5 תנאים למשיכה מקרן השתלמות

משיכה מקרן השתלמות

משיכה מקרן השתלמות

מעוניינים לבצע משיכה מקרן השתלמות? רגע לפני שאתם מוציאים את הכספים שחסכתם בקרן עד כה, חשוב שתדעו כמה דברים חשובים על הפעולה. ואנחנו פה בדיוק בשביל לספק לכם את המידע הרלוונטי. דבר ראשון חשוב שתבינו שקרן השתלמות היא בין המכשירים לחיסכון הטובים ביותר, בין לשכירים ובין לעצמאים. מאוד היה חשוב לנו להתמקד במאמר הקרוב בתנאים שבהם ניתן לבצע את פעולת המשיכה על מנת שלא תפסידו כספים, על מנת שתקבלו את ההחלטה הפיננסית הטובה והנכונה ביותר עבורכם. כמו כן, ניתן מספר טיפים ואלטרנטיבות חלופיות שחשוב שתכירו. שתהיה לכם קריאה מהנה!

משיכה מקרן השתלמות - הבסיס > מהי קרן השתלמות?

אפיק חיסכון שבעבר היה מיועד לטובת השתלמויות מקצועיות אך היום משמש בעיקר לחיסכון לטווח ארוך. בישראל פועלות כ-230 קרנות השתלמות שפועלות לפי התמחות באפיקי השקעה שונים ופועלות ברמות סיכון שונות. רוב הקרנות פתוחות להשקעה לכלל האוכלוסייה אך ישנן קרנות שמוגבלות לאוכלוסייה מסוימת. חשוב שתכירו שהחיסכון בקרן השתלמות נותן הקלות מסוימות בתשלומי המיסים, כמובן שזה נתון לתקרות הפקדות שונות וכולי. כיום, קרן השתלמות נחשבת לאחד מבין אפיקי החיסכון הטובים והמשתלמים ביותר לציבור הישראלי.

משיכה מקרן השתלמות

מה הם התנאים לביצוע משיכה מקרן השתלמות?

בכדי לבצע משיכה מקרן השתלמות ללא תשלום של מס יש לעמוד באחד מהתנאים הבאים:

  1. וותק מינימלי של שלוש שנים כאשר המטרה של משיכת הכספים היא יציאה להשתלמות מקצועית. יש להוכיח זאת על ידי צירוף ניירת רלוונטית.
  2. וותק מינימלי של שש שנים ומעלה לכל מטרה
  3. וותר מינימלי של שלוש שנים ומעלה אך ורק אם הגעתם לגיל פרישה.
  4. כאשר יש לכם אישור פס שהונפק על ידי פקיד שומה שמאפשר את המשיכה
  5. כאשר מדובר בקרן השתלמות שאינה נזילה אך קיימת לכם קרן השתלמות שהיא כן נזילה בחרה אחרת.

מה חשוב לדעת לפני ובעת ביצוע משיכה מקרן השתלמות

לפני שאתם מושכים את הכספים מקרן ההשתלמות מומלץ בחום להתייעץ עם איש מקצוע בעל רישיון פנסיוני שיוכל להסביר לכם את ההשלכות של משיכת הכספים.

לאחר מתן ההוראה למשיכה הכספים יועברו לחשבון שלכם עד ארבעה ימי עסקים, זאת בהתחשב בכך שכל הטפסים והניירות שמסרתם מלאים וחתומים ואין צורך בתיקון או השלמה של אחד או יותר מהנתונים. במצב שכזה תקבלו הודעה לצורך השלמה או תיקון של המסמכים בהתאם והעברת הסכום תתעכב גם היא.

משיכה מקרן השתלמות​

משיכה מקרן השתלמות מעל ל-200,000 שקלים

במידה והסכום שהצטבר בקרן ההשתלמות עולה על 200,000 ₪ יהיה צורך לתת את הוראת המשיכה באחד מסניפי הקבלה ולבצע זיהוי טרם משיכת הכספים. זה תקף לרוב בכל משיכה של כספים או העברה של כספים גדולים מכל גוף פיננסי כזה או אחר. בין אם זה הבנקים או בתי ההשקעה השונות. בגלל שיש רגולציה כל כך כבדה על הכסף אשר בבעלותנו, פעולות בסכומים גבוהים חייבות להיות מפוקחות ברמה הדייקנית ביותר.

חשוב עוד לדעת לגביי משיכה מקרן השתלמות

  • במידה ואתם מעוניינים למשוך את הכספים לשם ביצוע המטרה הראשונית של הקרן והיא עבור השתלמות מקצועית יש לדאוג למסמכים רלוונטיים-  אישור השתתפות בתוכנית ההשתלמות, אישור ממקום העבודה ובמידה ויש- אישור נסיעה (סוכנות נסיעות או כרטיס טיסה)
  • במידה ותחליטו בכל זאת לבצע משיכה מקרן השתלמות כאשר אינן עומדים באחד מהתנאים המאפשרים לבצע משיכה ללא תשלום מס, קחו בחשבון שתאלצו לשלם מס על המשיכה. לעיתים מדובר בפעולה שעדיין משתלמת למרות תשלום המס ולכן אנו חוזרים על ההמלצה שלנו להיוועץ עם אנשי מקצוע רלוונטיים עם הבנה בתחום טרם ביצוע משיכה מקרן השתלמות בפועל
משיכה מקרן השתלמות

משיכה מקרן השתלמות - התייעצו עם איש מקצוע

כמו שכבר הבנתם מן המאמר, משיכה מקרן השתלמות היא פעולה שמצריכה חשיבה ותכנון פיננסי איכותי על ידי איש מקצוע מהתחום הפנסיוני. אם אכן אתם רוצים לבצע את הפעולה הזאת, יש בפניכם שתי האופציות:

שיהיה המון בהצלחה!

שתפו אותנו

אולי יעניין אותך לקרוא גם על הנושאים הבאים