קיבוע זכויות תיקון 190

קיבוע זכויות תיקון 190

קיבוע זכויות תיקון 190

אם אתם מתקרבים לגיל פרישה סביר להניח שכבר התחלתם לתכנן את הפרישה שלכם אבל לא בטוח שאתם מכירים ויודעים את כל ההטבות והפטורים שמגיעים לכם ושכדאי לכם לנצל. קיבוע זכויות תיקון 190 לדוגמא הוא אחד מהם- הטבת מס שמאפשרת להפחית בצורה משמעותית את המס על קצבת הפנסיה שלכם. הנושא חדר לתודעה עמוק בשנים האחרונות, ולכן ישנם פערי ידע גדולים בין החברות לבין הלקוחות. במאמר הקרוב ננסה לעשות קצת סדר בכל העניין ולתת לכם טיפים שיעזרו לכם לקבל את מקסימום הזכויות שלכם וכמובן למצוא את אנשי המקצוע הטובים בשוק.

תכנון מס כחלק מתכנון הפרישה שלכם:

תיקון 190 לפקודת מס הכנסה מאפשר למי שמגיע לגיל פרישה לקבוע כיצד ירצה לקבל את הקצבה שלו- במשיכה חד פעמית של כל הסכום או במשיכה של קצבה חודשית, ואת היוון הקצבה לפי רצונו. הרבה מאוד אנשים שמגיעים לגיל פרישה על פי חוק כלל לא מכירים או כלל לא שמעו על קיבוע זכויות תיקון 190 וכפועל יוצא משלמים מס גבוה יותר. לצורך כך מומלץ לבצע תכנון מס כחלק מתכנון הפרישה ולוודא שמקבלים את כל הזכאויות וההטבות המגיעות על פי חוק.

קיבוע זכויות תיקון 190

מה הקיבוע זכויות מאפשר?

קיבוע זכויות בעצם מאפשר לקבל פטור ממס על קצבת הפנסיה לכל אדם שהגיע לגיל פרישה על פי חוק- נשים בגיל שישים ושתיים וגברים בגיל שישים ושבע. יש להגיש טופס 161ד שהוא טופס 'בקשה לקיבוע זכויות לפי סעיף 9 א לפקודה' בסניף מס ההכנסה אליו משתייכים ולפיו יחושב ניצול הפטור בצורה הטובה ביותר.  לאחר שמגישים את הטופס יש להמתין לחישוב הפטור בצורה אופטימלית. יש להבין שתהליך של קיבוע זכויות תיקון 190 הוא תהליך מורכב ובו נבדקים כל החסכונות והחשבונות הפנסיונים של כל אדם- קרן פנסיה, ביטוח מנהלים, קופת גמל ועוד חשבונות שברשותו. בנוסף, נבדקים לעומק הפטורים שאותו אדם כבר ניצל, אם ניצל, במסגרת של מענקי הפרישה או פיצויי פיטורים. 

מהי המלצת המומחים לגביי קיבוע זכויות תיקון 190?

ההמלצה היא לא להגיש את הניירת לבד אלא להיוועץ עם אנשי מקצוע בתחום הפנסיה שיוכלו לסייע לכם להגדיל את הפטור כמה שניתן. הפטורים האלו יכולים להיות שווים הרבה מאוד כסף. ולכן כאשר אנשים פונים לבד על מנת לטפל בנושא הזה, הם נופלים בין הכסאות בגלל חוסר ידע מקצועי. לכן התייעצו עם איש מקצוע אשר מתמחה בקיבוע זכויות תיקון 190 שישיג עבורכם את התנאים האופטימליים.

קיבוע זכויות תיקון 190

כיצד ניתן לנצל את הפטור מתשלום מס?

את הפטור מתשלום מס ניתן לנצל בדרכים הבאות- פטור על קצבת הפנסיה, היוון הקצבה, פטור על מענקי הפרישה או תשלומי הפיצויים ושילוב של פטור והיוון הקצבה.

פטור על קצבת הפנסיה- ניתן לקבל פטור על הפנסיה ולהפחית את סכום הקצבה החודשית החייבת במס.

היוון הקצבה- משיכת כספים במשיכה קצבתית מקופת הגמל/קרן הפנסיה או משיכה חד פעמית של כל הסכום 

פטור על מעניק הפרישה או תשלומי הפיצויים- כאשר עוזבים מקום עבודה ומקבלים מענק פרישה או כספי פיצויים מנוצל חלק מהפטור

שילוב של פטור והיוון קצבה- ניתן לבצע משיכה של חלק מהקצבה במשיכה חד פעמית פטורה ממס ואת היתרה של הסכום לקבל במשיכה קצבתית של סכום חודשי בגובה סכום חודשי נמוך יותר החייב במס.

איך מוצאים אנשי מקצוע איכותיים?

כמו שציינו מקודם, אחת הדרכים הטובות ביותר לקבל את הזכויות שלכם וכמובן להרוויח מקדימום כסף, היא התייעצות ושימוש בשירותים של איש מקצוע איכותי מהתחום אשר מתמחכה בקיבוע זכויות תיקון 190. חשוב להבין שאנשי המקצוע לרוב לא מקבלים תשלום מהלקוח, אלה מקבלים את התשלום מהחברות אשר מציאות את השירותים הללו ללקוחות הפרטיים. לכן באמת חשוב למצוא איש מקצוע אשר משרת את הצרכים והרצונות שלכם לפני שהוא דואג לרווח האישי שלו. על מנת למצוא איש מקצוע איכותי, עליכם להיכנס לגוגל ולסנן את האנשים לפי הפרמטרים שכבר נציג.

קיבוע זכויות תיקון 190

פרמטרים למציאת איש מקצוע איכותי

דבר ראשון נמליץ לכם לחפש איש מקצוע שנמצא קרוב לאזור המגורים שלכם, זה תמיד מקל על התהליך. לאחר שיש בידכם רשימה של אנשי מקצוע, תסננו אותם לפי הפרמטרים הבאים:

  • ותק: וודאו שלאיש המקצוע יש ניסיון רב בתחום
  • אסמכתאות: וודאו שלאיש המקצוע אכן יש את התעודות והדיפלומות לעיסוק בתחום.
  • אתר האינטרנט: קראו לעומק את השירותים וההצעות של אותו איש מקצוע באתר האינטרנט שלו.
  • חומרים מקצועיים: קראו באתר את התוכן שהוא מציע בחינם ללקוחות.
  • לקוחות ממליצים: תנסו ליצור קשר עם כמה שיותר לקוחות שעברו בעבר את השירות של אותו בעל מקצוע.

שיהיה המון בהצלחה!

 

שתפו אותנו

אולי יעניין אותך לקרוא גם על הנושאים הבאים