הגשת החזר מס

הגשת החזר מס

הגשת החזר מס:

אם שמעתם על האפשרות לקבלת החזרי מס מהמדינה על מס הכנסה ששילמתם במהלך השנה אז ממש לא עובדים עליכם. יכול מאוד להיות שאתם זכאים לקבלת החזר מס מהמדינה ולצורך כך אתם צריכים לבצע בדיקת זכאות ולאחר מכן הגשת החזר מס בהתאם, באופן עצמאי או בעזרת אנשי מקצוע. אז למה אתם מחכים? במאמר הקרוב ננסה לשפוך קצת אור על הנושא וכמובן לתת מספר טיפים חשובים שיעזרו לכם בעתיד. קריאה מענה!

אל תוותרו על הגשת החזר מס- תבדקו!

הרבה פעמים בטח שמעתם על האפשרות הזו לקבלת החזר מס מהמדינה ואפילו לא חשבתם לבצע בדיקת זכאות. הרבה מאוד חושבים שלא מגיע להם כי הם לא עומדים בקריטריונים או שזה לא הגיוני שמס הכנסה יחזיר להם כסף ששילמו ולכן אפילו לא מבצעים את הבדיקה. לא חבל? חבל מאוד!

מס הכנסה אמנם לא יבדוק עבורכם את הזכאות וישלח לכם את הכסף חזרה באופן יזום אם הוגשה בקשה להחזרי מס בצורה הנכונה והמגיש אכן זכאי- הוא יקבל את הכסף שמגיע לו חזרה. והמגיש הזה יכול להיות אתם. אז קודם כל יש לבדוק ולאחר מכן להגיש.

בשביל לבדוק אם אכן מגיע לכם החזר מס ממס הכנסה ורגע לפני שאתם ממהרים לבצע הגשת החזר מס הסתכלו ברשת על רשימת תנאי הזכאות לקבלת החזר. יכול מאוד להיות שיש לכם נקודות זיכוי במס הכנסה או שאתם עומדים בקריטריונים לקבלת החזר מס– בשנת מס אחת ואף ביותר משנת מס אחת. אם גיליתם שאתם אכן זכאים לקבלת החזרי מס זה הזמן להגיש את הבקשה למס הכנסה ואכן לקבל את ההחזר המגיע לכם.

הגשת החזר מס

האם אתם זכאים לבצע הגשת החזר מס?

בכדי לדעת אם כדאי לכם לבצע הגשת החזר מס עצמאית או עם חברה קודם כל כדאי שתבדקו כמו שצריך אם מגיע לכם. רוב הסיכויים שכן ולכן שאלו את עצמיכם כמה שאלות נפוצות בנושא:

  1. האם חלו שינויים במצבכם המשפחתי בשנה האחרונה? אולי התחתנתם? אולי התגרשתם? אולי אתם משלמים מזונות ואולי נולד לכם ילד?
  2. האם עברתם להתגורר ביישוב שנמצא ברשימת מס ההכנסה כיישוב שהמתגוררים בו זכאים להחזרי מס?
  3. האם עבדתם בעבודה אחת ויחידה השנה או אולי בשתי עבודות ויותר?
  4. האם אתם מפקידים לקופות גמל וקופת פנסיה באופן עצמאי?

אלה כאמור רק כמה דוגמאות אבל מספיק שעניתם כן על אחת מהשאלות או יותר- וייתכן ואתם זכאים לקבלת החזרי מס. ההמלצה היא כמובן לפנות לחברה מקצועית שמכירה את כל תנאי הזכאות לקבלת החזרי מס ויכולה לוודא אם אתם אכן זכאים וגם לבצע הגשת החזר מס עבורכם בצורה מהירה ויעילה.

האם הקריטריונים משפיעים על גודל ההחזר?

כמובן שכאשר אתם רוצים לבצע הגשת החזר מס, כמות הקריטריונים שאתם עומדים בה משפיעים ישירות על גודל ההחזר שאתם אמורים לקבל וכמובן גם על הזמן של כל התהליך מרגע שהתחלתם עד לרגע שהכסף נמצא אצלכם בחשבון הבנק. אל תצפו שמס הכנסה יעדכן אותכם על כל קריטריון הנותן זכאות להחזר מס, למעשה אם לא תציגו את האישורים המתאימים, יכול להיות שאתם תהיו במצב שמס הכנסה עדיין חייב לכם כספים. לכן אם אתם רוצים לבצע את ההליך בעצמכם ללא עזרה של איש מקצוע, אנחנו נמליץ לכם ללמוד טוב את הנושא על מנת למצא את המקסימום הכספי מהתהליך הזה.

הגשת החזר מס עם איש מקצוע - כמה זה עולה לנו?

כאשר אתם רוצים לבצע הגשת החזר מס עם איש מקצוע, אתם צריכים לקחת בחשבון שכנראה גובה ההחזר שאתם עתידיים לקבל יהיה גבוה יותר וישנו גם סיכוי טוב מאוד שזה יקרה מהר יותר. אך כמובן שהשירות הזה הוא לא בחינם ויש לו עלות מסוימת. כיום, החברות שמבצעות את השירותים הללו עבור אנשים פרטיים גובים את התשלום על השירות שלהם בשתי דרכים עיקריות:

  1. עלות של פתיחת תיק + אחוזים מגובה ההחזר: בשיטה זאת, החברה למעשה לא מבטיחה לכם שיהיה לכם החזר מס וגובה תשלום מסוים על תחילת העבודה, ובמידה והם השיגו לכם את ההחזר, אחוז מסוים (שכמובן נקבע מראש) עובר גם הוא אליהם.
  2. אחוזים מגובה ההחזר בלבד: בשיטה זו למעשה החברה עובדת על בסיס הצלחה בלבד. משמע, אין החזר מס – אין תשלום. אך כמובן שהאחוזים שהם ייגבו עבור יהיה גבוה יותר מהשיטה הראשונה.


אם ברצונכם לבצע את הליך הגשת החזר מס עם בעל מקצוע איכותי ואמין, אתם מוזמנים ללחוץ כאן, ואנחנו נדאג כבר לכל השאר. שיהיה המון בהצלחה!

שתפו אותנו

אולי יעניין אותך לקרוא גם על הנושאים הבאים