מה זה מיחזור משכנתא

מה זה מיחזור משכנתא

מה זה מיחזור משכנתא

אין כמעט אזרח במדינה שאינו תלוי במשכנתא על רכישת הדירה או הבית בהם הוא מתגורר. וכל מי שיש לו משכנתא מודה לעליות והירידות של הריביות והשינויים של התנאים עם השנים. כאשר התנאים פחות טובים אין לנו הרבה מה לעשות בנידון אך כאשר יש לנו אפשרות למשכנתא עם תנאים טובים יותר חבל להישאר עם המשכנתא הקיימת ולכן קיימת האופציה של מיחזור משכנתא. עכשיו נשאלת השאלה- מה זה מיחזור משכנתא? איך ניתן לנצל את האופציה הזאת על מנת להתאים את המשכנתא יותר לחיים הנוכחיים שלנו, ואפילו במקרים מסוימים לחסוך סכומי כסף דמיוניים. שתהיה קריאה מהנה!

מה זה מיחזור משכנתא ולמה זו אופציה משתלמת?

כאשר תנאי השוק משתנים לטובתכם או שהמצב הפיננסי שלכם השתנה ואתם מאמינים שתוכלו לקבל תנאים טובים יותר בהחזרי המשכנתא זה בדיוק הזמן הנכון לברר מה זה מיחזור משכנתא. מיחזור משכנתא מאפשר לכם לקחת משכנתא חדשה שתסגור את המשכנתא הקיימת ותמשיך את התשלומים החדשים בתנאים המשופרים. לפני שממהרים לעשות זאת צריך לבצע בדיקת כדאיות ולראות אם אכן זה משתלם. השינויים יכולים להתבצע במסלולים עצמם של המשכנתא, בהתאמת הריביות לתקופה הנוכחית, ואולי ההחזר החודשי מכביד עליכם ואתם מעוניינים לפרוס את המשכנתא לעוד שנים על מנת לשלם פחות בכל חודש. כל האפשרויות האלה פרוסות בפניכם בהליך של מחזור המשכנתא שלכם.

מה זה מיחזור משכנתא

מה מיחזור משכנתא ומתי זה מומלץ?

  1. מיחזור משכנתא כאשר המצב הפיננסי שלכם אינו מוצלח- כאשר המצב הפיננסי שלכם השתנה לרעה ואתם לא מצליחים לעמוד בהחזר החודשי של המשכנתא הקיימת. ייתכן והתנאים של משכנתא חדשה יאפשרו לכם להוריד את ההחזר החודשי לסכום שתצליחו לעמוד בו.
  2. מיחזור משכנתא במצב בו הריבית הנוכחית במשק ירדה, אפילו בצורה משמעותית אם הריבית שקיימת נכון להיום נמוכה יותר מהריבית שהיתה בזמן בו לקחתם את המשכנתא המשכנתא תרד גם היא בהתאם.
  3. מיחזור משכנתא בתנאים של אינפלציה כאשר קיימת עלייה ביוקר המחייה ישנה עלייה בהוצאות ועלייה בגובה של תשלומי המשכנתא והתוצאה היא אינפלציה בשוק- זה הזמן לחפש משכנתא בתנאים משתלמים יותר.
  4. מיחזור משכנתא במקום תשלום עמלת פירעון על פירעון מוקדם. אם התפנה לכם סכום כסף משמעותי שמאפשר לכם לבצע פירעון מוקדם על המשכנתא תינתן עדיפות למצב של מיחזור משכנתא שכן ברוב מסלולי המשכנתא העמלה שיש לשלם עבור פירעון מוקדם הינה גבוהה למדי ולא משתלמת.

האם כל אחד יכול לבצע מיחזור משכנתא?

כיום יש רגולציה מאוד כבדה על הבנקים מצד בנק ישראל. למעשה, לא כל אדם אשר רוצה לבצע הליך של מחזור משכנתא יכול לעשות זאת. אנשים אשר יש להם היסטוריה כלכלית בעייתית, או שכרגע בהווה חווים סיטואציות כלכליות מאתגרות כמו הוצאה לפועל, הליכי פשיטת רגל, שיקים שחוזרים וכולי, למעשה חוו פגיעה ישירה בדירוג האשראי שלהם והם לא יכולים לבצע הליך של מחזור משכנתא דרך הבנק. אנחנו יודעים שזה דבר הזוי מאוד, הרי דווקא אנשים שצריכים הקלה בתשלומים, או הורדה של ההחזר החודשי למעשה לא יכולים לעשות זאת. אם אתם חווים מקרה כזה, כדי מאוד להתייעץ עם איש מקצוע מהתחום שיפרוס בפניכם את האופציות אשר עומדות בפניכם.

מה זה מיחזור משכנתא​

סיכום לגבי מה זה מיחזור משכנתא

לסיכום אם השאלה שלכם היתה מה זה מיחזור משכנתא התשובה הינה שמדובר במציאת משכנתא בתנאים טובים יותר ושיפור תנאי ההחזר החודשי והעלויות של המשכנתא שאותה אתם משלמים היום. לא תמיד מצב של מיחזור משכנתא מתאפשר וגם כשהוא מתאפשר לא תמיד הוא המצב המומלץ ביותר ולכן אם יש לכם משכנתא, וסביר להניח שיש לכם, חשוב לעקוב אחר המצב הפיננסי האישי שלכם ואחרי מצב השוק וכאשר נדמה לכם שזו ההזדמנות המתאימה  לברר בנוגע למיחזור משכנתא.

אל תוותרו על התייעצות עם איש מקצוע

כנראה שהבנתם כבר כבר את מה זה מיחזור משכנתא, ואתם מבינים שזה כלי מאוד עוצמתי אשר יכול לשרת אתכם לטווח הקצר והארוך. אך חשוב מאוד שתדעו, שהבנק כנראה ינצל את פערי הידע בינכם על מנת לנסות להגדיל אפילו עוד יותר את הרווח שלו באמצעות הפעולה שאתם רוצים לעשות. לכן תמיד מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע אשר תומך אך ורק באינטרסים האישיים והכלכליים שלכם. איש מקצוע מתחום המשכנתאות יכול לחסוך ללקוחותיו עשרות ואפילו מאות אלפי שקלים על ידי בניית תמהיל נכון וכמובן התמקחות ריאלית על ריביות.

על מנת להתייעץ עם איש מקצוע לגביי מיחזור משכנתא >> לחצו כאן

שיהיה המון בהצלחה!

שתפו אותנו

אולי יעניין אותך לקרוא גם על הנושאים הבאים