הסכם שכר טרחה יועץ משכנתאות

הסכם שכר טרחה יועץ משכנתאות

הסכם שכר טרחה יועץ משכנתאות

הגעתם לרגע, הבנתם שאתם רוצים לקחת משכנתא, והבנתם שעל מנת לעשות זאת במקצועיות, עליכם לשכור את השירותים של יועץ משכנתאות פרטי שבסופו של דבר ידאג אך ורק לאינטרסים שלכם, ויוריד את הרווחיות של הבנק במאות אחוזים. כמו כל עסקה שעושים בחיים, אתם הולכים לחתום על הסכם אשר יסכם את התנאים בינכם לבין הספק, אם יועצי משכנתאות אתם הולכים לחתום על הסכם שכר טרחה יועץ משכנתאות. במאמר הקרוב אנחנו ננסה לגעת בכמה שיותר נקודות שנמצאים בהסכם הזה, על מנת שתדעו מה ההתחייבויות שלכם אל היועץ, וכמובן על מה היועץ מתחייב מהצד שלו. כמובן שכל הסכם הוא שונה, במאמר אנחנו נגע בכמה שיותר נקודות אשר מופיעות ברוב החוזים. שתהיה קריאה מהנה!

הסכם שכר טרחה יועץ משכנתאות - מה סוג השירות

כאשר אתם חותמים על הסכם שכר טרחה יועץ משכנתאות, דבר ראשון חשוב להבהיר איזה מוצר/שירות אתם לוקחים מאותו היועץ. בעולם המשכנתאות יש כמה מוצרים מרכזיים, ואצל רוב היועצים המחירים נשתנים ממוצר למוצר, מהקושי של ההשגה שלו מהגורמים המממנים וכולי. אם אתם תקינים לחלוטין מבחינה בנקאית ואתם רוצים משכנתא חדשה, תהיה לכם עלות שונה מאשר שהמצב הכלכלי שלכם לא תקין ואתם מעוניינים להגדיל את המשכנתא. לכן, מראש תבינו איזה מוצר/שירות אתם לוקחים, כי הנגזרת של המחיר שלו באה משם.

הסכם שכר טרחה יועץ משכנתאות

הסכם שכר טרחה יועץ משכנתאות - עלות

כל יועץ משכנתאות רושם על הסכם שכר טרחה יועץ משכנתאות עלות שונה ממוצר למוצר כמו שכבר הבנתם. העלות משתנה בסופו של דבר מהקושי של התיק. כאשר אתם נמצאים בסעיף של התשלום, תוודאו גם שאתם מבינים כיצד השכר טרחה משולם בסופו של דבר ליועץ המשכנתאות. יועצי משכנתאות גובים את התשלום שלהם בשלוש דרכים שונות:

  • כל שכר הטרחה משולם מראש
  • חצי מהתשלום בתחילת הייעוץ והחצי השנה בסיומו
  • בסיס הצלחה בלבד – כל התשלום משולם בסוף התהליך

הסכם שכר טרחה יועץ משכנתאות - התחייבות הלקוח

ברוב ההסכמים, יועץ המשכנתאות מחייב את הלקוח להיות חלק פעיל מהתהליך על מנת לסיים את התיק במהירות האפשרית. ההסכם יחייב את הלקוח לשני דברים עיקריים:

  • להיות חלק פעיל מהתהליך מבחינת אסיפת המסמכים הרלוונטיים כמו תעודות זהות, מסמכים פיננסים, עו"ש, נסח טאבו, מנהל וכולי.
  • לאמר דברי אמת – יועץ המשכנתאות בונה בסופו של דבר את התיק בראש ובראשונה לפי "המילה של הלקוח". אין באמת דרך ליועץ לדעת מה המצב הפיננסי של הלקוח מבלי לראות את המסמכים הפיננסים האמיתיים. לכן, ההמלצה שלנו מראש היא להיות שקופים עם היועץ שאתם עתידיים לעבוד איתו. אם יש לכם "כתם" פיננסי שלא הייתם מודעים אליו, זה כבר עניין אחר.
הסכם שכר טרחה יועץ משכנתאות

