חישוב החזר מס

חישוב החזר מס

חישוב החזר מס

גובה המיסים שאנו משלמים למדינה מחושב לפי נתונים משתנים. מכיוון שהוא יורד מהמשכורת שלנו באופן חודשי הוא מחושב מראש לפי הנתונים שמוגשים על ידינו למעסיק בתחילת שנה. עם זאת, הרבה דברים יכולים לקרות במהלך השנה ולהשפיע על גובה המס אותו אנו משלמים. את העדכון חשוב לבצע בתחילת כל שנת מס ובסופה כמובן לבצע בדיקה אם שילמנו יותר מס ממה שהינו צריכים ואם כן- להגיש בקשה לקבלת החזר מס מהמדינה. איך בדיוק מבצעים את ההליך הזה? ננסה לענות על כל השאלות במאמר.

חשוב בכל סוף שנת מס לבצע חישוב החזר מס:

גם אם שילמתם יותר מדי, מס הכנסה לא ימהר לפנות אליכם ולהחזיר לכם את הכסף. אתם האחראים הבלעדיים לבצע חישוב החזר מס ולהגיש בקשה לקבלת החזר מס בהתאם. קחו בחשבון שכמו שאתם יכולים לגלות ששילמתם יותר מדי ולבקש את הכסף שמגיע לכם חזרה- כך אתם יכולים לגלות ששילמתם פחות מדי ומס ההכנסה ישמח לקבל עוד קצת מיסים…

חישוב החזר מס ניתן לעשות באופן עצמאי בצורה קלה ויעילה בעזרת מחשבון חישוב החזרי מס ברשת. ניתן למצוא מחשבון שכזה באתר של רשות המיסים וניתן גם למצוא אותו באתרים שונים של חברות העוסקות בהחזרי מס. 

לתוך מחשבון חישוב החזר מס (שנקרא גם סימולטור חישוב החזר מס) חשוב מאוד להזין את כל הפרטים המדויקים ביותר שכן פרטים לא מדויקים יביאו לתוצאה לא מדויקת וכך תגישו בקשה להחזר מס שמתבססת על אי דיוק. 

אפשרות שניה היא לקחת את כל הנתונים והפרטים שלכם ולגשת לחברה מקצועית העוסקת בהחזרי מס. חברה מקצועית בתחום זה יכולה לבצע חישוב החזר מס עבורם בצורה המדויקת ביותר ולומר לכם בדיוק מה הצפי של ההחזר המגיע לכם. לאחר מכן אנשי המקצוע של אותה חברה יכולים להגיש עבורכם את הבקשה לקבלת החזר מס ובכך לזרז את הפניה ולהגדיל את הסיכויים שאכן תקבלו את החזר המס המגיע לכם.

כמה דברים חשובים בנושא חישוב החזר מס:

רצוי שתהיו מסודרים במהלך כל שנת המס, תאספו במקום אחד את כל תלושי המשכורת בכדי שתוכלו לחשב בקלות ובמהירות את גובה המס ששילמתם. כמו כן כל שינוי שמתרחש במהלך שנת המס וכל ניירת רלוונטית יש לשמור בכדי להגישה ביחד עם הבקשה לקבלת החזר מס ולהוכיח שאתם אכן זכאים. 

חישוב החזר מס מתבצע על כל שנת מס בנפרד וניתן לבצע אותו ולהגיש בקשה להחזר מס על שנת המס האחרונה שהסתיימה ושש שנים אחורה. זו הסיבה שסדר וארגון הם מאוד חשובים שכן שמירת הניירת הרלוונטית עבור כל שנה ביחד עם תלושי השכר עבור אותה שנה יסייעו לכם להזין את הנתונים ולבצע חישוב החזר מס כמה שיותר מדויק.

חישוב החזר מס

מהם הקריטריונים המזכים להחזר מס?

חשוב להכיר שעל מנת לקבל החזר מס מרשות המיסים, ישנם הרבה מאוד קריטריונים שונים המזכים את אותו אדם להחזר מס. אותם הקריטריונים הם גם האחראיים על גובה ההחזר שאותו אותו אדם עתיד לקבל במידה ויבצע את תהליך ההחזר. בין הקריטריונים המזכים תוכלו למצוא את גובה השכר, החלפת מקומות עבודה, יציאה לחופשת לידה או לחל"ת, רווחים והפסדים בשוק ההון, ועוד שלל של קריטריונים. ככל שתשימו לב ליותר קריטריונים, כך למעשה את מגדילים את הסיכוי שלכם לקבל החזר מס, וכמובן קבלה של החזר גבוה יותר. כמובן שככל שתשימו דגש על כמה שיותר קריטריונים, כך תצטרכו להגיש יותר מסמכים והתהליך ייקח יותר זמן (אבל זה שווה את זה לחלוטין).

אולי שווה להתייעץ עם איש מקצוע?

השאלה הזאת מתחלקת לשתי תשובות מרכזיות ובאמת שהם תלוי אדם והשיקולים הפרטיים שלו. מצד אחד אם אדם מחליט לבצע את ההליך של החזר מס בעצמו, ישנו סיכוי שהוא לא יקבל את נקודות היזכוי המגיעות לו וכמובן שהוא צריך לקחת בחשבון שזהו הליך בירוקרטי שעלול לקחת זמן. אך באותה נשימה כל ההחזר שהוא יקבל יהיה שלו והוא לא יצטרך לחלוק זאת עם עוד גורם ולא לשלם עלויות נוספות. מנגד איש מקצוע כנראה ישיג החזר גבוה יותר ללקוח שלו וכנראה שבזמן קצר יותר. אך חשוב לקחת בחשבון שהשירותים הללו כמובן לא ניתנים בחינם. גובה עלות השירות נקבע לרוב מגובה ההחזר שאותו אדם עתיד לקבל.

שתפו אותנו

אולי יעניין אותך לקרוא גם על הנושאים הבאים