ביטוח חקלאי

ביטוח חקלאי

ביטוח חקלאי

בשנים לפני הקמת המדינה היו לא מעט פרעות של פורעים ערבים ביישובים יהודיים. בתקופה ההיא הוצתו שדות ושטחים חקלאיים בישובים ובקיבוצים וגרמו לנזק רב. מכיוון שהיה מדובר בסיכון גבוה חברות הביטוח שהיו קיימות בזמנו סירבו לבטח את אותם קיבוצים וישובים חקלאיים. כתוצאה מכך ועקב הצורך הגדול בביטוח שהיה קיים דאז, הוקמה אגודת ביטוח חקלאי. במאמר הקרוב, ניגע בנקודות מפנה היסטוריות אשר הובילו את קבוצת האנשים היוצאת מן הכלל הזו להקים את האגודה אשר קיימת עד היום ונותנת פתרונות לצרכים מאוד ספציפיים.

אפשר ללמוד עוד על 'ביטוח חקלאי' מעמוד היוטיוב שלהם

ביטוח חקלאי- אגודה שיתופית מרכזית בע"מ - ביטוח למגזר הקיבוצי, הפרטי וביטוח כללי:

האגודה הוקמה בשנת 1937 מתוך אידיאולוגיה לספק ערבות הדדית לחקלאים ולהגן על היבולים מפני הפורעים. עם השנה גדלה העמותה והתפתחה והיום הינה חברת ביטוח פעילה בעלותם של 270 קיבוצים מושבים ואגודות והיא מציעה ביטוח למגזר הקיבוצי, ביטוח למגזר הפרטי וביטוח כללי.

ביטוח למגזר הקיבוצי- ביטוח שמתאים ליישובים חקלאיים, מושבים וקיבוצים. ביטוח חקלאי מבטחת אותם ואת כל העסקים והתעשייה הקשורים אליהם. תחת ביטוח זה ניתן ביטוח אחריות מקצועית, חבות מעבידים, בעלי חיים, ביטוח רכב, ביטוח רכוש, ביטוח דירה, אובדן רווחים ועוד.

ביטוח למגזר הפרטי- ביטוח חקלאי מציע ביטוח דירה, ביטוח רכב, ביטוח של מוצרים נוספים בהתאם לדרישות ולצרכי המבוטח.

ביטוח חקלאי

יסוד האגודה

המחצית הראשונה של שנות ה-30 במאה הקודמת, הייתה עליה מאסיבית לארץ ישראל והיישוב היהודי. באותה התקופה נערכה שביתה כללית ממושכתשל ערביי סוריה כנגד המנדט הצרפתי. השביתה הובילה בסופו של דבר לשביתת התמיכה של ערבי ארץ ישראל וזה הוביל במהרה למרד הגדול בארץ ישראל בשנת 1936. המרד עצמו נמשך כ-3 שנים. המרד עצמו כלל תקיפה ממושכת של חיילים, מוסדות שלטוניים שונים של הבריטים. כמו כן, היו פעולות איבה כנגד יישובים יהודיים שהתגלמו בשריפת שדות חקלאיים רבים. באותה התקופה חברות הביטוח אשר עבדו בארץ ישראל, סירבו לבטח את התבואה החקלאית. ולכן אליעזר בן עזרא, חבר הקיבוץ עין חרוד, החליט על הקמת קופה הדדית משותפת שמטרתה היא להביא להקטנת הנזקים שנגרמו בכל שנה ליישובים שנפגעו מהשריפות של הפורעים.

ערבות הדדית למען מטרה משותפת

חשוב להבין ולציין שבאותה התקופה לא היו הרבה חברות ביטוח ומוסדות שלטון המגנים על התושבים והאזרחים במדינת ישראל. למעשה, אנשי הקיבוץ הבינו מהר מאוד שעל מנת באמת להגן על האינטרס האישי והכלכלי שלהם (וכמובן הבטחוני), עליהם להרים את הכפפה ולהקין את הקופה המשותפת על מנת להמשיך להתפרנס בכבוד ולממן את המאבק שלהם. עם השנים האגודה צברה תאוצה רבה מאוד והפכה לימים לביטוח חקלאי כמו שאנחנו מכירים אותה היום, ארגון הקיים כמעט 100 שנה ונותן פתרונות מתקדמים ואטרקטיביים לסוג האוכלוסיה הזקוק לה ביותר.

ביטוח חקלאי

מבנה אגודת ביטוח חקלאי:

ביטוח חקלאי סוכנות לביטוח בע"מ- הינה חברת הבת של חברת ביטוח חקלאי והיא משווקת פוליסות ביטוח כלליות וגם פוליסות ביטוח בתחומים שונים מאלו של אגודת ביטוח חקלאי- תחום הפנסיה, תחום הבריאות, תחום הסיעוד, נסיעות לחוץ לארץ ותחומים נוספים.

כנעני סוכנות לביטוח בע"מ- כ-80% מהמניות של חברת ביטוח זו מוחזקות על ידי ביטוח חקלאי סוכנות לביטוח בע"מ. כנעני משמשת כזרוע השיווקית באזור הצפון.

משק טנא סוכנות לביטוח פנסיוני בע"מ- כ-50% מהמניות של חברת ביטוח זו מוחזקות על ידי ביטוח חקלאי סוכנות לביטוח בע"מ . החברה עוסקת בתחומים הבאים: ביטוח חיים, ביטוח בריאות, ביטוח סיעודי, ביטוח משכנתא, ביטוח תאונות אישיות וקרנות פנסיה גמל והשתלמות. כמו כן החברה מעניקה שירותים של ניהול כספים בשוק ההון.

עידן חדש- חברת בת בשליטה מלאה של קבוצת ביטוח חקלאי והיא פועלת בתחום הביטוח הימי בלבד. 

