מסלולי משכנתא מומלצים

מסלולי משכנתא מומלצים

מסלולי משכנתא מומלצים

כשאתם מבררים לגבי מסלולי משכנתא מה שאתם בעצם עושים זה מבצעים השוואה בין סוגי הריביות. ההבדל בין מסלולי המשכנתא השונים הוא גובה, התקופה וההצמדה של הריבית ולכן חשוב שתכירו כל אחד מהם ותבינו איך הוא משפיע על מסלול המשכנתא שלכם וכך תוכלו לבנות מסלולי משכנתא מומלצים. חשוב מראש לציין, שתכנון של המשכנתא הינה דבר אינדיבידואלי. זה אומר שהמשכנתא אשר מתאימה לשכנים שלכם, לווא דווקא מתאימה לכם. במאמר הקרוב נבין כיצד זה עובד לעומק ואיך באמת ניתן להרכיב את המשכנתא הטובה ביותר אשר מתאימה אך ורק לתא המשפחתי שלכם. קריאה מהנה!

מסלולי משכנתא מומלצים נבדלים זה מזה בסוגי הריביות

הריבית היא הנתון החשוב ביותר שיש לשים לב אליו בכדי לבנות מסלולי משכנתא מומלצים מכיוון שהיא זו שמגדירה את המסלול. הריבית היא לא הנתון היחיד אבל היא חשובה במיוחד ויש להכיר את הסוגים השונים והם: ריבית קבועה לא צמודה למדד, ריבית קבועה צמודה למדד,  ריבית שמשתנה כל חמש שנים, ריבית פריים (רוב מסלולי משכנתא מומלצים יהיו עם ריבית פריים), ריבית צמודה למט"ח וריבית בעקבות זכאות של משרד הבינוי והשיכון. על כל סוג ריבית משפיע פרמטר אחר שיכול בקלות לשנות את המשכנתא שלכם מקצה לקצה. לכן, כאשר מבררים על מסלולי משכנתא מומלצים, דבר ראשון הכירו את המשמעות של כל מסלול שאתם בוחרים, זה פקטור קריטי במיוחד.

מסלולי משכנתא מומלצים

מסלולי משכנתא מומלצים - ריבית קבועה לא צמודה למדד

ריבית קבועה לא צמודה למדד- מסלול המשכנתא היחיד בו ההחזר החודשי נשאר קבוע וזהה לאורך כל התקופה של המשכנתא. הבנק מתמחר מראש את המדד ולא מאפשר נקודות יציאה ולכן מדובר במסלול יקר למדי עם עמלת פירעון מוקדם מאוד גבוהה.

מסלולי משכנתא מומלצים - ריבית קבועה צמודה למדד

ריבית קבועה צמודה למדד- מסלול שדומה מאוד למסלול של ריבית קבועה לא צמודה למדד אך קיימת בו תוספת של הצמדה של הריבית למדד המחירים לצרכן.

מסלולי משכנתא מומלצים - ריבית משתנה כל חמש שנים

ריבית שמשתנה כל חמש שנים- במידה ובחרתם במסלול בו הריבית צמודה למדד תתאפשר יציאה מהמסלול כל חמש שנים וזאת ללא תשלום עמלת יציאה אך חשוב לקחת בחשבון שהריבית משתנה לטובה או לרעה והקרן במסלול צמודה למדד כך שמדובר במסלול בו ההחזר החודשי רק ילך ויעלה עם השנים.  במידה ובחרתם במסלול בו הריבית משתנה לא צמודה למדד צפו לכך שהריבית תהיה גבוהה יותר וזאת על מנת לבטח את הבנק מפני עליות מדד אפשריות בעתיד.

מסלולי משכנתא מומלצים

מסלולי משכנתא מומלצים - ריבית פריים

ריבית פריים- ריבית פריים הינה הריבית הממוצעת של בנק ישראל בתוספת מרווח של אחוז וחצי. ריבית זו מחושבת אחת לחודש וחצי אך בחמש שנים האחרונות לא השתנתה כלל. מסלולי משכנתא מומלצים לרוב מחושבים לפי ריבית פריים.

מסלולי משכנתא מומלצים - צמודה למט"ח

ריבית צמודה למט"ח- זהו סוג מסלול עם ריבית שמתאים עבור תושבי חוץ אך מחייבת התייחסות לשני המדדים במקביל. ריבית צמוד למט"ח משתנה בין שלושה חודשים לחצי שנה בהתאם לריבית של מטבע חוץ (דולר יורו או ין). הקרן וההחזר החודשי צמודים לשער החליפין. 

מסלולי משכנתא מומלצים

מסלולי משכנתא מומלצים - זכאות

ריבית בעקבות זכאות משרד הבינוי והשיכון- במידה ויש לכם זכאות להלוואה ממשרד הבינוי והשיכון הריבית שתקבלו תהיה ריבית קבועה וצמודה למדד בהתאם לנקודות הזכות המגיעות לכם

כאשר בוחרים מסלולי משכנתא מומלצים הם משתנים בסוגי המשכנתאות

חשוב מאוד להכיר שכאשר אתם מחפשים מסלולי משכנתא מומלצים, יש כמובן שינוי בגודל של הריביות לפי סוגי המשכנתא השונים. כאשר לדוגמה אתם באים לבנק לבקש משכנתא חדשה, סביר מאוד להניח (במידה והפרופיל הפיננסי שלכם תקין) שתקבלו ריביות טובות ויחסית נמוכות. להבדיל מהגדלת משכנתא קיימת לכל מטרה שבא הריביות יהיו גבוהות יותר. כמובן שהחוקים של מסלולי המשכנתא המומלצים נשארים אותו הדבר בדיוק ללא שינוי, זה רק גודל הריבית שמשתנה מסוג משכנתא אחד לשני.

רוצים לקרוא עוד על בירור המצב הפיננסי שלכם – לחצו כאן

רוצים לקור עוד על משכנתא על נכס קיים – לחצו כאן

מסלולי משכנתא מומלצים

למדו את הנושא לעומק

ישנה סבירות מאוד גבוהה שלאחר שקראתם את המאמר הזה, קיבלתם קצת מושג לגביי סוגי המסלולים השונים, אך באותה נשימה כנראה שאתם לא מומחים לכך. לפני שאתם הולכים לבנק לקבלת משכנתא, חקרו את הנושא לעומק, ערכו השוואות, דברו עם כמה בנקים שונים, דברו עם אנשים מהתחום על מנת להבין באמת את ההשלכות של כל החלטה פיננסית שאתם לוקחים במשכנתא שאתם עתידים לקחת. וכמובן אל תתביישו לפנות לאיש מקצוע שיעשה זאת עבורכם אם אין לכם את הידע או את הזמן, זה יחסוך לכם הרבה מאוד כאבי ראש וכמובן הרבה מאוד שקלים בכיס.

ליצירת קשר עם יועץ משכנתאות לגביי משכנתא חדשה/מחזור לחצו כאן

ליצירת קשר עם יועץ משכנתאות לגביי הגדלת משכנתא קיימת לחצו כאן

שיהיה המון בהצלחה!

שתפו אותנו

אולי יעניין אותך לקרוא גם על הנושאים הבאים