ההשקעה המשתלמת של השנה! הקרקעות הפכו להשקעה הבטוחה והיציבה של 2023 ועכשיו גם אתם יכולים לנגוס בעוגת התשואה באמצעות המומחים המובילים בישראל"

מחירי הדירות בשמיים, הריבית נוסקת לשמיים, הבורסה רחוקה מלהיות יציבה והבנקים, לא ממהרים לשחרר הלוואות גדולות ואטרקטיביות ללקוחות. אז אתם בטח שואלים את עצמכם "מה לעשות עם הכסף שחסכתי ואיך הוא יכול לעבוד בשבילי?"
חשוב שתדעו שאם עושים זאת נכון, קרקע להשקעה היא אחת הדרכים הבטוחות לשריין לעצמכם את עתידכם הכלכלי.

אם אין לכם הון כלכלי של כמה מיליונים, כנראה שלהשקיע באזורי תעשייה ושטחים שנמצאים במרכז הארץ זה פחות בשבילכם, אין מה לעשות זה מגרש המשחקים של הגדולים. מה שלמעשה נשאר למשקיע הקטן היא האפשרות להשקיע בקרקע חקלאית שאינה זמינה כרגע לבנייה, אך תהיה זמינה בעוד כמה שנים.

זה לא סוד שהאוכלוסייה במדינת ישראל הולכת וגודלת בקצב מסחרר. ניתן לשים לב בבירור שהערים המרכזיות במדינת ישראל הלכו והתרחבו, והרבה מאוד מהשטחים אשר סובבו את אותן ערים, הפכו לשטחי בנייה, מה שהעיץ את הליכי גידול האוכלוסייה המתגוררת בתחומם.

הערים רק הולכות וגדלות, האוכלוסייה גדלה, ומצוקת הדיור חוגגת. הצורך להגדיל את שטחי הבנייה יוצרת לחץ חסר תקדים על רשויות התכנון והבנייה להפשיר קרקעות חקלאיות ולמעשה לשנות את ייעודן למטרות מגורים. 

ומן הסתם שמחירי הקרקעות החקלאיות הן נמוכות באופן משמעותי ממחירי קרקעות שכבר הופשרו לבנייה. וזאת למעשה הסיבה שכנראה מאוד תרצו להשקיע בעסקה שבסופו של דבר תניב לכם תשואה של עד מאות אחוזים על כספכם.

כמובן שצריך לקחת בחשבון שזה תהליך שיכול לקחת כמה שנים, וכמובן שמומלץ לבצע מחקר גדול לפני שמחליטים לרכוש קרקע ספציפית, או לחילופין לעשות זאת עם אנשי מקצוע מיומנים.

אך בסופו של דבר לאחר כמה שנים, תוכלו לבנות את בית החלומות שלכם, לשתף קבל"ן בפרויקט, וכמובן שתוכלו להכניס לכיסכם הרבה מאוד כסף.

אם אתם מהאנשים שחוקרים והופכים כל אבן אפשרית לפני שאתם מקבלים החלטה, כנראה שתצליחו להתמודד עם הבירוקרטיות השונות והבדיקות שצריך לבצע לפני כגון:

  • בדיקה של ייעוד הקרקע
  • בדיקה של "מרקם" הקרקע
  • איך הקרקע מופיעה בתוכנית המתאר של העיר
  • האם הקרקע נמצאת בתהליכים
  • האם לקרקע יש אישורים
  • האם הקרקע רשומה בטאבו
  • ועוד

חשוב מאוד להבין, אם עשיתם עסקה גרועה, במקרה הטוב לא תפסידו שקל אחד, במקרה הרע, אתם עלולים להפסיד עשרות אלפי שקלים.

על מנת להבטיח שאתם ניצבים אל מול עסקה טובה, חובה להיעזר באיש מקצוע מן השורה, לצערנו לא חסר "שרלטנים" ועוקצים.

איש מקצוע חקר וכמובן מודע לייעוד של הקרקע, והוא כמובן האיש שיסייע לעם לנהל את ההליכים מול כל הגופים המעורבים. וכמובן בסופו של דבר הוא משכלל עבורכם את הנמונים על מנת לבדוק עם העסקה היא אכן כדאית.

כמו כן איש מקצוע אמין בדרך כלל יותר מקורב לגורמים הרלוונטיים, והוא יותר מודע לעתידה האמיתית של הקרקע. במילים אחרות, הוא יודע לפני כולם מה באמת מתוכנן להיות בקרקע.

לכן, על מנת באמת לקבל את התשואה הגבוהה שקרקע להשקעה יכולה להשיג, וכמובן להימנע מעוקצים, השימוש והסיוע באיש מקצוע הוא יותר מהכרחי.