זעקת העם נשמעה: "חברות הביטוח והקרנות נכנסו למשחק והן נותנות הלוואות אטרקטיביות גם ללקוחות אשר הבנק סירב להם מכל סיבה שהיא"

נכתב ב-03.03.2023 ע"י אלון קורנבלום

רבים מן הישראלים עברו בשלוש השנים האחרונות טלטלה כלכלית לא פשוטה בכלל. קורונה כלכלית, העלאת ריביות, אינפלציה וכולי. ובזמן שהם הכי צריכים את הבנק, הוא הפנה להם עורף. מה שאותם ישראלים לא ידעו זה שרפורמה חדשה מאפשרת לחברות הביטוח וקרנות נאמנות לתת הלוואות תוך מספר ימי עסקים בלבד, והכי חשוב בריביות אטרקטיביות במיוחד.

מתוך עיתון סרוגים

הממשלה הנוכחית הבינה מהר מאוד את הפער הכלכלי שנוצר בין השכבות במדינת ישראל. בין אם זה אוכלוסיה שלא התאוששה מן הקורונה, העלאת הריביות וכמובן האינפלציה החוגגת. חברות הביטוח השונות והקרנות המובילות בישראל הבינו מהר מאוד את הפער, ולכן הם יצאו ברפורמה חדשה שנועדה לעזור לאזרחים לקבל 'הלוואות' משקמות לכל מטרה כנגד נכס המגורים שלהם. הלוואות לטובת שיקום כלכלי מהיר שכמובן מתבטאות בריביות נמוכות יותר ממה שמוצע כרגע בשוק.

בפועל זה אומר שחברות הביטוח השונות והקרנות במובילות במשק נותנות הלוואה בתמורה לרישום של הערת אזהרה על נכס המגורים. בפועל זוהי משכנתא לכל דבר ועניין רק שלא ניתנת מהבנק. התשלום עבור ההלוואה הוא קבוע לאורך כל חיי ההלוואה, הפריסה יכולה להיות גם לשנים ארוכות (עד 40 שנה), ובהרבה מאוד מקרים אישור ההלוואה הוא הרבה יותר מהיר מהבנקים ולוקח רק מספר ימי עסקים.

שמעון הוא מקרה קלאסי של ישראלי ממעמד הביניים שנפגע כלכלית בשלוש שנים האחרונות. ריבוי ההלוואות, דירוג האשראי הנמוך וההוצאות בכרטיסי האשראי חסמו לו את הדלתות בכל הבנקים המובילים בדיוק מתי שהיה צריך אותם יותר מתמיד. 

עקב הרפורמה החדשה ופתיחת הדלתות בקרנות החוץ בנקאיות וחברות הביטוח השונות, שמעון הצליח לקבל הלוואה גבוהה ובריביות אטרקטיביות במיוחד על מנת לסגור את ההתחייבויות שלו. ובכך, שמעון הצליח לצמצם את ההחזר החודשי שלו בלמעלה מ-75% ולחיות בשקט כלכלי ובעיקר נפשי.

"לחץ/י על הכפתור כאן למטה על מנת לבדוק האם הינך זכאי/ת להלוואה כנגד נכס מחברות הביטוח השונות (גם אם הבנקים סירבו לך לקבלת הלוואה)"

[מעל 101,807 ישראלים ביצעו את הבדיקה!]

(הבדיקה היא ללא עלות)