איך עושים החזר מס

איך עושים החזר מס

איך עושים החזר מס

לגלות שייתכן ואתם זכאים להחזר מס מהמדינה זה דבר מאוד משמח. הרי אתם משלמים מיסים בכל חודש וחודש ואם שילמתם יותר מדי- אתם זכאים לקבל את ההחזר. מכיוון שהמדינה לא מחזירה מיסים באופן אוטומטי יש לבצע חישוב של החזר המס ולהגיש בקשה לקבלת ההחזר ולעקוב אחריה עד שהכסף חוזר אליכם. תהליך לא ארוך אבל צריך לדעת לבצע אותו נכון.

שאלת השאלות - איך עושים החזר מס?

בכדי לקבל את הכסף חזרה צריך לבצע החזר מס – כלומר, להגיש בקשה למס הכנסה המוכיחה שאתם אכן זכאים להחזר מס ומה הן הסיבות המזכות אתכם וכמובן – למלא את הטפסים הרלוונטיים ולהמתין לתשובה ולקבלת התשלומים.

אז איך עושים החזר מס? עובדים בצורה הכי מסודרת ומאורגנת שאפשר.

  1. אוספים את כל תלושי השכר של שנת המס עליה אתם רוצים להגיש את הבקשה להחזר מס ואת כל הניירת הרלוונטית המעידה על הזכאות שלכם להחזר מס או שינויים שחלו במהלך אותה שנת מס.
  2. ניתן להגיש בקשה להחזר מס עד שש שנים אחורה משנת המס בה נמצאים ולכן לכל שנה יש לאסוף בנפרד את הניירת הרלוונטית ולבצע בדיקת זכאות להחזר מס בהתאם.
  3. יש לאסוף את כל הניירת הרלוונטית של בן/בת הזוג הרשומים מכיוון שיש להגישה ביחד וייתכן והם זכאים להחזר מס.
  4. לפני שמגישים את הבקשה למס ההכנסה לקבלת החזר מס מומלץ לבצע חישוב זכאות וגובה ההחזר במחשבון או סימולטור החזרי מס באופן מקוון.
  5. ניתן להגיש את הבקשה  באופן עצמאי אונליין וניתן לגשת עם הניירת והטפסים לפקיד השומה בסניף מס ההכנסה אליו שייכים באזור המגורים. כמו כן ניתן ואף מומלץ להעזר באנשי מקצוע או חברות שעוסקות בהחזרי מס.
  6. תהליך של החזר מס לרוב אורך כמספר שבועות עד מספר חודשים וההחזר מועבר ישירות לחשבון הבנק של מגיש הבקשה.

חשוב שתזכרו שקבלת ההחזרים תלויה אך ורק בכם:

אז נכון שהמדינה לא מיידעת אתכם באופן יזום איך עושים החזר מס, והאחריות היא עליכם אבל בדיוק כמו ששילמתם מיסים עכשיו הגיע הזמן לבדוק כמה שילמתם. ישנה חשיבות גדולה לעדכן את הפרטים שלכם בצורה כמה שיותר מדויקת אצל המעסיק בתחילת כל שנת מס ולעקוב אחר כל שינוי שחל אצלכם במהלך שנת המס ועלול לזכות אתכם בהחזר. כמו כן חשוב לא להתעצל ולעבור על הניירת בסוף כל שנת מס ולבצע בדיקת זכאות להחזרי מס ובמידה ונמצאתם זכאים- להגיש את הבקשה בהתאם. מדובר בכסף שלכם שאתם שילמתם למדינה ועכשיו יש לכם אפשרות לקבלו חזרה. לא תיקחו?

איך עושים החזר מס

איך עושים החזר מס עם איש מקצוע?

לרוב, עבודה עם איש מקצוע מהתחום הפיננסי תקצר את הליך החזר המס משמעותית מפני שאותם בעלי מקצוע עובדים עם מערכות מיוחדות שיכולות להוציא את כל המסמכים הרלוונטיים מן הלקוח תוך מספר שניות. חשוב לציין כמובן ששום איש מקצוע לא יכול לעשות זאת על דעת עצמו והוא חייב לקבל אישור חתום מהלקוח על מנת להוריד את המסמכים. כמו כן, לקיחת שירות מן הסוג הזה גם מגדילה את הסיכויים לקבלת החזר מס גבוה יותר מפני שבעל המקצוע עושה עבודה מקיפה יותר על יותר גורמים שיכולים להשפיע על גודל החזר המס. כמו כן, הוא גם יודע כיצד הרשויות הללו עובדות מפנים, לכן הוא יודע איך עושים החזר מס במקצועיות רבה יותר.

ביצוע החזר מס עם איש מקצוע זה עדיף?

השאלה איך עושים החזר מס בסופו של דבר תלויה אך ורק בכם. אם יש לכם את הידע ובעיקר את הזמן לעשות את הפעולה הזאת, אז אין למעשה הצדקה לעשות זאת עם איש מקצוע. אך אם אתם רוצים שההליך הזה יתנהל "על אוטומט", אולי כדאי לשקול זאת. תקחו בחשבון שכמובן השירות הזה הוא איננו בחינם ויש לו עלות מסוימת שלרוב נקבעת על פי גודל ההחזר מס שאתם עתידיים לקבל. לכן השאלה איך לעשות החזר מס לבד או עם איש מקצוע, תלויה אך ורק בידע ובזמן של אותו הלקוח. למציאת איש מקצוע אמין ומקצועי לביצוע החזר מס, אתם מוזמנים ללחוץ כאן, ואנחנו כבר נדאג לקשר אותכם לאיש הפיננסי הנכון עבורכם ללא עלות. שיהיה המון בהצלחה!

שתפו אותנו

אולי יעניין אותך לקרוא גם על הנושאים הבאים