משיכת כספי פנסיה

משיכת כספי פנסיה

משיכת כספי פנסיה לפני גיל פרישה

בכל השנים שאנחנו עובדים אנחנו דואגים להפקיד עבור עצמנו כספים לקרן הפנסיה וזאת לצורך תקופת הפנסיה שלנו. אותו חיסכון פנסיוני הוא זה שיהווה עבורנו את ה "המשכורת" החודשית לאחר שנפרוש מהעבודה. אך מה קורה אם טרם הגענו לגיל פרישה ואנחנו מעוניינים למשוך את כספי הפנסיה? מתי יש פטור ממס על משיכה מוקדמת ומתי יש הקלות? ומתי כדאי לא לגעת בחיסכון הפנסיוני? ננסה לענות על הכל במאמר הקרוב ולפזר קצת את מסך הערפל סביב הנושא הזה.

מדוע אנשים רוצים לבצע משיכת כספי פנסיה?

חשוב להבין שבשנתיים האחרונות, העולם כולו וגם ישראל חוו טלטלה כלכלית מאוד גדולה שעד עכשיו אנשים לא מצליחים לצאת ממנו. שוק ההלוואות כיום רותח והריביות הן בשמיים. אנשים למעשה זקוקים לכסף נזיל על מנת להקיים ולחיות בכבוד בחיי היום יום שלהם. לכן, הרבה מאוד אנשים שזקוקים לאותו כסף, פודים את כספי הפנסיה שהם חסכו לגיל הפרישה שלהם למטרות אלו. האם זה משתלם או לא, זאת כבר שאלה אחרת, אך במקרי צורך חשובים, זה יכול לתת פתרון זמני יעיל במיוחד.

משיכת כספי פנסיה

רגע לפני משיכת כספי פנסיה חשוב שתדעו:

  1. הכסף בקרן הפנסיה הוא כסף שנועד לשמש אתכם לתקופה של הפנסיה בה לא תעבדו ולא תקבלו משכורת. לא כדאי לגעת בו אלא אם כן אין ברירה אחרת. רצוי לברר על איתור כספים אבודים, הלוואות וכדומה לפני שמבצעים משיכת כספי פנסיה.
  2. במקרה בו טרם הגעתם לגיל פרישה וטרם סיימתם את העבודה שלכם תוכלו לבצע משיכה רק של כספי הפיצויים. כספי התגמולים שמרכיבים את כספי הפנסיה ביחד עם כספי הפיצויים ניתנים למשיכה רק לאחר סיום העבודה או הגעה לגיל פרישה.
  3. משיכת כספי פנסיה במצב שאינכם זכאים לפטור ממס ואין לכם הקלות תאלץ אתכם לשלם מס של 35 אחוזים או מס בגובה המס השולי- הגבוה מבין השניים. כדאי לחשב כמה כסף תפסידו במשיכה הזו לפני שמבצעים את המשיכה. כמו כן כדאי לברר מול משרדי מס ההכנסה מה הם התנאים המזכים בביצוע משיכת כספי פנסיה ללא תשלום מס כלל.
  4. קרן הפנסיה אליה נחסכים כספי הפנסיה הינה קרן עם תנאים והטבות וגם כיסוי ביטוחי. ברגע שאתם מבצעים משיכת כספי פנסיה מהקרן- אתם פוגעים בתנאים של הקרן. המשיכה של כספי התגמולים מקרן הפנסיה מבטל את הכיסוי הביטוחי במקרה של אובדן כושר עבודה או מוות.
  5. עזבתם מקום עבודה והתחלתם מקום עבודה חדש? במקום העבודה נחסכו לכם כספים לקרן פנסיה על ידי המעסיק. יש לכם את האפשרות לבצע משיכת כספי פנסיה ממקום העבודה הקודם. במידה ותבצעו משיכת כספי פנסיה ממקום העבודה הקודם, התנאים  והכיסוי הביטוחי בקרן הפנסיה במקום העבודה החדש יתעדכנו בהתאם למועד המשיכה.
  6. אם יש לכם קרן פנסיה וותיקה ואתם מבצעים משיכת כספי פנסיה ממנה אתם לא תוכלו למשוך כספים ממנה בעתיד או מכל קרן פנסיה וותיקה אחרת.
 

יש לא מעט שיקולים שיש לקחת בחשבון רגע לפני שממהרים למשוך את כספי הפנסיה שנועדו לתקופה מאוחרת יותר בחיינו. אם בכל זאת זו האופציה היחידה שקיימת עבורכם, עברו על הדגשים הללו והתייעצו עם יועץ פנסיוני טרם ביצוע משיכת כספי פנסיה.

משיכת כספי פנסיה

תדעו לאיזה איש מקצוע לפנות!

אנחנו בכוונה מדגישים שעליכם לדעת לאיזה איש מקצוע לפנות שיסדר לכם את העניין הפיננסי הזה. חשוב להבין שאותם בעלי מקצוע לרוב מרוויחים את הכסף מחברות הביטוח השונות ומהחברות אשר הפנסיה שלכם מנוהלת אצלהם. לכן, חשוב מאוד שהאיש מקצוע שאתם פונים אליו הוא אכן יהיה אדם אוביקטיבי ומקצועי שקודם כל שם את טובת הלקוח לפני טובתו הכלכלית ולפני אותם התגמולים אשר הוא מקבל מאותם חברות. 

כמה טיפים שיעזרו לכם למצוא איש מקצוע איכותי

על מנת למצוא איש מקצוע איכותי ואמין שיעזור לכם לקבל את ההחלטה הנכונה, אנחנו נמליץ לכם דבר ראשון לפנות לקרובים שלכם על מנת לקבל המלצה. אם אין לכם אדם קרוב שמכיר איש מקצוע איכותי, עליכם לפנות לגוגל לקבלת עזרה. בגוגל אתם הולכים למצוא הרבה מאוד אנשי מקצוע, וכל מה שעליכם לעשות זה לסנן אותם בזכות כמה קריטריונים ברורים:

  • ותק של אותו בעל מקצוע.
  • לוודא שאכן יש לו את התעודות המתאימות לטפל במקרה שלכם.
  • תקראו באתר האינטרנט שלו את החומרים המקצועיים שלו.
  • דברו עם לקוחות עבר שעברו את השירות שלו ובדקו האם הם ממליצים.

שיהיה המון בהצלחה!

משיכת כספי פנסיה

שתפו אותנו

אולי יעניין אותך לקרוא גם על הנושאים הבאים