בדיקת החזר מס שלילי

בדיקת החזר מס שלילי

בדיקת החזר מס שלילי

אם אתם מרוויחים משכורת חודשית מעבודה כשכירים או מעסק עצמאי שהינה גבוה מ 2340 שקלים בחודש אבל לא גבוהה יותר מ6940 שקלים בחודש יתכן ואתם זכאים למענק עבודה. אותו מענק עבודה נקרא גם החזר מס שלילי והוא נועד לסייע לכם לקבל תוספת למשכורת ולהתקיים בכבוד תוך כדי שאתם ממשיכים לעבוד.

בדיקת החזר מס שלילי- כדאי שתדעו אם אתם זכאים:

מענק עבודה מגיע לכם במידה ואתם עומדים בשלושה תנאים:

  1. הראשון כאמור הוא גובה המשכורת החודשית שלכם, ושני התנאים הנוספים הם:
  2. אם אתם בני עשרים ושלוש עם ילד אחד או יותר, או שעברתם את גיל חמישים וחמש (במקרה זה ילדים אינם מהווים קריטריון)
  3. אם לא היתה לכם אי פעם זכות מקרקעין של יותר מ 50%. זכות זו אינה תקפה על דירת מגורים אחת על שמכם.

אם שלושת התנאים האלה מתקיימים אז אכן חשוב מאוד לבצע בדיקת החזר מס שלילי ולהגיש את הבקשה. חשוב שתדעו לפני שאתם מגישים את הבקשה שהסכומים שנבדקים הם ההכנסה שלכם (כשכירים או כעצמאיים) ושל בן או בת הזוג הרשומים (כשכירים או כעצמאיים) לכן בדקו היטב שאתם אכן עומדים בתנאים לפני שאתם מגישים את הבקשה לקבלת החזר מס שלילי.

בדיקת החזר מס שלילי והגשת בקשה להחזר מס שלילי:

בדיקת החזר מס שלילי והגשת בקשה להחזר מס שלילי היא אותה פעולה. לא תוכלו לדעת אם אתם זכאים לקבל את מענק העבודה עד שלא תגישו את הבקשה. החדשות הטובות הן שהגשת הבקשה היא מאוד פשוטה ומהירה ואינה כרוכה בתשלום ואינה מצריכה עזרה מקצועית.

בדיקת החזר מס שלילי - חשוב לווודא

אחרי שווידאתם שאתם עומדים בשלושת תנאי הבסיס להגשת בקשה לקבלת מענק עבודה, אתם צריכים לגשת לסניף הדואר הקרוב ולהגיש אותה. אל סניף הדואר אתם צריכים להביא את תעודת הזהות שלכם ואישור שיש לכם חשבון בנק פעיל על שמכם. האישור יכול להיות אישור רשמי מסניף הבנק בו מתנהל החשבון שלכם או צ'ק על שמכם במידה ויש לכם. עם שני אלה אתם ניגשים לאשנב וכאמור מגישים בקלות וללא עלות בקשה לקבלת מענק עבודה, הלא הוא החזר מס שלילי.

בדיקת החזר מס שלילי

מי יכול להגיש את הבקשה לבדיקת החזר מס שלילי?

את הבקשה עבור החזר מס שלילי עבורכם רק אתם יכולים להגיש ולא מישהו בשמכם, ובכל שנה יש לבצע בדיקת החזר מס שלילי ולוודא אם אתם אכן זכאים להגיש את הבקשה גם בשנה הזו שכן זוהי זכות שנתית. בשנתיים הראשונות להגשת הבקשה יש להגיש אותה בסניף הדואר לפני ההנחיות הכתובת למעלה, אך לאחר שנתיים של הגשה עצמאית באופן ידני ניתן להגיש את הבקשה באופן מקוון. 

אין לזייף מסמכים בבדיקת החזר מס שלילי

חשוב מאוד לשים לב שכל המסמכים שאתם מגישים לגורמים המוסמכים שמבצעים את בדיקת החזר מס שלילי אכן אמיתיים ולא מציגים מצגי שווא. חשוב מאוד לציין שהגשה של מסמכים מזויפים או שלא מציגים את המציאות כמו שהיא באמת זה עבירה על החוק וכל המשתמע לכך. אם אכן קרה מצב והגורמים המקצועיים מצאו דיסוננס מסוים במסמכים שהגשתם, אתם חשופים לתביעה משפטית ולא תהיה לכם גם את האופציה להגיש בקשה חוזרת בשנים הקרובות. לכם מאוד חשוב לוודא שכל המסמכים הם אכן אמיתיים ומשקפים את המציאות כמו שהיא.

מס הכנסה שומר על כל האופציות

חשוב גם לדעת שמס הכנסה יכול לבצע בדיקה רטרואקטיבית לשש השנים האחרונות ולקבוע שמגיע לכם החזר מס שלילי למרות שבאותו הרגע הוא טען שאינכם זכאים. מקרה זה גם יכול לקרות להיפך אם הוא גילה שהוא זיכה אותכם במענק למרות שלא מגיע לכם, והוא ידרוש את הכסף בחזרה. לכן, אנחנו שוב נדגיש את הפסקה הקודמת, יש לבדוק טוב את המסמכים על מנת להיות בטוחים ב-100% שההחזר מס אכן מגיע לכם.

האם כדאי להתייעץ עם איש מקצוע?

למרות שאיש מקצוע לא יכול לבצע את בדיקת החזר מס שלילי עבורכם, כדאי מאוד להתייעץ עם אחד כזה על מנת שבאמת יוודא שהמענק אכן מגיע לכם. למרות שאיש מקצוע לא יכול להגיש את הבקשה בשמכם, הוא יכול לעזור לכם לארגן את המסמכים הרלוונטיים ולהכין את התיק בצורה הטובה ביותר על מנת להשיג לכם את ההחזר המקסימלי וללוות אותכם לאורך כל הדרך. זקוקים לאיש מקצוע כזה? לחצו על 'שאלון הזכאות' מצד שמאל של העמוד, או ממש כאן, ואנחנו נדאג שמומחה בהחזרי מס שלילי יחזור אליכם בשיא המהירות.

שתפו אותנו

אולי יעניין אותך לקרוא גם על הנושאים הבאים