הסכם שכר טרחה יועץ משכנתאות - הגנה על הלקוח

בכל הסכם שכר טרחה יועץ משכנתאות, חייב להיות סעיף שמגן עליכם מפני עבודה לא תקנית של היועץ עצמו. אם קרה מקרה וקיבלתם חוזה שאין בו סעיף שמגן עליכם, תבקשו להוסיף, ואם היועץ לא מסכים, אולי זה הזמן לחפש יועץ אחר. הסעיף הזה למעשה אמור להגן עליכם מפני עבודה אשר יכולה להזיק לכם מבחינה כלכלית לא תקינה שתפגע בכם. למשל, אם היועץ מודע למצב הכלכלי שלכם, עליו לדעת לא להגיש אותכם לבנקים מסוימים על מנת לא "לשרוף" אותכם שם.

הסכם שכר טרחה יועץ משכנתאות - הגנה על היועץ

כמו שבכל הסכם שכר טרחה יועץ משכנתאות יש סעיף אשר מגן על הלקוח, חייב להיות סעיף מנגד אשר מגן על היועץ. כמו שהיועץ מתחייב למקצועיות, הוא יכול לפגוע בשוגג בלקוח אם הוא אמר לו נתונים לא נכונים (כמו שכבר הבנתם). מראש, תהיו שקופים כמה שניתן עם היועץ, תספקו לו נתונים נכונים, אל תזייפו נתונים. למעשה תהיו שקופים ב-100% על מנת שהתהליך יתבצע בצורה המקצועית והאמינה ביותר שניתן.

הסכם שכר טרחה יועץ משכנתאות

הסכם שכר טרחה יועץ משכנתאות - מקרים לביטול עסקה

בכל הסכם שכר טרחה יועץ משכנתאות שאתם הולכים לחתום עליו, ישנם מקרים שתהיו זכאים לביטוח עסקה. תוודאו שזאת לא חתונה קתולית ושאכן יש לכם אופציה לבטל את העסקה במקרים מסוימים שלא תלויים בכם. בכל חוזה עם כל בעל עסק שתרצו לעשות עסקה בסופו של דבר, חייב להיות לכם סעיף יציאה מהחוזה במקרים מסוימים. שלא בסופו של דבר יקרה מצב שתצטרכו לשלם כספים על שירות שלא קיבלתם. זהו סעיף מאוד חשוב, לכן יש לוודא שהוא באמת צריך את זה.

הסכם שכר טרחה יועץ משכנתאות - שטר חוב

לא בכל הסכם שכר טרחה יועץ משכנתאות יש שטר חוב, אם יש לכם אחד כזה, חשוב מאוד לא להילחץ. שטר חוב בסופו של דבר קיים על מנת לבטח את היועץ שהוא אכן יקבל את התשלום ברגע שהוא סיפק את השירות. לרוב, שטר החוב יהיה על אותו הסכום כמו שכר הטרחה. אם אין לכם כוונה לשלם ליועץ מלכתחילה, אל תחתמו על החוזה. אך אם אתם אנשים אמינים שמכבדים את השירות שאתם לוקחים, שטר חוב לא אמור להלחיץ אותכם.

הסכם שכר טרחה יועץ משכנתאות

רוצים להתייעץ עם מומחה?

אם ברצונכם להתייעץ בכל נושא עם יועץ משכנתאות לגביי המשכנתא שלכם, או לגביי החוזה שלכם על מנת לראות שזה באמת לגיטימי החוזה שקיבלתם, הצוות של מהון להון ישמח לעזור לכם.

על מנת להתייעץ עם יועץ משכנתאות לגביי משכנתא חדשה/מחזור משכנתא – לחצו כאן

על מנת להתייעץ עם יועץ משכנתאות לגביי הגדלת משכנתא קיימת- לחצו כאן

 

שתפו אותנו

אולי יעניין אותך לקרוא גם על הנושאים הבאים