהאתר מתעדכן גם בדברים אקטואלים אשר שומר את הקוראים של האתר תמיד בעניינים.
  • מחשבוני משכנתא: אחד הדברים שהפך את האתר למאוד פופולרי זה המחשבוני משכנתא. למעשה המחשבון יכול לתת לכם אינדיקציה ראשונה לגביי המשכנתא לפי הנתונים הפיננסים שלכם ולפי המדדים אשר מתעדכנים לפי שינויי השוק.

מה מרוויחים מהקריאה?

הקריאה של החומר המקצועי אשר נמצא במשכנתאמן יכול לתת לכם כיוונים מאוד טובים לגביי עולם המשכנתאות, וכמובן ככה תדעו מה יגיע לכם וכיצד מבצעים את הדברים. בסופו של דבר חשוב להבין דבר אחד מרכזי, ידע זה כוח. ומול הבנקים, ידע שווה הרבה מאוד כוח. הבנקים בסופו של דבר עושים את מלוא הרווח שלהם מחוסר הידע של הלקוח. אין מה לקחת את זה ללב, הבנק זה עסק לכל דבר, ואיך עסק עושה את הרווח שלו? על ידי מחירי מוצר גבוהים יותר. בהרבה מאוד מקרים זה ייראה לכם שהבנק מביא לכם תמהיל משכנתא טוב, אך הוא לעולם לא יראה לכם מה התמהיל יעשה לכם לאחר כמה שנים. בגלל זה אם תבואו מוכנים כמה שיותר, אתם תקטינו את הרווח של הבנק משמעותית.

משכנתאמן​

מחשבונים במשכנתאמן

אחד הדברים שהפכו את האתר של משכנתאמן לכל כך מפורסם ופופולרי זה המחשבוני משכנתא המתוחכמים שיש לו באתר. מחשבוני משכנתא בסופו של דבר מצליחים לתת אינדיקציה ראשונית לגביי תמהילי משכנתא לפי הנתונים שכרגע מתרחשים בשוק. למשל ריבית בנק ישראל וכולי. במחשבונים תוכלו גם להשוות תמהילים ולמעשה לראות כמה אתם אמורים לשלם ריביות על המשכנתא בזמן הקרוב והרחוק, ובכך לקבל כיוון לאיזה משכנתא תתאים לכם בצורה המיטבית ביותר.

האם המחשבונים הם מדויקים?

המחשבונים כשלעצמם הם מאוד מדויקים. הבעיה היא שאי אפשר באמת לבנות תמהיל משכנתא ולצפות שאכן תקבלו אותו רק על פי הנתונים של השוק. תמהיל משכנתא נקבע כמובן מהדברים המתרחשים בשוק, הריביות שכרגע קיימות, אבל יש עוד פרט אחד חשוב מאוד – וזה כמובן המצב הכלכלי שלכם. מן הסתם, לקוחות אשר הם תקינים בבנק, יש להם הכנסות יפות ואין להם היסטוריה כלכלית בעייתית, יקבלו ריביות הרבה יותר טובות כי למעשה הבנק רוצה שהם יהפכו ללקוחות שלו. כמובן שזה עובד גם הפוך, אם היסטורית האשראי של הלקוחות היא בעייתית, סביר מאוד להניח שהריביות שהם יקבלו יהיו גבוהות יותר מפני שהבנק רואה בהם לקוחות בעלי פוטנציאל סיכון גבוה יותר.

משכנתאמן​

האם אפשר לקבל ייעוץ משכנתא במשכנתאמן?

כמו שכבר ציינו מקודם, האיש העומד מאחורי משכנתאמן, לא נותן ייעוץ פרטי ללקוחות. הוא למעשה נותן את האופציה באתר שלו להשאיר פרטים ולקבל הצעה משני יועצי משכנתאות פרטיים שהוא מאמין ביכולות שלהם ובמקצועיות שלהם. כמובן שהוא עושה זאת בידיעת הלקוח מבלי אותיות קטנות. ההמלצה שלנו אישית היא תמיד ללכת לבנק בליווי של יועץ משכנתאות פרטי, וכמובן להשוות בין כמה יועצים על מנת לראות מי יכול להביא לכם תנאים אטרקטיביים במיוחד וכמובן את תמהיל משכנתא איכותי ובריא.

האם לאחר המחשבונים עדיין כדי להתייעץ עם יועץ?

התשובה היא חד משמעית כן. זה נכון שהריביות שאתם רואים במחשבונים מייצגות את הנעשה כרגע בשוק. אך בסופו של דבר הבנק אוהב לעשות שרירים על הלקוחות שלו כי הוא מודע על פערי הידע הרחבים שנמצאים בשוק. הבנק גם מודע שרוב הלקוחות לא עושים מכרז של ריביות בכמה בנקים שונים. לכן, אם אתם באמת רוצים לקבל ריביות אטרקטיביות ואפילו פחות, עליכם לעשות מכרז כמו שצריך ולהתמקח על כך. זה אחד הדברים המרכזיים אשר יועץ משכנתאות פרטי עושה עבור הלקוחות שלו.

משכנתאמן

זקוקים לייעוץ משכנתאות פרטי?

אם הגעתם עד לכאן והבנתם שאתם זקוקים ליועץ משכנתאות פרטי על מנת באמת להשיג ריביות טובות ותמהיל משכנתא אופטימלי, הצוות של מהון להון ישמח לתת לכם שירות על הצד הטוב ביותר.

~ על מנת לקבל שירות לגביי משכנתא ראשונה/מחזור משכנתא – לחצו כאן ~

~ על מנת לקבל שירות לגביי הגדלת משכנתא קיימת – לחצו כאן ~

שיהיה המון בהצלחה!

שתפו אותנו

אולי יעניין אותך לקרוא גם על הנושאים הבאים