ביטול רישום בי די אי – 2 נקודות שחובה לדעת

ביטול רישום בי די אי | ביטול רישום BDI מה צריך לדעת? - מהון להון

ביטול רישום בי די אי

בכדי לעקוב אחר נתוני האשראי שלכם בנק ישראל שומר את כל הנתונים הפיננסיים שלכם במאגר. את הנתונים הוא מקבל מהבנקים, חברות האשראי השונות, חברות מסחריות וציבוריות שהיה לכם קשר איתן וכונסי נכסים כאשר רלוונטי. ברוב המקרים מי שירצה לבצע בדיקת בי די אי יהיה גוף בנקאי או גוף חוץ בנקאי שמעוניין לבדוק אתכם בתור לקוחות, ואתם. כאשר מדובר במקרה של ביטול רישום בי די אי סביר להניח שזו בקשה שתבוא ממכם כאשר נתוני האשראי שלכם אינם מהטובים.

חשיבותו של דירוג האשראי:

כל אותם נתונים שנאספים נשמרים במאגר של בנק ישראל למשך שלוש שנים ומעידים על ההתנהלות הפיננסית והכלכלית שלכם. כאשר ההתנהלות שלכם היא תקינה וטובה- תוצאות הבי די אי שלכן תהיינה חיוביות פיננסיים ישמחו לספק לכם הטבות ופתרונות מימון שונים. במידה ואתם בחובות, חיים במינוס ולא יודעים כיצד להתנהל נכון בחשבון שלכם- סביר להניח שתוצאות הבי די אי שלכם תהיינה שליליות ובכך אתם מקטינים את הסיכוי שלכם לקבל הלוואה, משכנתא ואף כרטיס אשראי.

דירוג האשראי שלכם הוא זה שקובע כיצד יתייחסו אליכם אותם גופים חשובים שאתם תלויים בהם כמקורות מימון בעת הצורך. כאשר יש לכם בי די אי שלילי אתם עלולים להיתקל בהגבלות בחשבון שלכם, חסימה בפעולות וסירוב לקבלת הלוואות והגדלת מסגרת אשראי. 

על מנת לקבוע את דירוג האשראי נבנה מודל מיוחד אליו מוזנים כל נתוני האשראי של כל אזרח במדינה והתוצאה שמתקבלת- היא בי די אי חיובי שאומר דירוג אשראי גבוה או בי די אי שלילי שמצביע על דירוג אשראי נמוך. דירוג האשראי הוא זה שמשפיע על נכונות הבנק או הגוף החוץ בנקאי לאשר לכם הלוואה ובמידה וההלוואה תאושר הוא זה שקובע את הריבית בהתאם. אם יש לכם בי די אי נמוך או שלילי ואתם רוצים בכל זאת לקבל הלוואה או לבצע פעולה פיננסית אחרת, סביר להניח שתרצו לבצע ביטול רישום בי די אי.

ביטול רישום בי די אי

ביטול רישום בי די אי- לא פתרון לטווח ארוך:

בעוד הפתרון היחידי וארוך הטווח הוא ללמוד להתנהל נכון, קיימת אפשרות שהיא סוג של פתרון מידי וזמני והיא ביטול רישום בי די אי. לאחר שביצעתם בדיקת בי די אי והתוצאה שהתקבלה הינה שלילית ויש לכם דירוג אשראי נמוך, שני הפרמטרים האלה יסייעו לכם לקבל את ההחלטה לבטל את הרישום של הבי די אי.

חשוב שתדעו שאפשרי בהחלט לבצע ביטול רישום בי די אי שלילי או מחיקת הנתונים אך יש לקחת בחשבון שלא ניתן למחוק רק את הנתונים השליליים בדו"ח אלא גם את הנתונים החיוביים. לכן עליכם לחשוב היטב אם זו הפעולה הרלוונטית עבורכם וגם אם תחליטו לבצעה- למדו במקביל להתנהל נכון מבחינה פיננסית.

הבנקים וחברות רואות את הביטול רישום בי די אי

בהמשך לפסקא הקודמת, חברות האשראי והבנקים יכולות לראות בדו"ח נתוני האשראי שלכם שאכן ביצעתם ביטול רישום בי די אי שלילי. הדבר הזה כמובן יעלה בהם המון תהיות. למה הייתם צריכים לבצע את המחיקה? האם היה משהו מלפני אשר יכול להיתפס כבעייתי או מחשיד? אלו שאלות שמן הסתם ישאלו ועדיין בסופו של דבר לא יבטיחו שתקבלו הלוואות בריביות טובות או יותר או אם בכלל. הפתרון הכי טוב הוא למעשה לעבוד בצורה נקייה. יש לכם BDI שלילי? כמו המצב הזה נגרם, ככה אפשר לתקן אותו בלי "התערבויות מלאכותיות".

ביטול רישום בי די אי

ביטול רישום בי די אי בצורה נקייה

כמו שכבר ציינו מקודם, הדבר הטוב ביותר שאתם יכולים לעשות לטובת דירוג האשראי האישי שלכם הוא טיפוח. עושים זאת באמצעות התנהלות פיננסית נכונה לטווח ארוך. תדאגו לא לצרוך יתר על המידה בכרטיסי האשראי, תמיד תדאגו שהוראות הקבע שלכם לא חוזורות, תמיד יש לשיקים שלכם כיסוי, ושאתם משלמים את התשלומים שלכם בזמן. תדאגו שתמיד תהיה לכם תוכנית פיננסית וכמובן אקסל הוצאות על מנת שתוכלו לעקוב אחר הדברים בצורה מסודרת וכמובן להיות במעקב תמידי על מנת להישאר בהליך של צמיחה פיננסית. תחשבו מה אתם באמת צריכים על מנת להתקיים בכבוד, ואל תצרכו דברים מיותרים.

כיצד בונים תוכנית פיננסית

כיום, ישנם הרבה מאוד חומרים חינמיים ברחבי הרשת של מנטורים ואנשי פיננסים שיראו לכם כיצד לבנות תוכנית פיננסית כמו שצריך. בסופו של דבר הכול עניים של מעקב והתמדה. ישנם הרבה מאוד אנשים שיכולים לעשות זאת לבד ללא התערבות של איש מקצוע, ויש כאלה שלא, וזה בסדר גמור. כמו שיש אנשים שהולכים למאמן כושר, יש אנשים שנעזרים באיש פיננסי צמוד על מנת שיחזיק אותם חזק בתהליך ויוביל אותם לתוצאות פנומנליות. על מנת למצוא איש פיננסים כזה, כל מה שעליכם לעשות זה להיכנס לגוגל ולבצע מחקר שוק קטן. אנחנו בטוחים ב-100% שאתם יכולים ומסוגלים לעשות את זה ולצאת לדרך חדשה!

ביטול רישום בי די אי

מספר טיפים למציאת האיש הנכון!

  1. בקרו באתר האינטרנט שלו ותקראו את החומרים המקצועיים שלו.
  2. תקראו תגובות של לקוחות עבר.
  3. תדברו טלפונית עם לקוחות עבר.
  4. תוודאו שלאיש המקצוע יש את הדיפלומות הנכונות.
  5. לעולם אל תיסגרו עסקה מבלי לראות אותו פיזית.
  6. אנרגיה בין אישית בינכם לבין איש המקצוע > הכי חשוב!

שיהיה המון בהצלחה!

שתפו אותנו

אולי יעניין אותך לקרוא גם על הנושאים הבאים