טריא – חברה להשקעות p2p

אודות חברת טריא

חברת טריא היום היא בין חברות ההשקעה p2p המובילות במשק הישראלי. לחברה יש מגוון מוצרים פיננסים מתקדמים ופתרונות מעולים לאנשים אשר לא יכולים לקבל פתרון כלכלי הולם מהבנקים המוסדיים. כמו כן, טריא נותנת פתרונות אלטרנטיביות להשקעה שממש שווה ומומלץ לבדוק. במאמר הקרוב נסביר אודות החברה, המוצרים הפיננסים שלה, מתי אפשר לפנות אליה, וכיצד מבצעים השקעה דרך החברה.

קיצת היסטוריה על טריא

חברת טריא הוקמה בשנת 2014 ולמעשה היא פיתחה פלטפורמת השקעה חכמה המחברת בין אנשים שרוצים להלוות כסף לבין אנשים שזקוקים לה.החברה הוקמה על ידי אייל אלחייאני ואסף שלוש. פלטפורמת ההשקעה עצמה של החברה מבוססת וקיימת על אלגוריתם חכם שלמעשה מעניק ציון אשראי לכל אדם שרוצה להלוות כספים, ולמעשה האלגוריתם מנסה לצפות/לחזות את יכולת ההחזרה שלו (בדומה לדירוג bdi – ציון האשראי). אחד ציוני הדרך החשובים של החברה היה ב-2019 כאשר היא הפכה לחברת ההלוואות הראשונה בין אנשים לאנשים שנכנסה למאגר הנתונים החדש לצד הבנקים וחברות האשראי.

טריא

שירותים עיקריים של חברת טריא

טריא למעשה נותנת הלוואות גם לאנשים שהבנק סירב להם וכמובן בהתאם לפרופיל הפיננסי של הלקוח. החברה נותנת הלוואות עם בטוחות נדל"ן, הלכה למעשה משכנתא חוץ בנקאית. החברה גם נותנת הלוואות ללא בטוחות. בשנים האחרונות טריא גם החלה לתת הלוואות לבעלי עסקים. חשוב מאוד לציין שכיותר מ-90% מהאשראי שטריא נותנת ללקוחותיה מגובות בבטחונות. כך למעשה המשקיעים הם יותר מוגנים מבחינת הכסף אשר הם משקיעים.

מדוע משקיעים פונים לטריא?

כיום, ישנם הרבה מאוד אפיקים שבהם ניתן להשקיע ולקבל תשואות טובות יותר וטובות פחות. ככל שהעולם שלנו מתפתח קח ניתנות לנו יותר ויותר אפשרויות השקעות שונות. הדבר שמבדיל את טריא שהיא למעשה חברה שנותנת הלוואות מאנשים לאנשים, ובדגש על הלוואות חכמות. אם קראתם את הפסקה הקודמת, הלכה ולמעשה הבנתם שכיותר מ-90% מההלוואות שהחברה נותנת היא כנגד בטוחה כלשהי. אין שום השקעה שהיא וודאית, אך החברה עושה מעל ומעבר על מנת לבטח את ההשקעות וההלוואות שהיא נותנת על מנג להשיג רווחים לה וכמובן למשקיעים שלה.

טריא

מדוע אנשים שזקוקים להלוואה פונים לטריא?

כיום ישנם הרבה מאוד חברות אשר נותנות אשראי חוץ בנקאי כנגד בטוחה לאנשים פרטיים ועסקים. אך מהן הסיבות אשר מובילות את האנשים לפנות לאותם גופים לקבלת מימון. לשאלה הזאת יש שתי תשובות מרכזיות. דבר ראשון חשוב להבין שחברות חוץ בנקאיות נותנות מענה רחב יותר ללקוחות מפני שהן פחות כפופות לרגולציות של בנק ישראל ולמעשה הן יכולות להציע מוצרים פיננסים רחבים יותר. אז נחזור לשאלה , מדוע אנשים מקבלים סירוב מהבנק?

 • הסיבה הראשונה היא רגולטיבית
 • הסיבה השניה היא פרופיל פיננסי בעייתי

סירוב מהבנק עקב בעיות רגולטיביות

כל בנק במדינת ישראל כפוף לחוקים ורגולציות של בנק ישראל. כאשר אדם מגיע לבנק עם נכס מגורים וברצונו להגדיל את המשכנתא שלו על מנת לקבל כסף נזיל לכל מטרה, הבנק יכול לאשר לו רק עד 50% משווי הנכס שלו. בואו ניקח דוגמה:

 • לקוח מגיע לבנק לבקשת הלוואה
 • לאותו הלקוח יש נכס מגורים בשווי 1,000,000 שקלים חדשים
 • לאותו הלקוח יש משכנתא על הכנס על סה"כ של 300,000 שקלים חדשים
 • הבנק יכול לאשר לו הגדלת משכנתא של עד 200,000 שקלים חדשים
טריא

מה יעשה אותו לקוח כעת?

