איתור קרנות השתלמות וקופות גמל ב-2023

איתור קרנות השתלמות וקופות גמל

איתור קרנות השתלמות וקופות גמל

באופן די מפתיע מרבית האנשים שלהם ביטוחים פרטיים וחשבונות חיסכון בקופות גמל שונות וקרנות השתלמות כלל לא יודעים איפה הם חוסכים וכמה הם חוסכים. אם תשאלו אדם ממוצע מי חברת הביטוח שלו, אילו ביטוחים יש לו וכמה הוא מפקיד בחודש לחסכונות השונים סביר להניח שרק מעטים ידעו לענות על השאלה. לצורך כך משרד האוצר פתח את האפשרות של איתור ביטוחים ואיתור חסכונות, כלומר- כל אדם יכול לבצע איתור קרנות השתלמות וקופות גמל ולקבל מידע מדויק היכן הוא חוסך וכמה הוא חוסך ולקבל החלטות פיננסיות בהתאם.

איתור קרנות השתלמות וקופות גמל:

אם נתייחס רגע לאיתור ביטוחים הרי שהאיתור מאפשר לנו לדעת אם יש לנו כפל ביטוחים או שיש לנו ביטוח פעיל שאנו משלמים עליו וכלל לא ידענו שהוא קיים. לעומת זאת, כאשר מדובר בביצוע איתור קרנות השתלמות וקופות גמל הרי שמדובר באיתור חשוב עוד יותר שיכול לחסוך לכם הרבה מאוד כסף. וכמובן שאם נאתר את הכסף האבוד נוכל לעשות בו שימושים שונים כמו השקעה חוזרת על מנת למקסם את התשואה או לחילופין אם הכסף נזיל, נוכל למשוך אותו לטובת כל מטרה.

איתור קרנות השתלמות וקופות גמל

שני דברים חשובים לבצע לפני איתור קרנות השתלמות וקופות גמל:

  1. לאסוף את כל החומר שיש לכם מבחינת ניירת של ביטוח ולמיין אותו לפי סדר ולפי שנים. ככה למעשה תוכלו לדעת אם הכסף שלכם נזיל, וכמובן עקב זאת תוכלו לגבש החלטה פיננסית הרבה יותר חכמה. האם כדאי להשאיר את הכסף נזיל? או האם כדי להשקיע אותו בשנית. אל תפעלו בחיפזון, יכול להיות מאוד שמדובר בהרבה מאוד כספים.
  2. לפנות לסוכן הביטוח שלכם שיעשה בדיקה ויעביר אליכם את כל המידע הרלוונטי שיש אצלו. אם אין לכם סוכן ביטוח, תוכלו לקבל את כל המידע הפיננסי שלכם באמצעות דו"ח מרוכז אשר נקרא "מסלקה פנסיונית". 

~ על מנת להבין לעומק מה זה בדיוק "מסלקה פנסיונית" – לחצו כאן ~

תהליך איתור קרנות השתלמות וקופות גמל:

משרד האוצר מאפשר לכל אזרח ישראלי לאתר את כל הכספים שיש בבעלותו בחשבונות חיסכון ואפיקי חיסכון שונים כגון קרנות השתלמות וקופות גמל. ניתן לאתר את הקרנות ואת הקופות השונות ולקבל דוח מסודר על מיקומן ומצבן.

מעבר לאיתור אותן קרנות השתלמות וקופות גמל וגילוי היכן הן ממוקמות חשוב שתדעו מה וכמה יש בכל אחת ואחת מהן והאם אתם אכן חוסכים את הכסף באפיק החיסכון הטוב ביותר עבורכם. תתפלאו אבל גם זה נתון חשוב מאוד שרוב האנשים בכלל לא נוטים לבדוק וחבל.

זירת המומחים | המומחים השותפים שלנו - מהון להון

ומה לאחר איתור קרנות השתלמות וקופות גמל?

לאחר שתבצעו את איתור קרנות השתלמות וקופות גמל תוכלו לבצע השוואה של קופות הגמל שלכן וגם של קרנות הפנסיה שלכם על ידי הזנת הנתונים הרלוונטיים וקבל כל הנתונים שמופיעים במערכות השונות על שמכם. ההשוואה בין קרנות הפנסיה וקופות הגמל תראה לכם מה גובה דמי הניהול בכל אחת מהן ומהן התשואות שהן מרוויחות בכדי שתוכלו לבחור את אלה המתאימות עבורכם. כמובן שגם נמליץ לכם לעשות מחקר מעמיק באינטרנט על כלל קופות הגמל וקרנות ההשתלמות של בתי ההשקעות השונים. תשימו לב לנתונים הבאים:

  1. מי השיג את התשואות הגבוהות ביותר לזמן קצר.
  2. מי השיג את התשואות הגבוהות ביותר לזמן בינוני.
  3. מי השיג את התשואות הגבוהות ביותר לזמן ארוך.
  4. למי הדמי ניהול הכי הנמוכים ביותר.
  5. המומחיות של כל חברת השקעות בנפרד.

לסיכום לגביי איתור קרנות השתלמות וקופות גמל

במידה ואתם מעוניינים לחסוך באופן משמעותי לקראת הפנסיה ולקבל מידע אובייקטיבי בזמן אמת על קרנות הפנסיה האפשריות וקופות הגמל להשקעה שקיימות בשוק – חשוב שתבצע קודם כל איתור קרנות השתלמות וקופות גמל קיימות בכדי לראות היכן אתם חוסכים היום, איפה וכמה. רק לאחר שתעשו את הדבר הזה, תוכלו לקבל החלטות פיננסיות מושכלות וכמובן לתכנן את העתיד הקרוב וכמובן את העתיד הרחוק בצורה הרבה יותר חכמה.

איתור קרנות השתלמות וקופות גמל

זקוקים לאיש מקצוע שיעשה זאת עבורכם?

כמו שכבר הבנתם הליך של איתור קרנות השתלמות וקופת גמל זהו הליך שצריך להיעשות בצורה מקצועית ואחראית. ואנחנו לא מדבר רק על הליך מציאת ואיתור הכספים עצמם. אנחנו גם מתכוונים להחלטות הפיננסיות שעליכם לקבל לאחר המציאה של הכספים האבודים. במקרה כזה אנחנו נמליץ לכם על אחת משתי האופציות הבאות:

  1. לבצע מחקר מעמיק לגביי הנושא על מנת לקבל את ההחלטה הפיננסית המשתלמת ביותר עבורכם.
  2. למצוא איש מקצוע אחראי ומקצועי שיעשה זאת עבורכם על מנת להשיג את המיטב מהכסף אשר בבעלותכם.
אם החלטתם למצוא איש מקצוע שיעשה זאת עבורכם, אנחנו מזמינים אתכם ללחוץ ממש כאן, לענות על מספר שאלות פיננסיות קצרות, ואנחנו נדאג שטובי המוחות יחזרו אליכם עם תשובות מקצועיות.

שיהיה המון בהצלחה!

שתפו אותנו

אולי יעניין אותך לקרוא גם על הנושאים הבאים