למי מגיע החזר מס

למי מגיע החזר מס

למי מגיע החזר מס - כל המידע!

כל אזרח מדינה שעובד משלם במהלך השנה מיסים כחוק. כאשר מדובר במס הכנסה, הוא מחושב מראש בתחילת השנה וכך יוצא שבכל חודש משלמים מס קבוע. אך מה קורה אם חלים שינויים במהלך השנה שמכים אותנו בנקודות זכות במס הכנסה? במצב כזה יכול מאוד להיות שנשלם יותר מס ממה שאנחנו אמורים לשלם, ונהיה זכאים להחזר מס. למי מגיע החזר מס ומה צריך לעשות בשביל לבדוק? התשובות במאמר הבא.

למי מגיע החזר מס ממס הכנסה?

כמעט כל עובד שכיר שילם בשנת מס כלשהי יותר מס הכנסה ממה שהיה אמור לשלם. הסיבה היא כאמור שסכום מס ההכנסה נקבע על פי נתונים שנמסרים במהלך השנה ומשולם לאורך כל השנה בתלוש המשכורת של העובד, אך אינו משתנה במהלך השנה בהתאם לשינויים שקורים לעובד. אז מה עושים? מעדכנים את השינויים בתחילת כל שנה בכדי לא לשלם יותר מדי מס, ובודקים את שנת המס האחרונה (ועד שש שנים אחורה) אם שילמתם יותר מדי מס ומגיע לכם החזר מס.

אז למי מגיע החזר מס וכדאי לו לבצע בדיקת זכאות?

יש לא מעט מקרים בהם אדם מקבל נקודות זכות ממס הכנסה שמזכות אותו בהחזר מס בסוף שנת המס. לא לכולן אנחנו מודעים, גם לא לרובן, ולכן מומלץ לבצע את הבדיקה למי מגיע החזר מס דרך חברה מקצועית שעוסקת בתחום החזרי המס ותדע לבדוק בדיוק למי מגיע החזר מס וכמה. אך באותה נשימה חשוב גם לדעת שכל אדם יכול לבצע את הבדיקה בעצמו ללא עזרה חיצונית ולקבל את אותו גובה ההחזר. אך חשוב להכיר שזה תהליך שדורש סדר רב והקפדה על מסמכים, והוא לא לוקח יום או יומיים.

דוגמאות למקרים בהם מגיעות לכם נקודות זכות במס הכנסה וייתכן ואתם זכאים להחזר מס:

  • במקרים בהם עבדתם במהלך השנה אצל יותר ממעסיק אחד
  • אם אתם גם עובדים שכירים וגם עובדים עצמאיים
  • כאשר לא עבדתם במשך שנה שלמה אצל אותו המעסיק.
  • אם במהלך אותה שנת מס קיבלתם מענקים או תשלומים מהמוסד לביטוח לאומי
  • במידה ואתם מבצעים הפקדה באופן עצמאי לקופות גמל ו/או לקופת חיסכון לפנסיה
  • שינויים במצב המשפחתי כגון גירושין או נישואין או הולדת ילד
  • מגורים בישוב הנחשב ליישוב המזכה בהטבות מס

אלה כאמור רק חלק מהמקרים ולכן חשוב מאוד לבדוק את הזכאות כל מקרה לגופו לקבלת מענה מדויק לשאלה למי מגיע החזר מס.

למי מגיע החזר מס

הגשת בקשה לקבלת החזר מס:

לאחר שקיבלתם מענה לשאלה למי מגיע החזר מס הגיע השלב בו אתם מגישים את הבקשה לקבלת החזר מס. תוכלו להגיש את הבקשה באופן עצמאי בלשכת מס הכנסה אליה אתם שייכים או באופן מקוון ברשת, ותוכלו להגיש את הבקשה דרך חברה מקצועית העוסקת בתחום החזרי המס.

עליכם לדאוג לכל הניירת הרלוונטית המוכיחה שאתם זכאים לנקודות זכות במס הכנסה ושאכן שילמתם מס גבוה מדי במהלך שנת המס וכן למלא טופס עם הפרטים האישיים שלכם ונתונים רלוונטיים, להגיש את הבקשה ולהמתין בסבלנות להחזר.

הגשת בקשה על ידי מומחים פיננסים

את התשובה הטובה ביותר למי מגיע החזר מס, סביר מאוד להניח שתקבלו אותה מרואה חשבון מומחה. ישנם היום הרבה מאוד חברות שנותנות שירותים להחזרי מס לשכירים. אך בפועל מי שבסופו של דבר משיג את ההחזר מס ללקוחות הם רואי חשבון שעובדים בחברה הזאת. הם עושים זאת באמצעות מערכת מיוחדת שיש להם גישה אליה,'מערכת שעם'. המערכת הזאת למעשה יכולה להוציא את כל המסמכים הפיננסים של כל לקוח (באישור כמובן) תוך מספר דקות בודדות, ובכך לקצר את זמן קבל החזר המס עבור הלקוח משמעותית.

כיצד מוצאים מומחה פיננסי?

הדרך הטובה והקלה ביותר היא באמצעות האינטרנט כמובן. תורידו לדוח אקסל מסודר רשימת מספרי טלפון של לפחות חמישה חברות שונות ותבצעו השוואת מחירים בינהם. בדקו האם הם לוקחים עמלת פתיחת תיק וכמה אחוזים הם גובים מגובה ההחזר. לאחר שעשיתם את ההשוואה הזאת, קבלו החלטה מושכלת המתבססת כמובן גם על המקצועיות של אותה החברה ומה היא מציעה. זקוקים להפניה לחברת פיננסים מקצועית המתעסקת בלמי מגיע החזר מס? לחצו ממש כאן ואנחנו כבר נדאג להפנות אותכם לגורם אמין ומקצועי.

שתפו אותנו

אולי יעניין אותך לקרוא גם על הנושאים הבאים