מסלקה פנסיונית

מסלקה פנסיונית

מהי מסלקה פנסיונית?

כל עובד ותיק שפרש בגיל המתאים, הגיע לגיל זקנה או איבד כושר עבודה זכאי לקבלת תשלום פנסיה. תשלום זה הינו תשלום חודשי קבוע שמתווסף על דמי ביטוח לאומי והוא מאפשר לאותו אדם להמשיך להתקיים ולחיות בכבוד גם כשאינו יכול לעבוד יותר למחייתו. חיסכון פנסיוני הוא החיסכון הגדול והחשוב ביותר עבור כל אחד מאיתנו אך כמו כל חיסכון- אנחנו לא תמיד יודעים איפה הוא נחסך, וכמה נחסך בו. בדיוק בשביל זה הקימה מדינת ישראל מסלקה פנסיונית, עליה תקראו במאמר הבא מאת הון והון מגזין פיננסים.

מסלקה פנסיונית לבדיקת הפנסיה:

מסלקה פנסיונית היא בעצם מערכת שיש לה חיבור לכל חברות הפנסיה וחברות הביטוח והיא מרכזת את המידע באתר אחד לטובת הציבור. מדובר ביוזמה של המדינה שמאפשרת לכל אזרח לקבל תמונה ברורה ומלאה של המצב הפנסיוני שלו- היכן נחסך הכסף, פרטים על תוכנית החיסכון וכמובן- מה הסכום שנחסך בו.

מסלקה פנסיונית

האם זה עולה כסף?

השימוש בשירות מסלקה פנסיונית ניתן ללא עלות לכל אזרח ישראלי. נדרש תהליך רישום קצר בו יש להזין פרטים מזהים אישיים ולקבל פרטי כניסה אישיים ולאחר מכן ניתן להיכנס לאתר ולקבל את המידע הפנסיוני הרלוונטי נכון לרגע הכניסה לאתר. ניתן לחזור ולהיכנס לאתר פעמים רבות ולבדוק את הנתונים, או להירשם לשירות של שליחת המידע. בהרשמה לשירות ניתן לקבוע את התדירות בה תרצו לקבל את המידע מאתר מסלקה פנסיונית וכך תישארו מעודכנים במצב הפנסיוני שלכם ללא צורך בהרשמה נוספת לשירות או כניסה נוספת לאתר.

מסלקה פנסיונית לקבלת מידע על הפנסיה שלכם:

את הכסף לפנסיה ניתן לחסוך בהפקדת כספים לקרן פנסיה, קרן השתלמות, קופת גמל או ביטוח מנהלים. כאשר אתם נרשמים לאתר מסלקה פנסיונית הבקשה שלכם נשלחת במקביל לכל הגופים המבטחים- חברות הביטוח השונות, קופות הגמל וקרנות הפנסיה .

מסלקה פנסיונית

תוך כמה זמן מקבלים תשובה?

כל הגופים מחויבים להחזיר תשובה תוך שלושה ימי עסקים וכך מתקבלת תמונה מלאה של כל נתוני הפנסיה שלכם ובה על החסכונות והפיקדונות אשר פתחתים או נפתחו עבורכם במהלך השנים והם עדיין פעילים. המידע הניתן הוא עדכני ואיתו ניתן לגשת אל הזוכן הפנסיוני ולעבור על הנתונים ולקבל מענה מקיף וכולל על החיסכון שלכם לפנסיה.

מה ניתן להבין מכך?

שימוש בשירות מסלקה פנסיונית מאפשר לכל אדם שחוסך לפנסיה לקבל תמונה עדכנית מלאה ומרוכזת של כל הכספים שנצברו לזכותו בארבעת אפיקי החיסכון השונים לפנסיה. כך ניתן לקבל תמונת מצב של סכום הכסף שנצבר עד כה ולבצע חישוב אם הסכום מספיק או שיש צורך להגדיל הפקדות. כמו כן יהיה ניתן לחשב מה הוא הסכום הסופי שייחסך בחשבון בזמן היציאה לפנסיה ולבדוק מהו הסכום החודשי של הקצבה המיועדת יהיה.

מסלקה פנסיונית

מה צריך להסיק מהתוצאות?

הדבר המרכזי שאתם יכולים להסיק מהוחות שקיבלתם מן המסלקה הפנסיונית שלכם הוא כמובן האם אתם מקבלים תשואות יפות עבור הכסף שלכם. אנחנו נמליץ לכם לבדוק את התשואות של קופות פנסיה אחרות על מנת לבדוק האם אתם זכאים לשיפור ואולי אפילו לשקול להעביר את הקופה שלכם לחברה אחרת. תערכו סקר שוק כמו שצריך על מנת לשפר את התוצאות שלכם. אנחנו יודעים שזוהי התעסקות לא הכי סימפטית, והיא מלאה במספרים שכנראה היא מאוד תבלבל אתכם. אך בדיקה של כמה שעות בלבד יכולה לשפר את העתיד הכלכלי שלכם משמעותית.

מסלקה פנסיונית - בדקו עם איש מקצוע

כמו שכבר ציינו מקודם, אנחנו מודעים שההתעסקות עם המסלקה הפנסיונית היא לא הכי סימפטית וכנראה שאתם הולכים לראות ולקרוא הרבה מאוד מספרים שלא אומרים לכם יותר מידי. במקרים כאלה, אנחנו נמליץ לכם להתייעץ עם איש מקצוע מהתחום שיערוך את הבדיקה עבורכם וישיג עבורכם את התשואות הכי טובות עבור הכסף שלכם. בין אם הוא יעביר אתכם חברה או ישאיר אתכם באותה חברה ורק ישנה לכם את המסלולים. חשוב מאוד לציין שהשירות לא אמור לעלות כסף, ואם כן אז לא יותר מידי. וזה בגלל שאנשי המקצוע לרוב מקבלים את התשלום שלהם מהחברות שמנהלות את קופת הפנסיה.

לכן, חשוב מאוד למצוא איש מקצוע אמין, שלפני שהוא חושב על השכר שלו, הוא חושב אך ורק על העתיד הכלכלי של הלקוח שלו. שיהיה המון בהצלחה!

שתפו אותנו

אולי יעניין אותך לקרוא גם על הנושאים הבאים