דו"ח עגום חושף: "כמה כסף באמת הפסדת בקרן ההשתלמות, קופת הגמל, פנסיה ושוק ההון עקב המשבר הכלכלי בשנת 2022"

שנה קשוחה (בלשון המעטה) עברה על החסכונות של הציבור הישראלי ומניתוח ראשוני שערכו בבתי ההשקעות המובילים בישראל עולה כי ההפסדים משמעותיים מאוד ובחלק מהחסכונות זה מגיע אפילו לאחוז דו ספרתי. אך יחד עם זאת ישנם עדיין ישראלים שהצליחו למזער נזקים ואפילו להשיג תשואות חיוביות. כיצד הם עשו זאת?

הכתבה נכתבה על ידי
הכתבה נכתבה על ידיאלון שחר
קרא עוד

קרנות ההשתלמות (צילום יחצ, בועז צרפתי, מתוך אתר אנליסט, סם יצחקוב, freepik)

זה לא סוד שהאינפלציה פגעה בצורה דרמטית בערך של הכסף. יחד עם זאת, הירידות החדות בשוק ההון פגעו משמעותית בכל כיס בישראל. 

מנתונים ראשונים שנאספו ישירות מבתי ההשקעות המובילים בישראל מגלים שהציבור הישראלי הפסיד השנה בקופות הגמל, קרנות ההשתלמות והפנסיה לא פחות מ-8%. ואם הלכתם על הכוכבים של 2021, כלומר הקופות והקרנות שמתמחות במניות, הפסדתם 15% כן, זו לא טעות. המשבר הכלכלי אכן לא דילג על שום כיס ישראלי. מדובר כאן על הפסדים של עשרות ואפילו מאות אלפי שקלים שנמחקו מהחסכונות של כל אדם פרטי במדינה.

בין אם אתם שכירים או עצמאים, בין אתם אנשים צעירים או פנסיונרים עם חסכונות רבים, חשוב שתדעו שהירידות החדות בשווקים העולמיים פגעו לכם בכלל החסכונות, בין אם זאת בקרן ההשתלמות, קופת הגמל, הפנסיה וכ'ו. בסופו של דבר הכיס האישי הוא הנפגע הישיר מזה. אלו כספים מצטברים אשר יכולים לשמש לכל מטרה, בין אם זה קניית דירה, עזרה לילדים, חופשה וביטחון כלכלי.

הדבר המעודד הוא, שכאשר יש ירידות במקום אחד, יש יציבות ואפילו עלייה בנתיבי השקעה אחרים. אם אתם לא חיים את התחום, סביר מאוד להניח שלא תהיו חשופים למגוון האופציות השונות העומדות בפניכם. זאת הסיבה שמאות אלפי ישראלים נעזרים במתכנן פיננסי מוסמך אשר מנהל את כספם בצורה מושכלת, וכמובן הם נהנים מתשואות גבוהות, והכי חשוב נחת שיש על מי לסמוך בזמנים קשים.

 

תוכלו לבדוק זאת בקלות תוך פחות מדקה אם גם אתם יכולים להגדיל את תשואת החסכונות שלכם משמעותית בשנת 2023 באמצעות כמה פעולות מהירות ופשוטות (למעלה מ-60,000 אנשים עשו זאת)

יעקב הוא מקרה קלאסי של ישראלי שחווה הפסדים בקרנות ההשתלמות, קופת הגמל והפנסיה שלו עקב הירידות החדות בשוק ההון ושווקי העולם. ההפסדים שלו עד חודש יולי 2022 עמדו בממוצע של 11% לאחר שהבין שהוא אינו יכול לעשות זאת בעצמו, והדרך היחידה שלו להציל את התיק הפיננסי שלו בהפסדים של עשרות אחוזים, הוא פנה למתכנן פיננסי שינהל עבורו את תיק ההשקעות. 

לאחר מספר חודשים, שרון הצליח לאזן את התיק שלו באמצעות השקעות חלופיות, וכעבור זמן מה התיק חווה עליה משמעותית וחווה איזון עד סוף שנת 2022. 

הממשלה מודעת לכך שמרבית האזרחים חוו ירידות והפסדים משמעותיים בכלל החכסכונות. חשוב גם מאוד לציין שבסופו של דבר הממשלה מעודדת את האזרחים לחסוף כמה שיותר כסף. עקב כך, היא הוציאה תקנה מיוחד אשר נקראת "תקנות הניוד". תקנה זאת מאפשרת לכל אדם אשר יש ברשותו חיסכון כספי בקרן ההשתלמות, קופת גמל או כל מכשיר פיננסי כזה או אחר, להעביר אותו לחברה אחרת ללא כל עמלות או מיסים. ובכך למעשה לעלות את תשואת הכסף משמעותית.

"לחץ/י על הכפתור כאן למטה על מנת לבדוק כמה כסף כסף הפסדת בשנת 2022 וכיצד ניתן לשפר זאת בצורה דרמטית בשנת 2023"

[מעל 60,000 ישראלים הגדילו את התשואה משמעותית!]