גמל להשקעה ב-2023

גמל להשקעה

גמל להשקעה

כאשר אומרים או כותבים גמל להשקעה מתכוונים לקופת גמל להשקעה. אפיק החיסכון האטרקטיבי שנועד לחיסכון לטווח הבינוני או הארוך. הפקדת כספים בקופת גמל להשקעה מאפשרת לכם לחסוך לכל מטרה שתרצו, כאשר ניתן גם למשוך את הכספים מהקופה בגיל שישים כקצבה חודשית וליהנות מפטור מלא ממס. אספנו עבורכם כמה נתונים חשובים על קופת גמל להשקעה במאמר שחשוב שתכירו. כמו כן, קיבצנו לכם גם מספר טיפים מנצחים אשר יעזרו לכם לקבל את ההחלטות הפיננסיות הטובות ביותר עבורכם וכמובן לתא המשפחתי האישי שלכם. שתהיה לכם קריאה מהנה!

למי מתאים להפקיד כספים בקופת גמל להשקעה?

לכל אחד! אם אתם מעוניינים לחסוך כסף לעתיד ולהגדיל את החסכונות שלכם בכדי שלא סתם ישבו בחשבון הבנק ללא מעש, הפקדה בקופת גמל להשקעה היא בדיוק עבורכם. בין אם המטרה היא לפנסיה, לילדים או לכל מטרה אחרת- קופת גמל להשקעה היא אחד מאפיקי החיסכון המומלצים ביותר. היא נמצאת בין אפיקי החיסכון המובילים בישראל ביחד עם קרן השתלמות ומכשירים פיננסים אחרים.

~ על מנת לקרוא עוד על קרן השתלמות – לחצו ממש כאן ~

גמל להשקעה

איך ניתן לבצע הפקדה בקופת גמל להשקעה וכמה ניתן להפקיד בה?

קופות הגמל בחברות השונות מאפשרות להפקיד כספים באופן חד פעמי או בצורת הפקדה חודשית קבועה וגם את האפשרות לשלב בין שני סוגי ההפקדה. 

קיים סכום מקסימלי שניתן להפקיד בקופת גמל להשקעה בכל שנה קלנדארית והוא עומד על סכום של 72,616 ₪ נכון לשנת 2023. יש כמובן גם עניינים של מיסוי על כל חיסכון שהוא בישראל. מומלץ להבין את הנושא לעומק לפני שמחליטים לבצע שינויים כלשהם או משיכות מקופות החיסכון השונות.

האם קיימים מסלולים שונים בגמל להשקעה ומי מנהל אותם?

אכן קיימים מגוון מסלולי השקעה בקופת גמל להשקעה כאשר לכל אחד רמת סיכון אחרת. תוכלו לבחור את רמת הסיכון המתאימה לכם ולהחליט באופן עצמאי על מסלול ההשקעה כאשר מנהל הקופה ידע להשקיע את הכספים בהתאם לכך ולנהל את ההשקעות בתמורה לדמי ניהול. הסיכון בסופו של דבר נובע מהאופן שבוא החברות מנהלות את הכסף. כמובן שהשקעה בניירות ערך וכולי נחשבות לרמות סיכון נמוכות עם פחות תשואה, בעוד שהשקעה במניות היא יכולה להיות יותר רווחית, אך נחשבת לבעלת סיכון גבוה יותר גם להפסד. תבינו עם עצמכם היכן אתם "נמצאים כלכלית" על מנת לבחור את נטיב ההשקעה הנכון ביותר עבורכם.

גמל להשקעה

כיצד ניתן לקבל מידע אודות הסכום בקופה?

ניתן לברר את מצב הכספים בקופת גמל להשקעה ישירות דרך מנהל הקופה או באופן מקוון דרך אתר החברה בה פתחתם את הקרן ולראות בכל זמן נתון את הסכום הקיים בקרן, ההפקדות והתשואות. הממשקים של חברות ההשקעה באינטרנט הם מאוד נוחים למשתמש, וכמובן שניתן לבצע הרבה מאוד מן הפעולות בצורה מכוונת ללא יצירת קשר עם נציג אנושי. אך אם אינכם בטוחים בפעולה שאתם הולכים לבצע, כמובן שעדיף שתדבר עם נציג אשר יעזור לכם ויפתור לכם את הבעיות וייתן לכם מענה.

מתי ניתן לבצע משיכה של הסכום שנצבר בקופת הגמל להשקעה?

הכספים אשר מופקדים בקופת הגמל הינם נזילים ולכן ניתן לבצע משיכה שלהם בכל שלב שתרצו ללא קנסות וללא עמלות. את הכספים ניתן למשוך רק בצורה חד פעמית של כל הכספים שהופקדו בקרן עד תאריך המשיכה, ורק לאחר גיל שישים קיימת האפשרות למשוך את הכספים בצורה של קצבה חודשית. בפסקה הבאה ניגע יותר לעומק בעניין המיסוי של הליך משיכת הכספים מקופת הגמל.

גמל להשקעה

האם יש תשלום מס על משיכת הכספים מקופת גמל להשקעה?

במידה ובחרתם לחסוך בקופה כחיסכון פנסיוני ולבצע משיכה של הכספים שנצברו כקצבה חודשית לאחר גיל שישים יהיה לכם פטור מלא מתשלום של מס. במידה ובחרתם למשוך את הכסף כהון, תהיו מחויבים בתשלום מס רווחי הון (כמו בקרנות נאמנות ופוליסות חיסכון למיניהם)

לא בטוחים? התייעצו עם איש מקצוע!

החלטתם להתחיל לחסוך כספים וזה מבורך! אך על מנת לקבל את ההחלטות הפיננסיות הטובות ביותר עבורכם, אתם צריכים "לשחות" יותר בחומר, או לחילופין להתייעץ עם איש מקצוע מן התחום הפנסיוני אשר יעשה זאת עבורכם. במידה ואתם זקוקים לייעוץ מקצועי, לחצו ממש כאן, ענו על מספר שאלות קצרות, ואנחנו נדאג שיועץ פנסיוני מומחה יחזור אליכם על מנת לעזור לכם לעשות את ההחלטות הפיננסיות הנכונות ביותר עבורכם.

שיהיה המון בהצלחה!

שתפו אותנו

אולי יעניין אותך לקרוא גם על הנושאים הבאים