איך זה קרה? "דווקא שהמינוס בבנק חוגג וההלוואות רק הולכות וגדלות בתקופת הקורונה, אלפי ישראלים ניצלו את רפורמת הבזק של האוצר על מנת לסלק את כל החובות תוך מספר שבועות"

נכתב ב-23.1.2022 ע"י מתן נאמן

רבים מן הישראלים לקחו הלוואות גדולות על מנת לשמור את אפם מעל המים בתקופת הקורונה ועל כך הם משלמים סכומים גבוהים עד היום. לאחר דיונים ארוכים במשרד האוצר, הושק תיקון לרפורמת איחוד ההלוואות למשכנתא המאפשרת לבעלי נכס מגורים להנות מהטבות כלכליות משמעותיות המשאירות להם הרבה יותר כסף בכל חודש ושמה סוף לסחרור ההלוואות הבלתי פוסק.

ליברמן וכוורת משרד האוצר / צילום: שלומי יוסף. איורים: גיל ג'יבלי

~ הגשת הבקשה ניתנת לבעלי נכס מגורים בלבד ~

משרד האוצר החדש הבין שהוא חייב לעשות פעולה דחופה על מנת לאפשר לאזרחים במדינת ישראל שקט כלכלי ונפשי. כמו כן הם הבינו שאם המשבר הכלכלי של האזרחים רק ילך ויחמיר, יווצר אפקט דומינו אשר ישפיע על כל המשק בצורה חסרת תקדים. לכן, הם תיקנו רפורמת בזק המאפשרת לבעלי נכים לקחת משכנתא לאיחוד חובות בריביות הרבה יותר נוחות ואטרקטיביות מבעבר.

בפועל זה אומר שחברות הביטוח והבנקים ייתנו הלוואה בתמורה לרישום של הערת אזהרה על נכס המגורים. בפועל זוהי משכנתא לכל דבר ועניין רק שניתנת לכל מטרה שאיננה מגורים. התשלום עבור ההלוואה הוא קבוע לאורך כל חיי ההלוואה, הפריסה יכולה להיות גם לשנים ארוכות, ובהרבה מאוד מקרים אישור ההלוואה הוא הרבה יותר מהיר מהבנקים.

הרפורמה המהפכנית פונה לכל אותם אנשים אשר יש בבעלותם נכס מגורים רשום על שמם בטאבו. הנכס הוא למעשה הבטוחה שניתנת לחברות הביטוח והבנקים עבור ההלוואה עצמה (כמו במשכנתא רגילה). כמו במשכנתא למגורים, נדירים מאוד הם המקרים שחברות הביטוח והבנקים מממשים את הבטוחה על מנת לקבל את ההלוואה חזרה.

הרפורמה מיועדת לכל אדם שיש בבעלותו נכס מגורים וגם לאנשים עם דירוג אשראי נמוך, הליכי פשיטות רגל, הוצאה לפועל, חשבונות מוגבלים וכולי והיא נועדה על מנת לתת שקט נפשי וכלכלי ולתת לאזרחים צ'אנס אמיתי לשקם את חייהם ולפתוח דף חדש.

"לחץ/י על הכפתור כאן למטה על מנת לבדוק האם הינך זכאי/ת למשכנתא לכל מטרה בתנאי רפורמת הבזק של משרד האוצר

1200px-Bank_of_Israel_Symbol.svg