זעקת העם נשמעה: "עליית הריבית המתמשכת העלתה משמעותית את תשלומי המשכנתא וההלוואות החודשיים - מהם הפתרונות הפיננסים החדשים שעוזרים לאזרחים להתמודד עם המצב החדש?"

נכתב ב-21.04.2023 ע"י אלון קורנבלום

זה כבר לא סוד שהכלי העיקרי של הממשלה להתמודדות עם האינפלציה היא עליית הריבית. אך מנגד, תשלומי ההלוואות והמשכנתאות עלו גם הן ורבבות של משפחות קורסות תחת הנטל הכלכלי החודשי. אך מנגד, פתרונות פיננסים חדשים שלאו דווקא תלויים בבנק מאפשרים לישראלים להוריד את החזר המשכנתא וההלוואות, לפרוס את ההלוואות ליותר שנים ובריביות אטרקטיביות.

מתוך עיתון סרוגים

הממשלה הנוכחית ובנק ישראל הבינו מהר מאוד שהדרך היחידה שלהן להתמודד עם האינפלציה הגוברת במדינה היא העלאת הריבית של המשק. צעד דרסטי שכזה כמובן שמשפיע על החזרי ההלוואות החודשיות ועל המשכנתא. ההחזר החודשי של המשכנתא הממוצעת התייקר בשנה האחרונה בעזרות אחוזים, ומשפחות רבות מתחילות ליפול תחת נטל התשלומים, לחסוך כמה שניתן ולהוריד באורך חייהם על מנת להשאיר את ראשם מעל המים.

בפועל זה אומר שאזרחי ישראל הם אלו שצריכים להתמודד עם ייצוב המשק, אך הסכנה שעכשיו נשקפת היא אי עמידה בתשלומי המשכנתא החודשיים, החזר של תשלומים וכמובן פגיעה בדירוג האשראי של הלקוחות ואפילו של ישראל. אי עמידה בתשלומי המשכנתא יכולה להביא למצבים כלכליים לא פשוטים כגון:

  • ירידה בדירוג האשראי
  • הגבלות על החשבון
  • ריביות גבוהות יותר
  • במקרים קיצוניים ומתמשכים הליכי הוצל"פ ופש"ר
 
מומחים פיננסים רבים ממליצים לבדוק את האופציות השונות שניתן לבצע במשכנתא, בין אם זה בבנק, או בין אם זה בחברות הביטוח שנותנות משכנתאות. העיקר לא להגיע למצב של החזרת משכנתא וקריסה תחת הנטל הכלכלי.

"תוכלו לבצע בדיקה חינמית עם מומחה שיבדוק עבורכם את האופציות השונות שאתם יכולים לעשות עם המשכנתא שלכם על מנת לעמוד בהחזר החודשי ולא להגיע למצבים כלכליים מורכבים עקב תשלומי המשכנתא הגבוהים – לחצו ממש כאן"

שמעון הוא מקרה קלאסי של ישראלי ממעמד הביניים שעליית הריבית העלתה לו את תשלומי המשכנתא משמעותית. שמעון לא הצליח להגדיל את מקורות ההכנסה שלו ומנגד לא הצליח לקצץ בהוצאותיו הקבועות. שמעון הבין שהדרך היחידה שלו לעמוד בתשלומים החודשיים שלו היא על ידי פנייה למומחה שיבדוק עבורו את האופציות השונות שהוא יכול לעשות עם המשכנתא שלו. 

לאחר שבדק עם מומחה פיננסי,  שמעון הצליח לצמצם את ההחזר החודשי של הלוואותיו ותשלום המשכנתא החודשי, ובכך להשאיר את ראשו מעל המים, עד שריבית המשק תחזור לנורמה המוטבת.

"לחץ/י על הכפתור למטה על מנת לבדוק האם הינך זכאי/ת להורדה של תשלומי המשכנתא החודשיים"

[מעל 101,807 ישראלים ביצעו את הבדיקה!]

(הבדיקה היא ללא עלות)