כמה עולה ייעוץ משכנתא ב-2023

כמה עולה ייעוץ משכנתא

כמה עולה ייעוץ משכנתא

בשנת 2022 אנחנו חווים אינפלציה מאוד גבוהה והעלאת ריביות שכמותה לא נראו כבר הרבה מאוד שנים במדינת ישראל. היום, כאשר האזרחים הישראלים באים לקחת משכנתא מהבנק, הם כבר מבינים שמאוד כדי לעשות זאת עם יועץ משכנתאות פרטי. ואם לא, המאמר הזה הוא במיוחד בשבילכם. אחת השאלות הנפוצות ביותר של נוטלי משכנתאות עתידיות היא כמה עולה ייעוץ משכנתא? במאמר הקרוב אנחנו נסרוק לעומק את הנושא, ונבין הלכה למעשה מהי העלות אל מול התועלת שהיועץ הפרטי מביא ללקוחותיו. האם זה באמת משתלם? אולי כדי ללמוד את הנושא ולעשות זאת לבד? שתהיה לכם קריאה מהנה!

אז בואו שניה נבין למה כדאי להיעזר ביועץ משכנתאות?

כאשר אתם רוצים לדעת כמה עולה ייעוץ משכנתא, אתם חייבים להבין בבסיסו את התועלת שאתם תקבלו בשירות. בראש ובראשונה חשוב שתבינו דבר אחד עיקרי, הבנק הוא עסק לכל דבר ועניין. המוצר שהוא מוכר להם בסופו של דבר זה כסף. עכשיו, כמו כל בעל עסק במדינת ישראל שרוצה להרוויח, מה הוא עושה? כמובן שמוכר ביותר יקר. הבנק למעשה מרוויח יותר כסף אם הוא מוכר לכם את ההלוואה בכמה שיותר יקר. הדבר היותר מתסיס הוא שהם עושים זאת על ידי חוסר הידע של הלקוח שבא בלי ניסיון ובלי ידע. לכן, המשימה הראשונה של יועץ משכנתאות פרטי היא הלכה למעשה לגרום לבנק להרוויח כמה שפחות על חשבון נוטל המשכנתא. הוא יעשה זאת על ידי בניית תמהיל משכנתא מותאם אישית ללקוח.

כמה עולה ייעוץ משכנתא​

ומה מבחינת הריביות - מה היועץ יכול להשיג?

אתם בטח שואלים את עצמכם כמה עולה ייעוץ משכנתא והאם זה משתלם מבחינת הריביות שהיועץ יכול להשיג. הרי אם הוא לא מצליח להשיג ריביות טובות, אז השאלה של כמה עולה ייעוץ משכנתא לא רלוונטית בכלל. אתם צריכים לשאול את עצמכם שאלה הפוכה, איזה תמהיל משכנתא היועץ יכול להשיג עבורי. משכנתא למעשה בנויה מכמה וכמה מסלולים שמשלבות ריביות שונות שמושפעות מהשינויים בשוק וכמובן מהוראות שמוריד בנק ישראל. יכול להיות שתלכו לבנק ויתנו לכם משכנתא במסלולים עם ריביות נמוכות מאוד. אתם תהיו שמחים ומאושרים, אך עם השנים הריבית תתייקר כי לא הבנתם עד הסוף את המשמעות של המסלול שלקחתם, וכמובן שהמשכנתא תתייקר, גם ההחזר החודשי וגם קרן ההלוואה.

ולמעשה כאן העבודה של יועץ המשכנתאות הפרטי

אז עכשיו שהבנתם שמשכנתא היא לא רק ריביות נמוכות, אתם מבינים שהעבודה של היועץ משכנתאות היא טיפה יותר מורכבת ממה שחשבתם. כשאתם שואלים את עצמכם כמה עולה ייעוץ משכנתא, אתם לא מודעים בכלל שבראש ובראשונה העבודה שלו היא למפות את המצב הכלכלי הקיים שלכם. להבין ביחד איתכם מה התוכניות העתידיות שלכם:

  • האם אתם מתכננים לגור בנכס הקיים כל החיים
  • האם זה נכס להשקעה
  • האם בעתיד אתם מתכננים לעבור דירה
  • האם אתם מתכננים להביא עוד ילדים
  • מה החסכונות שלכם
  • האם אתם עתידיים לקבל ירושה
  • ועוד שאלות

אחרי המיפוי הכלכלי הזה, יועץ המשכנתאות למעשה יבנה לכם תמהיל מותאם אישית לצרכים שלכם כרגע, ויחזה את העתיד כמה שאפשר על מנת שהמשכנתא שלכם תישאר יציבה ושתוכלו כמובן לעמוד בה.

