תחקיר החדשות חושף! "הבנקים וחברות ההשקעות הפסידו למשקיעים מיליוני שקלים, זה הזמן להתמקח על דמי הניהול של הקופות והחסכונות ולהרוויח עשרות אלפי שקלים בחזרה"

זה כבר לא סוד שהאינפלציה, קריסת השקל, ונפילת הבורסות העולמיות הובילו להפסדים חסרי תקדים בכלל החסכונות של הישראלים. בין אם זה בקופות הגמל, קרנות ההשתלמות, תיקי המניות וכ'ו. אך בכל משבר ישנה הזדמנות, והפעם זאת הקלות שניתן לקבל הנחות משמעותיות בדמי הניהול של כלל הקופות ובכך להחזיר בחזרה לכיס סכומי כסף משמעותיים.

נכתב על ידי עמיר אור
נכתב על ידי עמיר אור
קרא עוד

מתחילת השנה, כמעט כל שבוע נסגר בירידות חדות, הבורסות ננעלות באדום, ורבים מן הישראלים ללא יוצא מן הכלל מפסידים את כספם. בעיקר אזרחים אשר שמו את כספם בצד לחיסכון מזה הרבה שנים בקופת גמל, קרן השתלמות, תיק השקעות, עו"ש וכולי. אבל מצד שני, תחקיר החדשות חושף שזה הזמן המושלם להתמקח על עמלות הניהול והתפעול שאתם משלמים לאותם גופים על מנת לחסוך במצטבר עשרות אלפי שקלים. 

ומי שחושב שזה בלתי אפשרי, יופתע לגלות את הקלות שבה ניתן לבצע את הפעולה הזאת, חברות ההשקעות השונות והבנקים יעשו כמעט הכול על מנת לא להפסיד לקוחות בתקופת המשבר הכלכלי הנוכחי.

"הישראלים הם המומחים בלא לצאת פראיירים, יתמקחו על כל דבר, יעשו הכול בשביל לחסוך כמה מאות שקלים בחופשה הבאה שלהם, אבל מה עם להקדיש מספר דקות קצרות על מנת לחסוך סכומי כסף דמיוניים למשך שארית חייהם?"

איך זה מתבטא במספרים?

  • לקוח סטנדראי אשר חסך בקופות הגמל/קרנות השתלמות/תיק המניות/עו"ש וכולי – משלם מידי חודש כמעט 2% על דמי ניהול.
  • פעולה פשוטה של התמקחות תוזיל את עלויות החיסכון באופן הבא: 
  • ירידה מ-2% לבין 05.% – 0.75% מדמי ההפקדה החודשיים
  • ירידה מ-0.5% לבין 0.25% – 0.13% מדמי הניהול החודשיים
 

יהונתן הוא מקרה קלאסי של משקיע אשר מתחילת שנה חווה הפסדים של עשרות אחוזים בקרן ההשתלמות/קופת הגמל שלו. כאשר יהונתן פנה לחברת הביטוח בה כספו היה מושקע, הוא לא הצליח בהתחלה לקבל את ההנחה.

לאחר שפנה לאיש מקצוע מהתחום הפנסיוני, הוא הצליח לקבל הנחה של 1.3% בדמי ההפקדה החודשיים בכ-0.5% מדמי הניהול החודשיים.

לדברי איש המקצוע: "יהונתן הפסיד מתחילת השנה כמעט 26,000 אלף שקלים. הצבתי לחברת הביטוח אולטימטום עזיבה, על מנת לצמצם את ההפסדים ככל הניתן, וכמובן להחליף מסלולי השקעה על מנת לייצב את תיק ההשקעות כל הניתן. כמובן שחברת הביטוח נתנה ליהונתן את כל התנאים שהצבתי לה" 

"לחץ/י על הכפתור כאן למטה על מנת לבדוק עם איש מקצוע בכמה ניתן לחסוך לך את דמי הניהול החודשיים והאם ניתן לייצב לך את תיק ההשקעות"

[מעל 60,000 ישראלים הגדילו את התשואה משמעותית!]

(הבדיקה היא ללא עלות)