נניח שאותו הלקוח זקוק למימון גבוה יותר כי הוא רוצה לסגור עוד הלוואות שיש לו מחברות שונות על סה"כ 400,000 שקלים חדשים. כעת יש לו שתי אופציות:

 • להסתפק ב-200,000 שהבנק הציע לו.
 • לפנות לטריא או גוף חוץ בנקאי כזה או אחר

חברות חוץ בנקאיות שונות נותנות בדרך כלל אחוזי מימון גבוהות יותר על נכס קיים. ישנם גופים אשר נותנים הלוואה עד כ-70% משווי הנכס, וישנם גם גופים שיסכימו לתת מינוף של 85% ואפילו 90% משווי הנכס הקיים. מה שבהרבה מקרים נותן פתרון פיננסי מתקדם וטוב לאותם לקוחות שקיבלו סירוב מהבנק.

סירוב מהבנק עקב פרופיל פיננסי בעייתי

כמו שציינו מקודם, לכל אדם יש את ציון דירוג האשראי שלו. כאשר ציון האשראי הוא נמוך, רוב הסיכויים ששום בנק לא יאשר את ההלוואה גם אם ישנ בטוחה כלשהי. דבר ראשון חשוב להבין ממה דירוג האשראי מושפע בעיקר:

 • ריבוי הלוואות
 • חשבונות מוגבלים
 • תהליכי הוצאה לפועל
 • תהליכי פשיטת רגל

~ אפשר לקרוא עוד על הסיבות בלחיצה כאן ~ 

טריא

גם כאן טריא תיתן את האפשרות

גם במקרה הזה, טריא וכל גוף חוץ בנקאי כזה או אחר יהיו יותר גמישות מבחינת מתן ההלוואה. אבל אל תצפו ל-100% אישור. גם לגופים חוץ בנקאיים כאלו ואחרים יש את הקווים האדומים שלהם והם לא יאשרו לדוגמה לקוחות בפשיטת רגל והוצאה לפועל שאין להם הכנסות כלל וכלל. למעשה אפשר להגיד שרף הכניסה לקבלת ההלוואה הוא יותר גמיש, אך עדיין יש רף כניסה מסוים. חשוב גם להבין שלדוגמה טריא לא תיתן הלוואה לכל לקוח, מפני שמהצד השני הן ירצו להגן את המשקיעים שלהם כמה שיותר ולתת תשואות יפות כנגד להשקעה שלהם.

מה הריביות עבור ההלוואה?

לשאלה הזאת אין תשובה ברורה. כמו בבנק, טריא תיתן לכם את הריבית שבסופו של דבר תואמת את הפרופיל הפיננסי שלכם. ככל שהפרופיל שלכם הוא יותר טוב, כך תקבלו ריביות טובות יותר. ומנגד, אם הפרופיל הפיננסי שלכם הוא בעייתי, אתם תקבלו ריביות גבוהות יותר. אנחנו יכולים להרגיע אתכם ולהגיד שאם הפרופיל הפיננסי שלכם הוא טוב, יכול להיות שתקבלו ריביות אטרקטיביות במיוחד שנלחמות עם הבנקים. לכן, אם אתם רוצים לבצע השקעה חכמה עם תוכנית מסודרת, זאת יכולה להיות אופציה מאוד אטרקטיבית עבורכם.

טריא

התייעצו עם איש מקצוע

בין אם סורבתם לקבלת הלוואה עקב בעיות רגולטיביות, או בין אם סורבתם להלוואה בגלל פרופיל פיננסי בעייתי ואתם מעוניינים לפנות לטריא או לכל גוף חוץ בנקאי כזה או אחר, אנחנו נמליץ לכם לעולם לא לעשות זאת לבד וכמובן לעשות זאת באמצעות איש מקצוע מומחה עם התחום. אין להקל ראש כלל וכלל בהלוואות בסדר גודל של מאות אלפים, וחשוב מאוד לדעת במדויק כמה אתם הולכים לשלם, לכמה זמן, ריביות, וכמובן מה ההשלכות של המהלך שברצונכם לבצע, בין אם זה לסגירת חובות או בין אם זאת השקעה אלטרנטיבית שאתם מעוניינים לעשות. אם אתם מעוניינים להתייעץ עם איש מקצוע, אנחנו מזמינים אתכם ללחוץ ממש כאן.

שיהיה המון בהצלחה!

שתפו אותנו

אולי יעניין אותך לקרוא גם על הנושאים הבאים