עתודות- חברת בת שכ-50% שלה בעלותה של קבוצת ביטוח חקלאי. החברה פועלת בתחום קרנות הפנסיה וקופות גמל ומציעה קרן פנסיה לשכירים וקרן פנסיה לעצמאים בע"מ.

אגודת ביטוח חקלאי הצליחה בחלוף השנים לשמור על המעמד שלה כאחת מחברות הביטוח הפעילות בארץ וכחברת הביטוח המובילה במגזר הקיבוצי. לחברה ידע וניסיון רב בתחום הביטוח הקיבוצי ועם השנים היא הרחיבה ועודנה מרחיבה את הפעילות שלה בתחומי ביטוח נוספים- בתחום הביטוח הפרטי ובתחום הביטוח העסקי. החברה מוכרת בתחום ולה לקוחות רבים בכלל המגזרים.

אילו ביטוחים החברה מציאה?

כמו שכבר ציינו מקודם, החברה ביטוח חקלאי נותנת פתרונות הקשורים בעיקר לחקלאים. כיום החברה מציאה מגוון פתרונות ביטוח לשדות חקלאיים, שריפות, גניבות וכולי. את גובה הפיצוי אשר החברה נותנתצריך לקבוע מראש והיא כמובן משתנה מביטוח לביטוח והתשלום החודשי אותו הלקוח משלם עבור הכיסוי. חשוב לציין שישנם נקודות ספציפיות בהם החברה איננה מסכימה לבטח את הלקוח (כמו בכל חברת ביטוח) ולפעמים המחירים לכך אפילו אינם משתלמים. לכן, חשוב לבצע סקר מקיף עם יועץ ביטוח פרטי על מנת לבדוק בכל שאר חברות הביטוח האם ישנם ביטוחים משתלמים יותר.

האם זוהי החברה היחידה המציעה ביטוחים כאלו?

התשובה היא חד משמעית לא. לאחר הרבה מאוד שנים, חברות ביטוח שונות הבינו את הפוטנציאל הגלום בתוך המוצר והשירות הזה ונכנסו לשוק עם מגוון פתרונות דומים, אטרקטיביים, שונים ומיוחדים. בגדול אפשר להגיד שכל חברות הביטוח שנכנסו לתחום, מציעות מוצרים דומים אך עם הבדלים קטנים מאוד. יש חברות ביטוח המסכימות לבטח את הלקוחות שלה במוצרים מסוימים, וישנם חברות ביטוח שלא. לכן, חשוב מאוד שחברת הביטוח איתה אתם רוצים לעמוד, תתאים את המוצא שלה ספציפית אליכם על מנת שבאמת תקבלו את העזרה שאתם צריכים ברגע שתזדקקו לא יותר מכל.

איך מוצאים את חברת הביטוח הטובה ביותר?

אנחנו אישית לא מאמינים שיש חברת ביטוח שהיא יותר טובה מחברת ביטוח כזאת או אחרת. בסופו של דבר מאוד חשוב שחברת הביטוח שאתם רוצים לעבוד איתה תיתן לכם את הפתרון הטוב ביותר עבורכם שעונה על כל הצרכים האישיים שלכם. ישנם מוצרים אשר מתאימים לסוג מסוים של אנשים, אך באותה הנשימה הם יכולים לא להתאים ללקוח אחר. הדרך הטובה ביותא למצוא את החברה הטובה ביותר עבורכם היא על ידי סקר שוק נרחב עם כל חברות הביטוח הגדולות כולל "ביטוח חקלאי". רק לאחר שתקבלו כמה הצעות שונות תוכלו באמת לבצע סקר שוק ומצוא את ההצעה הטובה ביותר עבורכם.

ביטוח חקלאי

מיקוח? זה באמת עובד?

גם כאן אתם תופתעו לגלות שברגע שאתם משווים את ההצעות מחברות הביטוח השונות, אפשר להוריד את המחירים של הביטוח מבלי לפגוע במוצר עצמו. בסופו של דבר חשוב להבין שחברות הביטוח השונות רוצות שתהפכו להיות לקוחות שלכם. בטח ובטח שזה מגיע לביטוחים חקלאיים שהסכומי הביטוח שם הם יותר גבוהים מהממוצע. לרוב, הם יסכימו להוריד במחירי הביטוח על מנת להכניס אותכם כלקוחות בחברה. ההנחות האלה יכולות גם להסתכם באלפי שקלים בחודש. לכן, מיקוח הוא הכרחי על מנת לקבל הצעה מותאמת אישית במחירים יותר נוחים כלכלית.

האם איש מקצוע יכול להקל על העבודה?

איש ביטוח פרטי יכול להקל על תהליך החיפוש וההשוואה בין חברות הביטוח השונות משמעותית. אם אינכם יודעים זאת, חשוב שתכירו שליועץ ביטוח פרטי יש הנחות הרבה יותר גבוהות שהוא יכול לקבל מאותה החברה בדיוק. הנחות משמעותיות מאשר בנאדם פרטי. אך באותה נשימה חשוב שיועץ הביטוח הפרטי שלכם יהיה אדם שאתם יכולים לסמוך עליו במאה אחוז. למצוא ביטוח בהנחה זה דבר אחד, אך שהיועץ באמת יהיה שם בעת צרה, זה כבר משהו אחר. על מנת למצוא יועץ ביטוח פרטי, מקצועי ואמין, אתם מוזמנים ללחוץ כאן, להשאיר מספר פרטים פשוטים, ואנחנו נדאג שיועץ ביטוח פרטי יחזור אליכם עם הצעה מותאמת אישית. מקווים שנהנתם מהמאמר!

שתפו אותנו

אולי יעניין אותך לקרוא גם על הנושאים הבאים