כמה עולה ייעוץ משכנתא​

אז כמה כסף באמת חוסכים?

לפני שניגע בשאלה העיקרית של המאמר שהיא כמה עולה ייעוץ משכנתא, חשוב שתבינו את פוטנציאל החיסכון האדיר אשר עומד מאחורי השירות הזה. בממוצע יועץ משכנתאות פרטי חוסך ללקוחותיו עשרות אלפי שקלים, והחיסכון הזה יכול להגיע גם למאות אלפי שקלים. החיסכון הזה בסופו של דבר מתבטא בהחזרים חודשיים נמוכים יותר, ובעיקר בריביות מיותרות שהלקוח הפרטי שלא מבין בנושא משלם לבנק. לכן, לפני שניגע בעלויות של יועץ משכנתאות פרטי, היה חשוב לנו שתבינו שהסכום שאתם עתידיים לשלם ליועץ משכנתאות מתגמד באלפי אחוזים לעומת התמורה שהוא נותן ללקוחותיו.

שאלת השאלות - כמה עולה ייעוץ משכנתא?

לרוב השאלה הזאת בסופו של דבר תלויה בקושי של התיק שעומד בפניי היועץ. אם הלקוחות הם תקינים מבחינה בנקאית, יש להם הכנסות מאוד יפות ולמעשה כל בנק יכול לאשר אותם בקלות, אין באמת סיבה שהתיק לא יעלה כמה אלפים בודדים. המחירים משתנים מיועץ ליועץ ובעיקר מושפעים מהותק ומהניסיון של אותו בעל מקצוע. העלות לתיק כזה אמורה לנוע בין 3,000 – 7,000 שקלים בממוצע. ככל כמובן שהתיק הוא קשה יותר, הלקוחות לא תקינים מבחינה בנקאית, אין להם הכנסות מתאימות וכולי, העלות יכולה להגיע לכמה עשרות אלפים. לרוב אותם יועצים ייקחו אחוז מסוים מגובה ההלוואה. אך אם הם גובים מחיר גבוה לתיק ברמת קושי כזאת. רף ההתחלה בממוצע עומד על 10,000 שקלים חדשים.

כמה עולה ייעוץ משכנתא​

על מנת למצוא יועץ מקצוען - הנה כמה טיפים

על מנת למצוא יועץ משכנתאות אמין ומקצועי, הכנו לכם מספר טיפים קטנים שיעזרו לכם להגיע אל היועץ המושלם ביותר עבורכם:

  • אזור מגורים: נכון, תחום המשכנתאות עכשיו עבר לדיגיטל, ואין באמת צורך בפגישות פיזיות יותר. אך אם היועץ משכנתאות יגור בסביבת מקום, זה יקל עליכם מאוד את תהליך נטילת המשכנתא.
  • לקוחות ממליצים: תוודאו שהיועץ משכנתאות אכן בעל ניסיון ושיש לו כמה לקוחות שאכן יכולים להעיד על כך.
  • אתר אינטרנט: חשוב מאוד שליועץ משכנתאות יהיה אתר אינטרנט ונוכחות בדיגיטל שבוא הוא מעלה תכנים מקצועיים ומפרסם את התגובות של הלקוחות שלו. אחרת איך באמת תדעו שהוא יודע מה הוא עושה?

רוצים להתייעץ עם יועץ משכנתאות מומחה:

שיהיה המון בהצלחה!

שתפו אותנו

אולי יעניין אותך לקרוא גם על הנושאים הבאים